Пневмония - как се възстановявахте?

  • 20 777
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 408
Оооооооох, колко пневмонии сме карали докато попаднем на свестен лекар  smile3511 От 1г. и 11м. до 2г. и 9м.-три пневмонии. И още 2 сле това  ooooh! Фрапантното беше, че я водя първия път, защото имам опит с голямата и казвам, че не ми харесва кашлицата на малката, а джипито казва-нищо й няма. На другия ден пак я водя и пак нищо й няма, ама взе та направи снимка и лъснаха нещата. Както и да е, от много ходения при най-различни лекари, най-накрая си намерих добрия. Тя казва, че развиването на пневмония се усеща по промяната на дишането. Досега само една пневмония сме карали с Т.
А написаното в един от постовете по-горе, че кашлицата се е повлияла от урбазона говори за бронхоспазъм.

# 16
  • Мнения: 28
Каква е пневмонията - вирусна или бактериална, ако е бактериална се лекува по бавно със силни антибиотици, и после поне година да се пази да не се разболява.

# 17
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 327
Тя и вирусната се лекува с АБ- почти задължително преминава в бактериална.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
как ме връщате към най-големия ми кошмар...
Дъщеря ми е карала една вирусна пневмония... Кашлица нямаше (което е много лошо) никаква. Това затруднява още повече лечението.

Много бавно и дълго я лекуваха. Бяхме 20 дни в б-ца. За това време я лекуваха със 7 вида АБ. После ни изписаха с още 2 вида. И след 5 дни от спирането на лекарствата ми направи херп-ангина, та хайде нов АБ  ooooh!
Не знам как тя и аз оцеляхме... За сведение - тя нямаше 3г. и нямаше 11кг. Набоцкаха я 11 пъти венозно, докато й сложат абокат... в крачето (носих я 10 дни на ръце, че нямаше как да стъпва). Абе пълен ужас и кошмар... Бяхме посред лято... юни 2000г.... вън 40 градуса, а тя също с толкоз... Накрая от много АБ я хвана разстройство... сложиха ни в изолатор... Ох, ще спра  Tired
Не искам никоя майчица да го изпитва това Praynig
Нека детето на НИМ час по-скоро се подобри и оправи  Praynig Нека никога повече не го разболява тази гадна пневмония  Praynig
НИМ, след излекуването можеш да даваш бронховаксом. Поне при дъщеря ми имаше голям ефект. Традиционната схемата обаче ще я промениш. Ако искаш, пиши на ЛС.
Но си пази детето поне 2-3м. след излекуването. Никакви ясли и ДГ. Пък след време можете пак да опитате в тях.
Късмет   bouquet

# 19
  • Мнения: 926
Мила Ним, не се притеснявай, дъщеря ти е в добри ръце. Д-р Памукова е страхотен специалист, тя спаси моята дъщеря. Дъщеря ми беше новородена и ме пускаха всеки ден да я виждам в интензивното. Сестрите там много обичат децата, ще се държат с дъщеря ти добре, не се притеснявай. Ще се оправи детенцето ти убедена съм в това.
Иначе моята съвсем скоро беше болна от пневмония, но я хванахме в много начална фаза. За имуностимулант докторката й предписа рибомунил и ехинацея. И вече 3 седмици не ходи на ясла.
Пожелавам ти скоро малката да излезе от интензивното и да влезеш при нея да се гушкате.

# 20
  • Мнения: 108
аз самата съм карала пневмония, без температура, но със силна кашлица и трудно дишмане. Лекувах, за щастие успешно, с хомеопатия. И се възстанових сравнително бързо, после обаче страхът дълго ме държа. но при малките снимката е най-сигурният начин, синът ми е правил бронхоспазми и ларингити, с доста силна кашлица и пак трудно дишаше. Имаме инхалатор, електирически, който доста помага за овлажняване на кашлицата. Освен това се лекуваме с хомеопатия и пием водорасли на аквасорс. Когато аз и малкият се разделихме, дадох на ясла, а аз - на работа, беше на година и половина. Определено изживя стрес от раздялата и много боледуваше. Спряхме го и го пуснахме след половин година. И по този повод си мисля, че някои деца боледуват сериозно като реакция на това, което преживяват. Ако има кой да ти гледа дъщеричката, е най-добре. Няма как майките трябва да работят и няма защо да се самообвиняват за това.

# 21
  • Gorni Bogrov
  • Мнения: 958
Pukanka,виждам,че днес не си влизала тук което ме навежда на мисълта ,че си при малката.Дано  да е така и тя вече да е по-добре Praynig

# 22
  • София
  • Мнения: 3 249
Благодаря на всички за съветите и пожеланията. Полежахме двете заедно в отделението и сега още поне седмица сме на щрек, защото спряха урбазона и инхалациите с вентолин и преминахме от венозен на орален АБ. Предположението на лекарите е, че освен пневмонията, Симона е направила и асматичен пристъп. Един такъв не е показателен и по него не може да се съди, но направи ли и втори такъв, диагнозата ще се потвърди. Въобще не съм наясно от тук нататък как и какво ще правим. Първо да я закрепим и да я вдигнем на крака, пък после ще търсим специалисти за консултация. А аз си мислех, че е "само" пневмония.

# 23
  • Мнения: 204
Мислех да пиша на лични на майката с болно детенце, но реших, че ще бъде интересно и за всички мами. След като това лято се сблъсках с ужаса на пневмонията и крайната диагноза- бр. астма, разбира се според други доктори диагнозите са различни, включвайки и алергичен ринит и какво ли не, започнах да чета медицински източници за причините за астма и алергия. Преди няколко дни, след като захвърлих кортизоновите истории и започнахме хомеопатично лечение, намерих изследване на една докторка- Евелина Стоименова, в което се говори за ИСТИНСКИТЕ ПРИЧИНИ ЗА АЛЕРГИЯ И АСТМА- ГЪБА КАНДИДА АЛБИКАНС. Опитах се направо да ви изпратя адреса на страницата, но не става, затова ако искате да прочетете това, което и аз открих, с търсачката напишете ЗДРАВЕ - Д-Р ЕВЕЛИНА СТОИМЕНОВА. Убедена съм, че много от докторите не знаят това, което ще прочетете в доклада на тази докторка........Всички сложни неща, може да имат толкова просто обяснение..........

# 24
  • Мнения: 43
Ним, радвам се че сте много по-добре. Нещо подобно имах предвид в първия си постинг, но не исках да те натоварвам повече. Синът ми е с бронхиална астма и тогава определено бяха сбъркали тежкия бронхоспазъм с пневмония. Може да се сбърка дори при направена рентгенова снимка. Ако са ви направили такава е добре да я вземеш, когато ходите при пулмолог. Важно е и какви са изследванията (винаги правят такива при хоспитализация). Още нещо ме кара да съм недоверчива към диагнозата пневмония-разбирам, че вирусната се развива бързо и безсимптомно, но 7-8 часа са твърде кратко време. Или личната ви лекарка не умее да преслушва, или е било бронхоспазъм. В никакъв случай не си мисли за астма. При малките деца бронхоспазамът е често срещан, особено в случая-детска ясла, тъга от раздялата, контакти с вируси, резки промени в температурата и т.н. Още повече, че дъщеря ти не е боледувала досега-синът ми от бебе си е все с алергии и проблеми. Сега се долекувайте, спри я от ясла и всичко ще бъде наред. Вярвам, че подобно нещо няма да се повтори.

# 25
  • Мнения: 19
Моя приятелка се възстанови трудно, но помня че приемаше пчелно млечице на фитили правеше го на топчета колкото грахово зърно 1 година го пи. newsm78 Stop newsm78

# 26
  • Мнения: 19
Щях да забравя пиеше и Саменто на капсули  newsm78

# 27
  • Мнения: 730
Пневмония без температура и отпадналост изкарахме преди известно време. Добре, че ни е свястна педиатърката и ни прати на снимка. Детето едва няколко пъти на ден прокашляше. Съответно го бодоха- 30 инжекции и после 7 дни на орален антибиотик. Възстановяването беше по-бавничко, но с витамини и имуностимуланти се получи.

# 28
  • Мнения: 80
Моят син в момента се лекува от пневмония.
Педиатърът каза, че е вирусна, защото не се чува на слушалки и въобше не кашля.Рентгеновата снимка показа сянка в долната част на левия дроб.При нас имаше много висока температура, но без кашлица и без хрипове.Дишането му беше нормално, като изключим запушеното носле без течни сополи.Същевременно гърленият му секрет показа наличие на стрептококи, така, че не съм сигурна, че пневмонията е вирусна, а не бактериална.
Вече спряхме инжекциите, все още продължаваме антибиотика през устата, заради бактериите.И мен ме вълнува как да го възстановя напълно след пневмонията.Засега пие витамини, яде плодове и най-важното-не ходи на градина.Започна да се храни повече и се надявам това да е пътя за пълното му оздравяване.Дано да няма никакви странични последици, за каквито някои от вас са писали!
Моля се децата ни да са по-здрави!

# 29
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Ним, желая ви бързо оздравяване!
Голямата ми дъщеря направи три пневмонии за една година, когато тръгна за пръв път на градина. Дотогава не беше боледувала изобщо. И при нея нямаше никакви симптоми - само температура и отпадналост, кашлица - от време на време, и то такава, че никога не бих предположила, че е причинена от пневмония. И трите пъти й биха инжекции, плюс това пиеше и още една камара хапчета през устата. След третия път я заведох на лекар-хомеопат, който й изписа хапченца, които да пие по-продължително време. От тях се изчистиха всякакви остатъци от пневмонията и повече не е боледувала от нея.
И аз преди 6 години пипнах вирусна пневмония. Отново нямаше никакви признаци освен треската, постоянната отпадналост и ужасните болки в гърба. На всичко отгоре тогавашният ни личен лекар беше гола вода и ме мота 2 седмици, докато накрая ме прати на снимка. Остави достатъчно време на пневмонията да си се развива на воля. И накрая и на мен ми изписаха един антибиотик на инжекции и още 2 през устата. Отне ми цял месец и повече да се възстановя. Но когато е хваната навреме, се лекува успешно.

Общи условия

Активация на акаунт