можем ли да помогнем?

  • 1 897
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 836
това по-горе е цитат от в."Капитал" http://www.capital.bg/showblog.php?storyid=559800

както се вижда от писмото на майката, развитието на темата е по класическия за българските ширини сценарий.
няма закони, няма дяволи   #Cussing out

силово   #2gunfire

# 16
  • Мнения: 47 988
Така, явно проблемът не идва само то любимата ми родна община. Какво да направим?Майката е подала жалба, как да й помогнем.
Останалите родители ще протестират ли?
Ох, от няколко дни си мисля какво да направим, но просто
не знам. Освен да почнем някаква подписка или петиция...ама то ефект нула от това...

# 17
  • Мнения: 836
най-лошото е че хората, които са пряко потърпевши вече са обезверени и започват да се отказват.

а училището май не е към общината, а към министерството, защото е помощно, демек - специално ...
интересно оная #@%$% маЗларова какви ги дроби  Twisted Evil

УФФФФФ, аман!

# 18
  • Мнения: 49
И аз бях много, много възмутена като гледах репортажа по нова тв  #2gunfire Какво стана с идеята за петиция? Искам да помогна, но не знам как  newsm78

# 19
  • Мнения: 836
И аз бях много, много възмутена като гледах репортажа по нова тв  #2gunfire Какво стана с идеята за петиция? Искам да помогна, но не знам как  newsm78

бе то и аз не знам как  Embarassed

лошото е, че родителите и учителите започват да се отказват, защото им извиват ръцете по всевъзможни начини.

# 20
  • Мнения: 2 563
Аз следя случая, и в блога за Могилино пиша по въпроса.

Според мен трябва да се съберат колкото могат родители и да подадат жалба в комисията за защита от дискриминация на първо време, най-малкото за липса на рампи във 2-ро, за липса на адекватен превоз. След това могат да се видят с подходящ адвокат и да съдят докрай, докато някой съд, в България или в Страсбург, каже, че МОН трябва да плати за стореното.

Според мен децата няма да се върнат в 5-о, но не можем да оставим държавата така да издевателства над онези, които най-малко могат да се защитят. Това не е първият път, в който държавата погазва права и закони в защита на хората с увреждания, за да си задоволи интереса. Държавниците ни много добре знаят, че хората с увреждания имат малък капацитет да протестират, затова не се свенят да лъжат и взимат, ей така, пред очите на всички.

Ако не им държим сметка, те никога няма да спрат да унижават.

# 21
  • Мнения: 836
Според мен трябва да се съберат колкото могат родители и да подадат жалба в комисията за защита от дискриминация на първо време, най-малкото за липса на рампи във 2-ро, за липса на адекватен превоз. След това могат да се видят с подходящ адвокат и да съдят докрай, докато някой съд, в България или в Страсбург, каже, че МОН трябва да плати за стореното.

Hear Again , благодаря за идеите   bouquet
ще продължа да ровя, дали не можем да помогнем и тези , дето не сме пряко засегнати по някакъв начин
демек да разлаем кучетата (или да бием камбаната, ако искате да е по-изискано)!

благодаря на всички, които се включват!

# 22
  • Мнения: 2 563
А протест на родители и деца на място? Със свещи, като погребално шествие?

# 23
  • Мнения: 836
А протест на родители и деца на място? Със свещи, като погребално шествие?
аз бих се включила

снощи говорих с бившия директор, ми... тези хора се чувстват премазани от държавата  Twisted Evil
отказват се, предават се....
тая битка я водят 7 години (се оказва), всичко което са постигнали е ВЪПРЕКИ съответните министерства
компютърна зала, храна и т.н. - всичко е от спонсори

за сега са пуснали една жалба до ВАС срещу решението на @#$%& министъра и събират подписка за да "сезират"  Sick омбудсмана г.г.

ако може някой по-речовит да измисли текст на петиция, да вземем да съберем поне една подписка, барем  newsm78
аз с писаното слово съм като без език ....  Embarassed

# 24
  • пак там
  • Мнения: 2 885
за сега са пуснали една жалба до ВАС срещу решението на @#$%& министъра и събират подписка за да "сезират"  Sick омбудсмана г.г.


А не би ли трябвало след подадена жалба да се замрази цялата процедура до решението на съда?

# 25
  • Мнения: 836
А не би ли трябвало след подадена жалба да се замрази цялата процедура до решението на съда?

да де би, ама ако си в нормална държава  #Cussing out
тук държавата не спазва законите

Цитат
На следващия ден (03. 10) сутринта дойдоха експертите, докараха микробуса и се впуснаха в събиране на документи и архив на училището. Колкото и да обяснявах, че това са незаконни действия от тяхна страна предвид заведената пред Върховния Административен Съд моя жалба  № 13990 / 19.09.2008, че това е самоуправство и че нямат право да се разпореждат с децата заради съдебния спор, те взеха правосъдието в свои ръце (Министър Вълчев ще отговаря на актуален въпрос от депутат Иван Сотиров на 10. 10. 2008 за 5-то ПУ. Как ли ще оправдае това, че той решава вместо Върховния Административен Съд?). Правителството в лицето на МОН не спази закона, според който всякакви действия по преместването на децата са незаконни, докато Върховния административен съд не се изкаже по жалбата срещу заповедта на министъра.

# 26
  • пак там
  • Мнения: 2 885
Нямам думи просто... Twisted Evil

# 27
  • Мнения: 836

мдам Рися, напълно си права

и понеже това са шепа хора (родители и учители) и ако не им ударим едно рамо просто нямат никакъв шанс , ми се ще да помогнем...

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Аз следя случая, и в блога за Могилино пиша по въпроса.

Според мен трябва да се съберат колкото могат родители и да подадат жалба в комисията за защита от дискриминация на първо време, най-малкото за липса на рампи във 2-ро, за липса на адекватен превоз. След това могат да се видят с подходящ адвокат и да съдят докрай, докато някой съд, в България или в Страсбург, каже, че МОН трябва да плати за стореното.

Според мен децата няма да се върнат в 5-о, но не можем да оставим държавата така да издевателства над онези, които най-малко могат да се защитят. Това не е първият път, в който държавата погазва права и закони в защита на хората с увреждания, за да си задоволи интереса. Държавниците ни много добре знаят, че хората с увреждания имат малък капацитет да протестират, затова не се свенят да лъжат и взимат, ей така, пред очите на всички.

Ако не им държим сметка, те никога няма да спрат да унижават.
Според мен това са съвсем адекватни съвети, които могат да бъдат изпълнени.
Браво! Hug

# 29
  • Мнения: 836
Според мен това са съвсем адекватни съвети, които могат да бъдат изпълнени.

да, така е , но сами тези хора не могат да се преборят с една държавна машина, която освен всичко друго и не зачита законите.

Общи условия

Активация на акаунт