пак за Лондон

  • 100 967
  • 738
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 166
Кремче Ванилия, я кажи за посещенията на мюзикъл предполага ли се определен вид облекло.

# 361
  • Лондон
  • Мнения: 449
Easy bus са много надеждни и точни...докато не завали сняг Crazy тогава както всичко останало свързано с транспорт в тази държава, се обръща наопаки...
Хубаво е да си вземете предварително билет за + 1 час , ако закъснеете или пристигнете по-рано няма проблем с качването на друг автобус, просто си показвате билета и чакате да ви настанят...
За хотелите видях, че си знаете почти всичко, според мен ако се идва за 2-3-4 дена няма смисъл да се отсяда извън града, защото с цените на транспорта се компенсира по-евтиният хотел, освен това се губи и време...
На мюзикъл може да се ходи по дънки и въобще както си искаш, въпросът е дали нашето възпитание би ни позволило да отидем на такова мероприятие не официално облечени...аз лично и досега си слагам нещо по-така Heart Eyes

# 362
  • Мнения: 1 236
Кремче Ванилия, я кажи за посещенията на мюзикъл предполага ли се определен вид облекло.

Да, шнорхел и плавници  Mr. Green


Препоръката е да си "спортно-елегантен", но понятието е много широко  Peace

# 363
  • Мнения: 166
Благодарско, помислих да не е супер официално, че да изпаднем в свръхбагаж , ама щом е шнорхел и плавници, ОК.

# 364
  • Мнения: 592
Здравейте и от мен! Снощи се върнАхме от Лондон. Питайте докато ми е прясно в главата! Наистина изумях като разбрах, че в Англия не се продават зимни гуми за колите. Затова и като падна този, според мен съвсем нормален сняг, и всичко се скапа та даже и ваканция обявиха. Но както и да е - на следващия ден улиците /без вътрешните около блоковете и къщите/ - до една бяха като подсушени с парцали. Как го направиха  - немам идея! Ходихме до Bicester village - така се отнесохме в шопинга, че не можахме и половинатга да обиколим само, какво остава да пазаруваме. Страхотно местенце и цени най-вече.

# 365
  • София
  • Мнения: 9 977
Кремче Ванилия, изчетох всички ревюта за тоз хотел, но констатирах че всички се оплакват най вече от шума на метрото.

Да им имам проблемите - и в нашия хотел се "чуваше", по-скоро се усещаше, ама нито е болка за умиране, нито пък след като цял ден си обикалям и си капнал това ти прави впечатление. Поне за мен това е несъществено  Peace. Но пък аз предпочитам, ако е възможно да съм най-близко до централаната част в рамките на възможния бюджет.

# 366
  • Мнения: 1
zdraveite,prez april shte posetia za prav pat london.futbolen fen sam.lesno li shte nameria stadionite na arsenal i chelsi.niakoi ot vsichki vas hodil li e na tiah.spodelete mneniata si.

# 367
  • Мнения: 4 784
Привет!
Ние снощи се завърнахме. Както винаги впечатленията ни от Лондон са повече от прекрасни. Нямаме търпение за следващо посещение  Blush.
Лондон е необятен, просто винаги има какво да видиш, да посетиш, да се насладиш.
Благодаря на Кремче Ванилия за препоръките - ходихме до Hamleys, малкия беше като разноглед, много му хареса. Ходихме и до Battersea Park, не сме гушкали животинки, но си беше приятна разходка, макар и далечна. После като се разтърсихме из нета, се оказа, че горе - долу в нашия район има 6 по - близки подобни, но тъкмо, за следващия път  Simple Smile. В Хародс пихме следобеден английски чай, но в кафе Флориан, много вкусни неща хапнахме наред с чая Mr. Green. Скъпичко е, но определено си струва. За хубава храна - впечатлена съм от веригата Зизис, много хубави италиански ресторантчета, страхотни вкусотии. Не бях преяждала с години, но този път всеки ден ми се искаше да умра от преяждане  Blush.
Единия ден ходихме до Бистър Вилидж /невероятен шопинг, неповторим просто/, та навръщане спряхме в Уадесдън /ако така се произнася правилно  Blush/, едно чудно село, хапнахме там в един много хубав ресторант Five Arrows - типичен английски стил, супер обслужване, хубава храна.
Коледните луна паркове и пързалки в Лондон също си бяха голяма атракция.
Ходихме и до Гринуич, много вълнуващо. На О2 - музей на британската музика, Докландс музея, Природо-научния, Военноморския, въобще програмата ни беше препълнена, малкия как издържа душицата незнам, последните дни като започвахме да се подготвяме за излизане, се сърдеше, явно от умора.
Това е накратко, снимки имаме много, но още не съм стигнала до тях.
Пожелавам на всички, които им предстои посещение, приятно изкарване.
macho3, точно до тези стадиони не съм ходила.

# 368
  • Мнения: 592
За стадионите - нямаш проблем. Не си решил, не си отишъл. Но ако искаш мачове - от сега търси билети само онлайн, щото там не е като тук - картите за стадиона са наследствени и места особено за мач с по-известен отбор трудно се намират. Успех!

# 369
  • Smallville
  • Мнения: 994
zdraveite,prez april shte posetia za prav pat london.futbolen fen sam.lesno li shte nameria stadionite na arsenal i chelsi.niakoi ot vsichki vas hodil li e na tiah.spodelete mneniata si.

За Арсенал не мога да ти помогна,но за Челси имам много инфо и то от извора.Предното ни посещение беше точно по повод мач на Стамфорд Бридж.Е,аз не ходих де,само мъжът ми.Относно билетите,онлайн се намират лесно на двойна,тройна цена,ако искаш да са ти евтини,трябва да си член.Мъжът ми си направи членска карта,прави се през официалния сайт,има видове,членството е различно и цените на билетите са различни,зависи от мястото на трибуната.
Стадиона е на лесно място,има линия на Easybus,която е директна от Гетуик до Фулъм,т.е. те стоварва на самия стадион.Наоколо бъка от хотели със всякакви звезди и условия.Ако те интересува нещо конкретно,питай.
П.П.Сега ще ходим пак по повод друг мач,през март,билетите излизат около месец преди датата на мача.

# 370
  • София
  • Мнения: 3 880
и аз бях с мъжа ми на мач на Стамфорд Бридж (мачът беше Челси-Астън Вила), беше много готино изживяване. препоръчвам го на всяка жена, дори и да не е фен да придружи мъжа си. наистина атмосферата е невероятна, а и стадиона е супер уреден и различен от това, което сме свикнали да виждаме тук.

билетите не знам каква цена са, защото ни бяха подарък.

как да стигнеш до Стамфорд Бридж обаче с метрото или друг превоз не знам... ние ходихме с такси, от Хайд парк до стадиона (в квартал Челси) беше 25 паунда, задръстването беше бая голямо, таксито не те оставя непосредствено до стадиона, тъй като от един момент нататък е заградено и е пешеходна зона за феновете.

# 371
  • Smallville
  • Мнения: 994
Бих се навила да отида,но по бих предпочела да си оползотворя времето със шопинг Whistling
А относно хотела,гледаме да сме на пеша разстояние от стадиона и сега такъв го избрахме,даже намерихме пряк път през едно гробище и сме съвсем близо.

Сега тъкмо се разрових за този Bicester village,това се намира извън Лондон ли?Това ми казва гугъл мап или аз не мога да го открия нещо Thinking
notar,veni9,как се стига до там,обяснете плс?

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 10:37 от danibaby

# 372
  • Мнения: 592
Ние ходихме с кола - това е най-добрия превоз за "туристи" като нас, особено ако не става въпрос за централната част. Това наистина е извън Лондон на практика и го дават на сайта им най-добре с влака Chiltern Railways, който се взема на гара  Marylebone. Но с кола /ние сме в източен Лондон/ е около час не бързо каране - по 406, М25 и М40. Има и един по-пряк, но да не те обърквам повече. С какво смятате да ходите вие?

# 373
  • Smallville
  • Мнения: 994
Ние сме със самолет Crazy.Най вероятно ще ползваме влака,на официалния сайт имаше препратка как да стигнем до там,ще разуча,благодаря ти!

# 374
  • Мнения: 258
Може ли някой да ми препоръча хотел в Лондон на удобно за туристическа обиколка място?

И летището е Лутън - предполагам, че това също има значение.
 

Последна редакция: нд, 10 яну 2010, 15:52 от water

Общи условия

Активация на акаунт