Резултати от микробиология и цитонамазка

  • 50 831
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Не, не включва хламидия. Изследването за хламидия е отделно. Мисля, че микробиологията ти е нормална, само не разбрах има ли Кандида, или не. Това "ленс" да не би да е левкоцити.

# 16
  • Мнения: 100
Не, не включва хламидия. Изследването за хламидия е отделно. Мисля, че микробиологията ти е нормална, само не разбрах има ли Кандида, или не.

Ами и аз незнам...нали дават  един лист на който са изброени антибиотици отгоре а отстрани се пише ако има бакретия,при мен е празно,само два печата на които пише че не се изолира,и после с химикал "и кандида" /което би трябвало да изначава че и тя не се изолира по пътя на логиката/ ,и ако имаше кандида  щеше да пише на кои антибиотици реагирам да ме лекуват с тях

за тази дума,и аз се замислих за левкоцити,...ако е така,това лошо ли е че няма

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Кандида не се лекува с антибиотици, но щом нямаш, няма какво да го мислиш. Това, че няма левкоцити е добре и е чудесно, че имаш лактобацили - нормалните обитатели на влагалището, които го предпазват от други вредни микроорганизми.

# 18
  • Мнения: 100
Благодаря ти Simple Smile

# 19
  • Мнения: 2
Здравейте! Някой може ли да ми разшифрова резултати от микробиологично изследване?
АЕРОБНИ Не се изолира патогенна флора
Директна микроскопия: Множество Leuc, единични лактобацили, грам (-) отр. полиморфни бактерии (възможно анаероби) , единични грам (+) пол. коки
Все още не ми е назначено лечение, чакам да стане понеделник и да тичам при личната  Laughing
Голямото количество левкоцити нормално ли е или не? Ще съм ви много благодарна ако ми препоръчате изпитан начин, за да увелича количеството на лактобацилите. Опитвам се да ям всеки ден кисело мляко, но явно това не дава големи резултати.
Възможно ли е влагалището само да се справи с тези бактерии без да се налага антибиотично лечение???

# 20
  • Мнения: 1 727
Здравейте,някои получавал ли е следният резултат:

Не се изолира патогенна аеробна флора,не се изолира анаеробна флора, това е сложено с печат и с химикал е добавено и Кандида.

Отдолу на графата директна микроскопия пише: не се видяха /не мога да го разбера какво пише,нещо като ленс или ,написано на латиница/ и ,масово лактобацили

знаете ли дали това микробиологично изследване вкл. и хламидия?

Не, тук не се включва хламидия. Хламидия се изследва отделно.

Наличието на лактобацили и липсата на левкоцити са нормална флора.

# 21
  • Мнения: 700
estrella33,
Лактобацилите се набавят от препарати като Лактажин, Вагизан и може да има и други.

Но първо нека лекарят види резултатите и да назначи лечение. След лечението, ако е с антибиотик, непременно си вземи и противогъбично, след като свършиш и с него, си вземи лактобацили - Лактажин-а струва към 20 лв., а Вагизан-а мисля, че е по-евтин.

# 22
  • Мнения: 2
Milenna, много ти благодаря за полезните съвети!
Засега личната лекарка не ми назначи никакво лечение за бактериите (може би защото нямам сериозни оплаквания освен леко подуване в областта), а и каза, че било нормално във влагалището да има от всичко по малко  Laughing
Мисля да послушам съвета ти и ще си взема Лактажин глобули за нормализиране на флората.

# 23
  • София
  • Мнения: 964
estrella33, а защо личната лекарка ще ти назначава гинекологично лечение ,  та това  е работа на гинеколога ?. Личните хич не са наясно  за гинекологичните проблеми .

Общи условия

Активация на акаунт