пак за Лондон

  • 100 997
  • 738
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 1 236
Това обиколка с автобусче ли е?

Дааа, като онова в Софияяяя  Party Голям кеф е да заседнеш с автомобил зад него  Crazy Да си турист вътре обаче е супер  Laughing

# 211
  • Мнения: 1 800
В4ера си прибрахме от Лондон и да дам от4ет. Както вси4ки вас съм влюбена в града, 4е и държавата Laughing
За нас ваканцията беше по-рали4на от вашата, имахме 4асова разлика, с която се борихме първите дни(сутрините ги проспивахме) и пътувахме с 2 годишно дете. Това е хотела, в който бяхме, на няколко минути ходене от метрото и 10 минути до центъра. Намира се в типи4ен работни4еско-имигрантски квартал, но ние оби4аме да сме сред местни, а не само в туристи4еските 4асти. От хотела бяха сложили допълнително легло в стаята за сина ми, без да сме поръ4вали, има и две хр. магазин4ета в близост. Има и автобус до центъра, който спира то4но пред хотела, но отнема пове4е време за пътуване.

Посетихме- Националната галерия, Бритиш Мюзиъм, В&А, Уестминстер Абби,ТАТЕ модърн, правихме този тур с автобуса, разходихме се на Портабело стрийт, около Бъкингамския дворец и тн. Заради детето не можахме да посетим пове4е места, но пък така има и за следващият път Laughing
След 4 дни в Лондон, отидохме до Ман4естър, мъжа ми е фен на Ман4естър Юнайтед, а аз имам на близо приятелки, с които се видяхме.  Правихме обиколка на стадиона, снимах се с тениската на Бербатов Joy  и с това приклю4ихме с туризма, остатъка от времето прекарахме с приятелите ни.

За храната- заради детето сме били на бързо хранене/на крак, с изкл. на 2-3 пъти.
Някой беше споменал Нандос, мерси, не знаех,4е имат в ЮК, посетихме ги. Ресторантите са им много фанси в сравнение с тези в ЮАР. Добър ресторант с хубава храна- http://www.spaghettihouse.co.uk/index1.html, мъжа ми каза, 4е пицата им е същата като тази, която се прави в Рим, вси4ко беше вкусно и са фамили френдли. Пол бейкъри имат много хубави неща. За типи4на англ. храна, аз признавам само english trifle Laughing и може би техните роуст динърс със йоркшър пудинг, предлагат се в по4ти всеки пъб.

Времето беше 4удесно(по4ти без дъжд), а шопинга на ниво Simple Smile

Вси4ко ми е още каша в главата, ще дописвам пак.

# 212
  • Мнения: 57
Ние се решихме през ноември. Почвам търсенето на хотел. Вие от кой сайт резервирахте?

# 213
  • София
  • Мнения: 9 980
Ние спахме тук. Доволна съм, има 2 линии на на 3 и 5 мин., както и автобусна спирка, даже и нощен автобус, който отива до Виктория Стейшън. Стаята беше нормална голяма, но банята много тясна и малка, но ставаше. Не знам как е в студените месеци, ние бяхме по майските празници, случихме страхотно време. Закуската е една и съща, но пък има доста неща и можеш хубаво да се подкрепиш. Има малко дворче на тротоара, което се ползва от пушачите. През май ставаше и за по питие привечер. Имат happy hour между 17-19 (доколкото помня) - получаваш 2 питиета на цената на едно (около 4-6 лири).

# 214
  • Мнения: 887
А някой ходил ли е през зимата декември-февруари и подходящи ли са за  туризъм. Доколкото разбрах Лондон не е много студен град но все пак  newsm78

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 02:40 от .mira.

# 215
  • Мнения: 605
А някой ходил ли е през зимата декември-февруари и подходящи ли са за  туризъм. Доколкото разбрах Лондон не е много студен град но все пак  newsm78

Миналата година бяхме в средата на декември. Беше 10-тина градуса, ветровито и дъждовно. Но за мен въпреки времето Лондон си е Лондон. Харесвам много този град и времето не ме спря да се разхождам безцелно по улиците. Прекарахме дори по-добре от предишния път през август, когато времето беше прекрасно, а ние се втурнахме да обикаляме забележителности Simple Smile През декември отидохме без списък от места задължителни за посещаване  Simple Smile, решихме просто да се "мотаем" из града.
Пак ми се иска да отида, дори и през зимата.

# 216
  • Мнения: 887
Raffaello , благодаря.   bouquet
Сериозно го обмислям и май ще правя план. Laughing Да питам и случайно дали Tower of London влизаше в списъка със забележителности. Не можах да намеря отзиви и ще съм благодарна на всеки който даде инфо. Praynig

# 217
  • Мнения: 258
Да питам и случайно дали Tower of London влизаше в списъка със забележителности. Не можах да намеря отзиви и ще съм благодарна на всеки който даде инфо. Praynig

Ако питаш за забележителностите, включени в London Pass - да, влиза. До средата на януари има и изложба Henry VIII: Dressed to Kill, която представя разни предмети (оръжия, брони и т.н.) от негово време.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 13:17 от Белая Гадюха

# 218
  • Мнения: 887

Ако питаш за забележителностите, включени в London Pass - да, влиза. До средата на януари има и изложба Henry VIII: Dressed to Kill, която представя разни предмети (оръжия, брони и т.н.) от негово време.

Белая Гадюха , благодаря.  Hug
Аз питах дали е влизала в списъка на забележителностите  на Raffaello , или  на някой друг.  Дали някой е ходил и е разглеждал и за впечатления. Опитах се да преледам темите за Лондон, но неоткрих инфо, или пък съм пропуснала- доста е писано. newsm78 На мен лично ми се струва интересно. Освен тази изложба харесах и съкровищницата. Ще мога да отделя не повече от три-четири  дни и затова трябва да избера само няколко места. Още се колебая за London Pass, но май ще се възползвам и от нея.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 14:12 от .mira.

# 219
  • Мнения: 258
.mira., не знам какви забележителности ти харесват, но, за моя вкус, тази е сравнително "постна". Hampton Court Palace, Kew Gardens, London Zoo, Churchill Museum & Cabinet War Rooms ми бяха по-интересни.


# 220
  • София
  • Мнения: 9 980
За Lоndon Pass-а, е хубаво да видиш дали ще ти излезе сметката, т.е. дали ще обиколиш толкова места, че да ти излезе по-евтино отколкото с отделни входове. Ние бяхме с 6-дневен, макар и ни излезе малко по-евтино, около 15-20 лири на човек, но пък някои места влизахме по бързата процедура.

Tower of London за мен беше може би най-прекрасното изживяване, не за друго, а заради тура, в който се включихме. На всеки половин част започва тур с един от бийфитърите, който са пазителите на крепостта. Няма толкова забавни и увлекателни разказвачи. Може да не ми дадоха много нова информация от историческа гледна точка (макар че имаше и такава), но беше толкова забавно, че пак бих отишла. Трае около час, който мина неусетно. Спират на няколко места и разказват различни исторически факти и любопитни слухове...

Другият много интересен тур, пак с гид беше театър Глоуб. Отново случихме този път на много приятна дама, страшно съм доволна. Въобще гидовете много ме кефят, имат страхотно чувство за хумор - веселяк беше и на корабчето до Гриниуч.

# 221
  • Мнения: 887
Hampton Court Palace аз също си го харесах. Спрях се и на  природонаучния и историческия музей, а сега ще разгледам и другите които препоръчвате.   

# 222
  • Мнения: 2 697
За London Pass-а и аз се чудя - много скъп, бе Whistling Пък и наистина човек трябва да си прецени ще може ли да обиколи това, което е включено в Паса и си е избрал в крайна сметка...Уф, чудя се как да събера всичко, което искаме да видим в минимум време Wink

# 223
  • Мнения: 80
Справих се.

Последна редакция: чт, 10 сеп 2009, 17:19 от Марú

# 224
  • Мнения: 4 422
А някой ходил ли е през зимата декември-февруари и подходящи ли са за  туризъм. Доколкото разбрах Лондон не е много студен град но все пак  newsm78
Аз бях края на февруари-имахме късмет с разкошно време,имаше и слънчеви топли дни ,изобщо не беше зимно,а направо пролетно време  Peace

Общи условия

Активация на акаунт