Бързо и вкусно бисквитено руло "Зебра"

  • 15 345
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 320
Идеята е страхотна ,но може ли да се замени шипковия мармалад
с нещо друго(от една бригада съм го намразила)
А рулото е много хубаво и лесно са изпълнение.
Мисля, че ще стане също толкова вкусно и с мармалад от сливи или конфитюр от каквито и да е плодове  Peace

# 16
  • Мнения: 1 558
Мисля, че ще стане също толкова вкусно и с мармалад от сливи или конфитюр от каквито и да е плодове  Peace
А дали ще могат да се смесят така добре с маслото както шипковия мармалад newsm78

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
И аз го правя с шипков мармалад , но никога не ги потапям бисквитите в мляко.не мисля , че има нужда

# 18
  • Мнения: 25 620
А дали ще могат да се смесят така добре с маслото както шипковия мармалад newsm78

Едно време редувахме масло, разбито със захар (плюс какао, по желание) и мармалад. Така райетата ставаха още по-интересни.

# 19
  • Мнения: 4 496
Мисля, че ще стане също толкова вкусно и с мармалад от сливи или конфитюр от каквито и да е плодове  Peace
А дали ще могат да се смесят така добре с маслото както шипковия мармалад newsm78

С ягодов и с малинов конфитюр съм го правила също. Става страхотно. Но аз съм влюбена в шипковия и с него най-ми харесва! Laughing

# 20
  • Мнения: 765
Превъзходно изглежда рулцето.
ще си позволя в твоята тема да предложа и аз едно рулце:
Бисквитено изкушение



- бели и кафеви бисквити
- 1 пакетче краве масло
- сладкарска сметана
- целувки
- пудра захар
- бадеми
- 1 голям черен шоколад
- течен шоколад
- настъргана кора от лимон
- орехи
- ром или есенция

Маслото се разделя на две. Същото се прави и със сметаната/не се използва цялата, ако няма да използвате всичките бисквити.
В едната купа се прибавя пудра захар/по вкус/, смлените бадеми, натрошените целувки и кората от лимон. добавя се и капка от алкохола.
Разбива се внимателно.
В другата купа се прибавя течния шоколад, настърган черен шоколад и малко от лимонената кора. И тук капка от алкохола.
Белите бисквите се мажат с кафявата смес и обратното.
Прави се това на фолио и после направо се завива и се оставя в хладилника да се стегне/камерата/.
Белите бисквити се овалват в останалата бяла смес и обилно в орехи.
Кафевите бисквити се овалват в кафявата смес и се поставят в хладилника да стегне.





След няколко часа се разрязват по диагонал като руло.
Добър апетит!

# 21
  • Мнения: 351
Ще го пробвам, изглежда ми много вкусно.
А какви бисквити използваш?

# 22
  • Мнения: 1 269
Вчера се засилих да правя това руло, но пакета бисквити "Закуска" се оказа натрошен! Вече бях забъркала крема и му  прибавих едно бурканче домашен мармалад от сини сливи. Бисквитите  натроших съвсем в купа от сладолед, залях с топло мляко и добавих крема. Оформих като торта и посипах с кокосови пръчици. След няколко часа престой в хладилника, сервирах по една голяма топка направена с лъжица за сладолед и посипах с орехи и кокос.
Много вкусно и красиво се получи. Не се сетих да снимам  ooooh!
  bouquet

# 23
  • София
  • Мнения: 3 090
Още вчера забърках рулото "Зебра". Невероятно се хареса на всички, а като се има пред вид, че стана точно за 10 минути, цена няма. Благодаря ти, че го сподели.  bouquet

# 24
  • Мнения: 351
krikri, радвам се че се е харесало на всички у вас

# 25
  • София
  • Мнения: 276
Направих го пре уикенда- много лесно и бързо !
Лошото е че и бързо свърши Heart Eyes и този уикенд имам поръчка  отново да го правя.....

На мен обаче не ми стигна сместа  за мазането и НЕ сложих целият пакет "Закуска"- останаха ми 2-3 бисквити.

# 26
  • Мнения: 1 906
Идеята е страхотна ,но може ли да се замени шипковия мармалад
с нещо друго(от една бригада съм го намразила)
...
Аз го правя с различни видове сладко, само дето предварително го пасирам, за да стане гладко и лесно за намазване.

# 27
  • Мнения: 4 406
имам 2 пакета от тези бисквити, които стоят в шкафа отдавна. сега ще ги употребя. багодаря за идеята!

# 28
  • Мнения: 1 312
Много вкусно изглеждат момичета,ще го пробваме  Crazy ужас ,а щях да минавам на диетка Tired

# 29
  • Мнения: 351
Диетата от утре Laughing

Общи условия

Активация на акаунт