Ива Екимова в "Търси се"

  • 15 018
  • 97
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 233
цялата ситуация ми напомня на човек, облечен с скъпи дрехи, обсипан с диаманти и т.н., който ти вика "Много съм беден бе братче, много съм беден, пари за хляб нямам" Ще му повярваш ли? Малко като наште депутати  Laughing

# 76
  • Мнения: 575
Може да съм старомодна.  newsm78
Да, със сигурност е така, или поне с ограничено и остаряло мислене.
Ако има някакви нови порядки например да се смееш от болка, значи аз съм старомодна  newsm78
Има да и те са, че мъката е в душата, а не в това какво афишираш пред околните.

По третия пост, сравнението ти е неуместно.

Спирам вече по темата.

# 77
  • Мнения: 233
Странно, ако съм с ограничено мислене, защо тогава хората ходят още с черни дрехи на погребение например, вместо например да си направят един як купон там. Някои порядки никога не остаряват. Аргументирай се защо да е неумесно. 

# 78
  • Мнения: 575
Е противоречиш си, нали самата ти каза че не държиш на траура. И кой казва, че на погребение ходят с черни дрехи? Вече съвсем не е така, разби се не се ноят крещящи цветове, носят се тъмни дрехи. Повода е такъв просто.
А какво е траура за теб, и колко трябва да се носи от една вдовица, като Ива например - 6м. 9м., година? И като го махне и мъката моментално изчезва, така ли?
А за другото, ами нямам какво да се аргументирам, просто не беше на място сравнението, нямаше нищо общо.

# 79
  • Мнения: 712
Изобщо вече не е задължително да си с черно на погребение. Това най-малко. Но, доколкото си спомням снимки, които съм мярнала някъде, Ива все пак беше в черно на погребението на съпруга си. Така е решила.
Това дето "мъжът и още не бил изстинал в гроба, пък тя..." се чудя дали да го коментирам изобщо... Тя е познавала най-добре съпруга си и знае най-добре за себе си, но дали тези, които държат на дългия и показен траур са се замисляли какво биха искали техните починали близки? Дали биха били щастливи там, където са, да виждат жените си подпухнали от рев (от мъка и за пред хората), запуснати, в строги, тъмни дрехи, да вехнат и линеят по починалия? Или биха искали живите да продължат живота си доколкото могат нормално и да запазят спомените за хубавите моменти с този, който си е отишъл?
Според мен се изисква много по-голяма сила да надмогнеш болката и да се опиташ да живееш нормално, отколкото да се отпуснеш по течението на скръбта.
Не ме интересува какви са им били отношенията. Това, което остава сега за тази вдовица, е да отгледа детето им и да запази у него паметта към баща му чиста и неопетнена. И едновременно с това, да не почерни детството му с култ към мъртвия. Смятам, от това, което показа в предаването, че се справя добре.

# 80
  • Мнения: 233
ето на, 100 пъти казах, че не трябва да е в черно и пак има някой неразбрал, аз просто казах по- скромно.

# 81
  • Мнения: 575
issy, не можеш да съдиш какво е в нечия душа, по това как изглежда и как се държи, разбери го.
Но разбирам те, защо разсъждаваш така, явно не познаваш мъката, дай Боже и да не я познаеш.

# 82
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Ужас! Млади жени да разсъждават като бабички!!На кого му пука как е облечен човек в щастието или нещастието си! В Япония ,например , хората се обличат в бяло на погребение , защото смятат ,че човекът се е отървал от земните грижи и никой не трябва да плаче!! На мене баща ми преди да почине изрично ни беше заръчал да не ходим в черно/много го мразеше този цвят приживе/! И ние не сме ходоли с майка ми! Ама не бяхме длъжни да го обясняваме на хората!!А ни е било тежко...и сега също, но знам, че той така искаше!!Спрете да обсъждате жената!!!Отвратително е!!

# 83
  • Мнения: 233
хубаво де, като трябва да спрем да я обсъждаме защо я има темата, само да й се радваме ли??  newsm78

# 84
  • Мнения: 0
Страшно е това, което и е се случило, не го пожелавам на никого. Ужасно е.
И въпреки това ще си позволя да изкажа отрицателното си мнение за тази жена, най-малкото защото имам възможност да съм вътре в нещата(познавам хора от обкръжението на Дими).
Не искам да коментирам умствения й багаж, защото на всички ни е ясно колко е малко.Очевадно е. Вярно е че и Дими, бог да го прости си беше нервак и по-агресивен и като нищо си я е пошляпвал, ама тя е толкова дразнеща.
Issy мисля че  разбирам какво искаш да кажеш. Никой тук не иска да се облича в черно и т.н., но си има етичен кодекс, който най-малко заради детето си  и близките на Дими тярбва да спазва.Жената може да бъде елегантна и стилна без да си показва деколтето и.т.н.Не може на сърцето да ти е тъжно и мъчно и ти да се хилиш като ряпа. На мен тази жена ми мяза на друсана, то такова ненестествено приповдигнато настроение...
Не ми се пише повече.. Надявам се детнцето да е добре, ама как ще го възпита не ми се мисли.

# 85
  • Мнения: 233
Никой тук не иска да се облича в черно и т.н., но си има етичен кодекс, който най-малко заради детето си  и близките на Дими тярбва да спазва.Жената може да бъде елегантна и стилна без да си показва деколтето и.т.н.Не може на сърцето да ти е тъжно и мъчно и ти да се хилиш като ряпа.

 Peace и аз това исках да кажа, но тук е ме разбраха. и аз се надявам детнцето да е добре  Praynig

# 86
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
Страшно е това, което и е се случило, не го пожелавам на никого. Ужасно е.
И въпреки това ще си позволя да изкажа отрицателното си мнение за тази жена, най-малкото защото имам възможност да съм вътре в нещата(познавам хора от обкръжението на Дими).
Не искам да коментирам умствения й багаж, защото на всички ни е ясно колко е малко.Очевадно е. Вярно е че и Дими, бог да го прости си беше нервак и по-агресивен и като нищо си я е пошляпвал, ама тя е толкова дразнеща.
Issy мисля че  разбирам какво искаш да кажеш. Никой тук не иска да се облича в черно и т.н., но си има етичен кодекс, който най-малко заради детето си  и близките на Дими тярбва да спазва.Жената може да бъде елегантна и стилна без да си показва деколтето и.т.н.Не може на сърцето да ти е тъжно и мъчно и ти да се хилиш като ряпа. На мен тази жена ми мяза на друсана, то такова ненестествено приповдигнато настроение...
Не ми се пише повече.. Надявам се детнцето да е добре, ама как ще го възпита не ми се мисли.

И как пък се явиха толкова анономни поплювковци! Кои сте Вие ,та да я съдите?Казано е :"Не съди, за да не бъдеш съден!!!" Naughty

# 87
  • Мнения: 233
Всеки съди всекиго по някакъв начин, дори и неволно, изказвайки мнение за него. Айде на бас, че и ти си го правила през живота си. Плюс това ние не я съдим, просто дискутираме, че не е много редно това, което прави. И не съм анонимна, ако това ще промени нещо ще ти кажа коя съм и от къде. Всяка публична личност рискува да бъде критикувана с проявите си. Просто това са правилата на играта да бъдеш извистен. 

# 88
  • Мнения: 943
Да ми пази Господ мъжа...,но съм сигурна,че аз БИХ СЕ СРИНАЛА под земята заедно с него...Аз даже само при тази мисъл изпадам в депресии и си имах проблеми по този въпрос,та какво остава ако се случи. Praynig.Но хората са различни,тя си знае...

# 89
  • Мнения: 233
Да ми пази Господ мъжа...,но съм сигурна,че аз БИХ СЕ СРИНАЛА под земята заедно с него...Аз даже само при тази мисъл изпадам в депресии и си имах проблеми по този въпрос,та какво остава ако се случи. Praynig.Но хората са различни,тя си знае...

и аз съм така

Общи условия

Активация на акаунт