Преляла ли е вече чашата...

  • 7 809
  • 111
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 471
kofa извинявай, но при висок стандарт на живот е смешно да се говори за уведомяване и оползотворяване... Такива разчети се правят при семейства с преброен и предварително разпределен бюджет
Явно автора държи на семейството си (макар да има шамарче в историята) и мисля, че нещо в историята ти убягва.

# 16
  • Мнения: 487
kofa извинявай, но при висок стандарт на живот е смешно да се говори за уведомяване и оползотворяване... Такива разчети се правят при семейства с преброен и предварително разпределен бюджет
Явно автора държи на семейството си (макар да има шамарче в историята) и мисля, че нещо в историята ти убягва.

Пак казвам,че това е лично мое мнение. Ако от мен зависи да спася човешки живот, бих дала парите независимо колко са и дали няма да се подложа на лишение аз или децат но..........хора разни. Но примерно имам много пари е все пак тези пари трябва да се управляват, че нали знаеш пари лесно се губят и лично аз бих искала да знам дали ще си купим нова къща примерно или ще издържаме някоя дама с тях, защото и това може да стане нали..........

Последна редакция: пт, 03 окт 2008, 23:53 от kofa

# 17
  • София
  • Мнения: 593
Много постно приятелю нещо криеш...


п.п.Не познавам жена изтрещяла просто ей така това че ти не си разбрал сигналите, или не си си дал труд да реагираш си е твой проблем.А и още нещо никой с чиста съвест не почва с финансовото благополучие.Всичко е бизнес и е лично драги приятелю...За*би малко бизнес отношенията ,а ?

# 18
  • Мнения: 340
Авторе, не ми се струва, че жена ти е в депресия.  Депресираните хора са отчаяни и апатични.  Не вдигат скандали, нямат желание да ходят на козметик и т.н.  Не виждам защо я пращаш на лекар.  От описанието ти по-скоро излиза, че жена ти е проклета скандалджийка и може би истеричка, но тия неща са част от характера, а не психическа криза.

Та съветът ми е да си помислиш внимателно дали жена ти наистина страда от някакво психическо разстройство или просто чак сега разбираш, че тя е проклета.  Ако клониш към първия вариант-- опитай да помогнеш на жена ти; при всички случаи не с шамари.  Ако  втория вариант ти се вижда по-близко до истината-- бягай; хората много, много трудно си променят характерите.

# 19
  • Мнения: 1 062
 Ако е вярно, че е нарекла собствените си деца сополанковци и вдига скандали, че не можела да иде на козметик, защото трябвало да прибере децата, ми се струва, че е просто проклета и самовлюбена глупачка. Съгласна съм с това и описва моето мнение напълно.




Авторе, не ми се струва, че жена ти е в депресия.  Депресираните хора са отчаяни и апатични.  Не вдигат скандали, нямат желание да ходят на козметик и т.н.  Не виждам защо я пращаш на лекар.  От описанието ти по-скоро излиза, че жена ти е проклета скандалджийка и може би истеричка, но тия неща са част от характера, а не психическа криза.

Та съветът ми е да си помислиш внимателно дали жена ти наистина страда от някакво психическо разстройство или просто чак сега разбираш, че тя е проклета.  Ако клониш към първия вариант-- опитай да помогнеш на жена ти; при всички случаи не с шамари.  Ако  втория вариант ти се вижда по-близко до истината-- бягай; хората много, много трудно си променят характерите.

# 20
  • Мнения: 487
Ако е вярно, че е нарекла собствените си деца сополанковци и вдига скандали, че не можела да иде на козметик, защото трябвало да прибере децата, ми се струва, че е просто проклета и самовлюбена глупачка. Съгласна съм с това и описва моето мнение напълно
[/quote]

Искам да попитам ти никога ли не си наричала собствените си деца сополанковци, според мен не е толкова обидно особено ако са малки. Не ти ли се е случвало да искаш поне веднъж да идеш някъде и заради децата да си се лишила? Но като се замисля нещо не мога да разбера и то е следното: като имат добър стандарт какво пречи да наемат детегледачка и проклетата безотговорна майка да си ходи където ще? Така според мен тя ще има личен живот и нещата може и да потръгнат.

п.п. според мен тази жена е неудовлетворена от нещо, едвали една майка мисли наистина така за децата си, но като прелее чашата  може да се покапе и някой далече стоящ Party

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 00:51 от kofa

# 21
  • Мнения: 7
Може да има друг  и  да се дразни за всичко в къщи.
И каква майка ще каже,  че заради децата си няма кариера да не би да не ги е искала?
Това е незаменима радост децата , на всичкото отгоре е задоволена от всичко дори  без да работи.
НЕ е хубаво ,че си и посегнал внимавай да не ти стане навик че тогава горките ви дечица.
Ако не се оправят нещата с разговори по добре ще е да се разведете , защото от скандалите страдат само децата.
Успех дано всичко се нареди и да си запазиш семейството.

# 22
  • Мнения: 1 062
Искам да попитам ти никога ли не си наричала собствените си деца сополанковци, според мен не е толкова обидно особено ако са малки. Не ти ли се е случвало да искаш поне веднъж да идеш някъде и заради децата да си се лишила? Но като се замисля нещо не мога да разбера и то е следното: като имат добър стандарт какво пречи да наемат детегледачка и проклетата безотговорна майка да си ходи където ще? Така според мен тя ще има личен живот и нещата може и да потръгнат.


 Не, никога не съм наричала децата си така и не съм ги обвинявала за провалената си кариера. Едното им дете е ученик, не е никак малко според мен, за да слуша обиди и обвинения от майка си. За лишенията, какво да кажа, случвало се е не веднъж, но никога не бих обвинила децата си за това и не бих вдигнала скандал. За детегледачката също съм на малко по-различно мнение. Ако жената е ангажирана, съм съгласна, но да се наеме жена да ти гледа децата, защото за теб най-важното е да идеш да ти оправят маникюра и педикюра, не го разбирам. Освен това, човекът казва, че стандарта им на живот е добър, но в случая наемането на жена е жива глезотия, да може коконата да си ходи по козметици. Предполагам, че не са милионери, а парите си ги изкарва с труд. Това е личното ми мнение. Не ангажирам никого с него.

# 23
  • Мнения: 487
Искам да попитам ти никога ли не си наричала собствените си деца сополанковци, според мен не е толкова обидно особено ако са малки. Не ти ли се е случвало да искаш поне веднъж да идеш някъде и заради децата да си се лишила? Но като се замисля нещо не мога да разбера и то е следното: като имат добър стандарт какво пречи да наемат детегледачка и проклетата безотговорна майка да си ходи където ще? Така според мен тя ще има личен живот и нещата може и да потръгнат.


 Не, никога не съм наричала децата си така и не съм ги обвинявала за провалената си кариера. Едното им дете е ученик, не е никак малко според мен, за да слуша обиди и обвинения от майка си. За лишенията, какво да кажа, случвало се е не веднъж, но никога не бих обвинила децата си за това и не бих вдигнала скандал. За детегледачката също съм на малко по-различно мнение. Ако жената е ангажирана, съм съгласна, но да се наеме жена да ти гледа децата, защото за теб най-важното е да идеш да ти оправят маникюра и педикюра, не го разбирам. Освен това, човекът казва, че стандарта им на живот е добър, но в случая наемането на жена е жива глезотия, да може коконата да си ходи по козметици. Предполагам, че не са милионери, а парите си ги изкарва с труд. Това е личното ми мнение. Не ангажирам никого с него.

По принцип съм съгласна с теб. Мразя хора на които все нещо им пречи за да се реализират и да бъдат себе си, на кой деца, на кой комунизъм, най кои седесари............. И все пак като майка на "сополанковци" смея да кажа че наистина  съм претърпяла лишения в личен план в името на децата, но никога не бих го повдигнала на въпрос разбирасе. Обичам си "сополанковците" дори и да трябва да им бърша сополите Grinning Grinning Grinning.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 04:00 от kofa

# 24
  • Мнения: 1 062

По принцип съм съгласна с теб. Мразя хора които все нещо им пречи за да се реализират и да бъдат себе си, на кой деца, на кой комунизам, най кои седесари............. И все пак като майка на "сополанковци" смея да кажа че наистина  съм претърпяла лишения в личен план в името на децата, но никога не бих го повдигнала на въпрос разбирасе. Обичам си "сополанковците" дори и да трябва да им бърша сополите Grinning Grinning Grinning.

Виж, "сополанковци" е думичка, която изречена в различен момент, звучи различно. Но придружена със скандал и обвинения, вече е гадно. Наричала съм детето си "зверче" в момент на умилиение  Laughing , но друго ще е ако му кажа "звяр" придружено с крясъци и истерии.

# 25
# 26
Господинът иска съвет. Според мен, да не избързва!!!! Да си дадат шанс един на друг! Моето мнение е това. Ще прозвучи стандартно - но ако отидат на иностранна почивка за около седмица.....  Praynig

# 27
  • Мнения: 4
Ами Z - 70  тук жена ти може да си намери добри адвокати. Явно много си я разглезил твойта та сега ти се качва на главата. Ами като не и отърва да си намери друг по-добър от теб или вече има! И какво значи дали си я питал от какво има нужда, че тя сливи ли има в устата си че да си каже сама, вместо да крещи. А самият факт че търсиш и чуждо мнение и то от жени говори че наистина си загрижен.Започни да и говориш с по-твърд тон (без насилие разбира се)и и дай да разбере че няма още дълго да търпиш поведението и.А тя ако държи на теб и на семейството ще трябва да положи усилие да се промени.

# 28
  • Мнения: 145
Човек, парите и охолствата не правят живота, те допринасят само за по добър стандарт. Мисля, че с жена ти всичко е наред - само и дай малко повече топлина и  ласка.Надявам се да не си от типа на мъжете които смятат /нали ти давам пари и си финансово задоволена, какво искаш повече/ - тогава работата е ясна защо женати вдига сандали.Това че сме жени незначи че само трябва да гледаме децата, да вършим дом. работа,  да чакаме любимия да се върни и да сложим масата... и ние сме хора, в студен свят как се живее??? Оставете децата на бабите и отидете на почивка някъде, и двамата имате голямо напрежение събрано във вас. Шамара не го одобрявам, още повече я отблъскваш от себе си, както и я озлубяваш срещу самия теб.Тез дети пускат фитили от рода/Ами като не и отърва да си намери друг по-добър от теб или вече има!,Започни да и говориш с по-твърд тон/ и други такива не ги слушай, та тук има хора дето само сиири гледат.Само с добро, топлина и ласка, малко повече такт и разбирателсрво - по друг начин няма да стане.Върни първите ви дни на запознанство в днешно време,помисли кое е били нещото дето е доставяло удоволствие на женати?????Само с добро, топлина и ласка, малко повече такт.

Последна редакция: сб, 04 окт 2008, 06:38 от tobeornottobe

# 29
Дами..благодаря за отговорите Hug
Винаги съм се стремял да работя с разума а не с емоциите.
За сополанковците - случва се и то често. Вика яко. Понякога със завидна злоба.
По отношение на мен - до скоро понасях всичко вътрешно. Последните ми опити бяха като изпадне в криза и почне да крещи да и отвръщам с ласки... но и това се провали. Не съм привърженик на физическото насилие, дори напротив... Никога не е било на дневен ред - нито в моето семейство, нито в нейното. Тогава просто се случи.
За почивката - да, има положителен ефект. Но  аз не желая да почивам вече с нея. Чашата прелива. По точно - до ръба е.
За по добрия от мен - напоследък и говоря точно така. След последния скандал когато ме заплаши за пореден път с развод  и казах - с най голямо удоволствие.  Защото всеки път сценария е еднакъв - "ти не изкарваш достатъчно. хората имат скъпи джипове, прислуга в къщи, жените им не излизат от моловете. а аз вися тука и съм заета по цял ден с тия сополанковци - превърнала съм се в шофьор на деца". Тогава и заявих - изчезвай намирай си някой такъв да те вземе децата остават при мен.

Проблемите са натрупвани с години. Доста е била глезена като малка. Отделно по ония времена родителите и са били с позиции...нещо което отдавна е минало. Винаги е с негативна нагласа - за всяко нещо с което се захващам.... и когато нещата се получат пак е недоволна...


Общи условия

Активация на акаунт