Няма да подпиша това...

  • 2 618
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 268
Най-добре питай какво означава преглед и какво ще стане,ако решат да правят изследвания.Аз бих поискала повече разяснение по въпроса.

# 16
  • София
  • Мнения: 407
Цитат
"Съгласен съм, детето ми да бъде прегледано и при необходимост да му бъдат направени допълнителни изследвания, след като бъда информиран."
Аз го разбирам, че първо ще те информират, после ще правят каквото ще правят. Ако искаш обаче да си съвсем сигурна, допиши отдолу:
 "Не желая да се правят никакви изследвания и прегледи на детето, без мое знание и изричното ми съгласие".  Peace

Може би това е най-добрия вариант.

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Никак не го разбирам. Защо не питаш всъщност в градината?

# 18
  • Мнения: 277
Цитат
"Съгласен съм, детето ми да бъде прегледано и при необходимост да му бъдат направени допълнителни изследвания, след като бъда информиран."
Аз го разбирам, че първо ще те информират, после ще правят каквото ще правят. Ако искаш обаче да си съвсем сигурна, допиши отдолу:
 "Не желая да се правят никакви изследвания и прегледи на детето, без мое знание и изричното ми съгласие".  Peace

Може би това е най-добрия вариант.


Taка бих направила и аз!

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 665
На твое място, преди да подпиша, че съм съгласна или не, аз бих разпитала за какво точно става дума - какви са тези изследвания, каква е целта им и т.н. И после бих преценила как да постъпя...

# 20
  • Мнения: 2 908
Аз го разбрах отново като българската лъжлива реалност-ти ще подпишеш,а те ти обещават да те информират(а няма да го направят най-вероятно) когато правят на детето изследвания  и прегледи.Това е обещание(а не с подпис някъде, с документ доказано,че ще го направят-разбираш ли),че ще ти кажат....Ти на обещания вярваш ли?в случая подписваш,че си съгласна на прегледи и изследвания на детето(а те "обезателно" Mr. Greenще те информират преди това).Ако всичко е истина,и аз бих се радвала да правят прегледи и изследвания на детето редовно,но в България не вярвам вече на нищо.

# 21
  • Мнения: 1 062
Благодаря на всички за отговорите. За сега не съм го подписала, питах днес госпожата в градината на детето. Каза, че нищо не знае, а сестрата я нямаше. В понеделник ще търся някой, който може да ми даде отговори.

# 22
  • София
  • Мнения: 17 592
"Съгласен съм, детето ми да бъде прегледано и при необходимост да му бъдат направени допълнителни изследвания, след като бъда информиран."

Ти не се подписваш да започнат изследвания и прегледи на детето ти.
Подписваш се да му бъдат направени такива с твое съгласие.

Не. Подписва се, че е съгласна да бъдат направени, при положение, че е предварително информирана - примерно да й звъннат по тел. 30 сек. по- рано.

Не, не бих подписала.

Нито пък бих давала информация какъв ми е пода и как готвя, но това е друга тема.

Изобщо, не ти обгазяваш, нали? Ако искат да те ползват за опитно животинче - въздействие: обгазяване. Реакция...  newsm78 де да знам. Сменя си пода и се сдобива с кашлица. - поне да бъдат така добри да си платят за това.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Тези изследвания не се коментират с класната, а евентуално с училищния лекар, не мед.сестра. И ми се струва, че драматизирате. Няма смисъл от излишни подобни емоции. Училищата нямат база и лаборатории за изследване. Незнанието обаче може да ви подлуди.  Единствено да ви пребъркат за чревни паразити, но и това вече е рядкост, пожелателни са опаковани секрети от предния ден или сутринта.
И сега като не подписвате разни бумаги се гордеете, че сте майки разбирачки!? Писачки в бг-мамма. Вижте на, натупахме системата.  Joy Но аз не срещнах едно читаво мнение с обяснение какви са аджеба изследванията, които не може да приемете, или догадки.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 01:44 от AlexaS

# 24
  • Мнения: 1 062
Тези изследвания не се коментират с класната, а евентуално с училищния лекар, не мед.сестра. И ми се струва, че драматизирате. Няма смисъл от излишни подобни емоции. Училищата нямат база и лаборатории за изследване. Незнанието обаче може да ви подлуди.  Единствено да ви пребъркат за чревни паразити, но и това вече е рядкост, пожелателни са опаковани секрети от предния ден или сутринта.
И сега като не подписвате разни бумаги се гордеете, че сте майки разбирачки!? Писачки в бг-мамма. Вижте на, натупахме системата.  Joy Но аз не срещнах едно читаво мнение с обяснение какви са аджеба изследванията, които не може да премете, или догадки.

Много си отворена, но не си срещнала, каквото си търсила, защото НЕ ЧЕТЕШ. Дъщеря ми е в детската градина, не в училище. Там, ако не си на ясно НЯМА лекарка, а само мед.сестра. Анкетните карти са дадени от госпожата на групата, затова търсих нея, не са дадени от сестрата, а днес, когато потърсих и медицинската сестра, я нямаше. Описано е какви изследвания евентуално ще бъдат направени - пълна кръвна картина и изследвания на дишането за да се разбере състоянието на белите дробове на детето. Изобщо с нищо не се гордея и не желая да натупвам никого. Освен това и не съм разбирачка, иначе нямаше да питам, не мислиш ли? Ако си толкова развълнувана, можеш да прочетеш, защо не искам да подпиша и да и бъдат правени изследвания. Ако можеш да четеш. Не влагам излишни емоции, исках да разбера дали съм взела правилна позиция, драми не правя. А на теб, къде и с какво ти бръкнах?

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
В детските градини ситуацията е аналогична. Ако се изискват определени изследвания то те се правят с направление от Джи пи в поликлиника или в частна лаборатория. Правилно, няма с какво да се гордееш.  newsm78 Прослушването пък на дробовете изобщо не се брои като преглед при пулмолог. Това са проформа т.нар. изследвания.

Хайде снимай бланката с точните наставления, които изискват да подпишеш нещо неразумно.
Пък и ние да се научим.

Последна редакция: нд, 05 окт 2008, 01:08 от AlexaS

# 26
  • Мнения: 25 610
AlexaS , в случая явно става въпрос за така наречения скрийнинг на децата от Старозагорска област, по-точно на децата от региона около ТЕЦ-овете, Стара Загора, Казанлък (щото и те са близо до тях!  Mr. Green) и др. Свързано е с обгазяването на района и замазване очите на обществеността. Дали наистина ще се изследват съвестно децата или всичко е проформа, не знам. Но от въпросите съдя, че явно ще се опитат да размият проблема и да го прехвърлят върху начина на живот на съвременния българин, за да се измъкнат сухи виновниците за екологичната катастрофа тук. Които и да са те.
Аз лично не бих отказала изследванията на детето ми, но бих настоявала за копие от всички резултати. Не, че някой ще го даде, де...  Whistling

# 27
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Миналата година в градината на дъщеря ми имаше профилактични прегледи от хирурзи. Накараха ме да се подпиша предварително, отказах и заявих, че искам да присъствам. Но така прецених, защото детето ми има определен стрес от лекари, поради минали здравословни проблеми и не желая непознат за мен доктор в мое отсъствие да я преглежда и коментира пред нея каквото и да било.
Съгласиха се и аз да присъствам на прегледа.
Попитай ги за такъв  вариант.

...
И сега като не подписвате разни бумаги се гордеете, че сте майки разбирачки!? Писачки в бг-мамма. Вижте на, натупахме системата. ...

Е, що с този тон  Tired?
Жената с право пита. Ама все ще се намери някой да размаха пръст...  Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 062
Алекса, започни да мислиш, когато четеш, защото дразниш. Говориш наизуст, просто защото ти е кеф да се заяждаш. Няма да цитирам, всички глупости, които написа, съм ги обяснила. Цитирала съм и това, което искаш да ти снимам. Всъщност, мислиш ли да пишеш по темата, задала съм въпрос, ако искаш отговаряй, ако не искаш твоя си работа. Само, че изобщо не ми се спори за каквото и да било, а тона ти го предполага. И ти пак не ми отговори: защо подскачаш така, нещо лично ли?

# 29
  • Добрич
  • Мнения: 5 453
 А не можеш ли да напишеш някъде в анкетата, че подписваш само при условие, че за всички изследвания предварително ще се изисква съгласието ти. Така принципно не си отказала, но и не си се съгласила да се правят на детето ти изследвания, за които не знаеш.

Общи условия

Активация на акаунт