пак за Лондон

  • 100 983
  • 738
  •   1
Отговори
# 165
  • Smallville
  • Мнения: 994
Никой не ходи в Лондон заради времето  Peace
По този повод да кажа,че този март ходихме една компания в Лондон за 2-3 дни.И докато всички се бяха запасили с дъждобрани и чадъри,аз се бях украсила със слънчевите си очила и всички ми се подиграваха-"тръгнала съм за Лондон със слънчеви очила" Crazy.Апропо денят,в който бяхме на обиколка с откритото бусче,през целия ден пече слънце и не падна капка дъжд,в хотела дори казаха,че не е типично,но който си е оптимист,му върви Party

П.П.В края на октомври отиваме пак там и изобщо не ме притеснява времето,важно е настроението и нагласата.Желая на всички пътешественички попътен вятър и хубаво време Peace

# 166
  • Мнения: 3 215
Именно. Мръзнала съм както през юли, така и през януари, а съм се радвала на слънчево време и през март, и през септември...Просто времето не е фактор, когато става дума за Лондон. Не и за мен  Peace

# 167
  • Мнения: 314
Бяхме сега от 29.06 до 03.07 и случихме на най-големите жеги сигурно за това лято там.Беше 32 градуса,в метрото беше 40 и нагоре.В БГ по това време е било студено и дъждовно.От както се върнахме жеги там не е имало,максимални температури около 20 градуса. Wink

smurfette:Да похваля този хотел: http://www.hoteloliverplaza.co.uk/.Прилични цени,добро обслужване,много хубаво разположение и меростанция на 1 минута от хотела.Абе доволни сме много.Цените на място бяха поне 2-пъти по-високи от тези в сайта.

# 168
  • Мнения: 4 784
Момичета, като гледам свинския грип не ви притеснява...
Ние имаше вероятност да ходим до Лондон август месец, но заради свинския грип май се поотказахме, най - вече заради малкия....

# 169
  • Мнения: 902
а, да, грипа...ами има ли някакви проверки по летищата и изисквания към туристите за ваксини ?
Цитат
smurfette:Да похваля този хотел: http://www.hoteloliverplaza.co.uk/.Прилични цени,добро обслужване,много хубаво разположение и меростанция на 1 минута от хотела.Абе доволни сме много.Цените на място бяха поне 2-пъти по-високи от тези в сайта.
Супер, но на мен ми се искаше да има малка кухничка също kitchenette

# 170
  • Мнения: 314
Няма нищо по-специално,няма проверки.Предполагам има само от тези температурните камери и толкова.Аз пътувах бременна в 29г.с с бележка от гинеколога,че всичко е наред и никой не ми е направил проблем.А грип има и тук. Wink

# 171
  • Мнения: 4 422
Момичета, като гледам свинския грип не ви притеснява...
Ние имаше вероятност да ходим до Лондон август месец, но заради свинския грип май се поотказахме, най - вече заради малкия....

Приятелка,която живее в Лондон каза,че толкова безотговорно и поголовно обявяват случаи на настинка и пр. за свински грип,че не е истина.Само малко температура да имаш и казват -свински грип и то без изследвания...

# 172
  • Мнения: 6 039
Момичета, като гледам свинския грип не ви притеснява...
Ние имаше вероятност да ходим до Лондон август месец, но заради свинския грип май се поотказахме, най - вече заради малкия....


Вие още ли се вързвате на тоя мит за свинския грип  newsm78 newsm78- това е грип като всеки друг, много по-лек от летните епидемии с повръщане и разстройство, които сме лепвали на родна земя.
Свинския грип  е съвсем не опасен грип, това вече и в новините се обяви - характерни неразположение, съпътстващи всеки вирусоносител.
За мен идеалното време, да се посети Лондон е юни и септември.
Племенницата ми го преболедува преди няколко месеца, никой от фамилията не е бил изолиран от нея!

# 173
  • Мнения: 902
Malenna, така е, но гледат да всяват паника!!

# 174
  • Мнения: 8 769
Може ли тези, които са по-наясно с Лондон, да ми кажат ей това място в коя част на града се пада?
3 Harbour Exchange Square, London E14 9GE

Трябва да отседна близо до там, а колегите са ни предложили само един едничък хотел с безобразна (според мен) цена - 120 паунда на вечер. Crazy
Аз лично съм съгласна и на т.нар. self catering и искам да се възползвам от предложеният преди няколко страници сайт. Само че той ме пита в коя част на Лондон търся, а аз изобщо не съм наясно. Затова ще съм благодарна за малко инфо.
Мерси!  bouquet

# 175
  • София
  • Мнения: 1 402
Може ли тези, които са по-наясно с Лондон, да ми кажат ей това място в коя част на града се пада?
3 Harbour Exchange Square, London E14 9GE

Трябва да отседна близо до там, а колегите са ни предложили само един едничък хотел с безобразна (според мен) цена - 120 паунда на вечер. Crazy
Аз лично съм съгласна и на т.нар. self catering и искам да се възползвам от предложеният преди няколко страници сайт. Само че той ме пита в коя част на Лондон търся, а аз изобщо не съм наясно. Затова ще съм благодарна за малко инфо.
Мерси!  bouquet

Това е източната част на Лондон и то много далечно източната, до Темза, Канари Уорф и О2. 2 близки спирки на метрото. Ако търсиш апартаменти, които в действителност са self-catering, просто пусни в google holiday flats canary warf; apartments canary wharf (има вероятност да ти се покажат резултти от недвижими имоти); можеш да използваш в търсенето и short-term rent и/или Е14, което е общия код на този район на лондон. Виж какво открих: http://www.johnkgraham.com/page4bh.htm

# 176
  • Мнения: 1 800
Момичета, като гледам свинския грип не ви притеснява...
Ние имаше вероятност да ходим до Лондон август месец, но заради свинския грип май се поотказахме, най - вече заради малкия....


Грип какъвто и да е не, не може да ме спре Laughing Ние отиваме през първата седмица на Септември със сина ми на 2г и 3м ще е тогава. Запаси се с антибактериален санитайзър за ръце, има дизенфекционни спрейове и тн, ако толкова се притесняваш. Направи си застраховка за там, ако слу4айно нещо стане, мед. обслужване е на ниво, няма от какво да се притеснявате. Грип и вируси има  навсякъде, хората непрекъснато пътуват, от къде знаеш, 4е някой, който си пие кафето до теб в Б-я не е носител на този или друг вирус.

Последно, когато бях в Англия( не Лондон) преди 6-7 години, времето сутрин беше хубаво, към обяд се заобла4аваше, падаха и Т, 4есто валеше, късно следобед пак грейваше слънцето преди залез.  Тук, може да се провери времето за 10 дни напред: http://www.weather.com/ . Аз планирам да нося дрехи, които стават да са на леъри. Тениска или туника, жилетка и връхна дреха и разсъбли4ам, ако се затопли, ако застуди мятам шал. Приготвила съм си прилежно 4адър и слън4еви о4ила:35:

Някой търсеше апартамент под наем, аз намерих този, много хубав, малко дале4е, но така и не ни отговориха. Ние писахме директно на имейла от сайта им, но май от този линк правят резервация за мястото. За нас е късно ве4е, намерихме си хотел(решихме, 4е можем и без кухня), но ако някой иска да пробва, ето линка:
http://www.ntopsearch.com/VisitEngland/en-GB/Details.aspx?conten … NonAvailable=True

Една прекрасна съфорумка ме посъветва да проверявам набелязаните хотели, за което съм много благодарна, не е истина на какви места щяхме да се натресем, ето тук:
http://www.tripadvisor.com/

---------
Ауу, тъкмо на време темата пак е потръгнала, аз я из4етох и една друга преди няколко седмици, оба4е не намерих някой да е написал впе4атления от Дизайн Мюзиум. 4удя се дали си заслужава?
Планирам Бритиш, Тейт Модърн и Виктория&Алберт (+ други атракции), но се се 4удя за този. Мерси предварително!

# 177
  • Мнения: 4 784
benson10, http://www.tripadvisor.com/ и аз често го използвам за сверка, много е полезен. А на този сайт -
http://www.accuweather.com/ с много точна прогноза можеш и за 15 дни напред да следиш времето. В Дизайн мюзиъм не съм ходила.
Приятно прекарване в Лондон!

# 178
  • София
  • Мнения: 168
Здравейте на всички HugПиша от името на една приятелка, която Ви чете редовно, но се оказва, че не може да пише, защото няма определен брой публикации.Има два въпроса на които търси отговор и ще се радвам, ако някой може да помогне.Първия е коя фирма предлага най-евтините билети отиване и връщане до Лондон а втория дали трябва да си носи с нея червения паспорт. newsm78 Благодарим предварително   bouquet

# 179
  • Мнения: 1 284
да питам за детето, на 3г. е трябва паспорт ли да вадим от червените или  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт