Таксиджия пребил и изхвърлил жена от колата си?

  • 2 611
  • 46
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 300
Жоз, четеш едно към гьотере Wink Човекът казва, че ако трябва да работи на софийската тарифа ще се откаже. А не ако трябва да работи в София.
И само да ти кажа, че последния път във Варна, през деня, за разстояние от около 8-10 км платих 12 лв- със сите му задръствания, светофари и тем подобни. Без таксито да е копърка или както там ги наричате.
Освен това бакшиш, дто да плаща данъци, не познавам. ОСвен ако не броим акциза на горивата Mr. Green

# 31
  • София
  • Мнения: 16 055
Осигуровките и данъци са включени във дневната вноска към фирмата. Е, осигуур. на прага за длъжността, разбира се. Как иначе ще обясниш този зашо кара колата? Тези, които си имат собствени фирми и са само на лизинг - те си знаят. Но там пък има год. патент.

# 32
  • Мнения: 5 370
Абе много добре те прочетох даже. Бакшишите винаги реват за цените си, това е факт.
Но пък и никой не се отказва.

# 33
  • Мнения: 4 300
Aisha, искаш да ми кажеш, че бакшишите имат трудов договор с фирмата?

# 34
  • София
  • Мнения: 16 055
По избор е - или на договор към лизингодателя, или се осигуряват сами - или със собствена фирма/ЕТ/ или само с булстат.  За това като се оплачете на тел. могат да накажат само първия. И той им хвърля ключовете и отива и тн...
Погледни обявите за шофьори - лизинг на смяна  18 - 36 лв. Защо според тебе има такава разлика - едните плащат само колата, другите и по договора.

# 35
  • Мнения: 4 300
Извинявам се, че разводнявам темата, но как така на договор към лизингодателя? Какъв договор и кой е лизингодател- таксиметровата компания или лизингова фирма ( като Райфайзен лизинг да кажем)? И кой е лизингополучател?

# 36
  • София
  • Мнения: 16 055
Поне до скоро всяка такс. фирма си имаше и дъщерна за лизинг.

# 37
  • Мнения: 1 111
Имам една молба-моля форумки от други градове да споделят колко е при тях цената на км. и първоначалната такса за повикване.
За Бургас-звъниш на gsm-номер, отхвърлят ти обаждането и те набират, където и да си колата идва до пет минути.Първоначалана такса-0,89-0,99 лв, дневна тарифа-0,79-0,89 лв, нощната е плюс десет стотинки.Измами като софийските няма/пътувам всеки ден, понякога викам по тел-на, ако съм навън се качвам в случайна кола//
 Като цяло-проблеми с такситата в Б-с няма.

# 38
  • Мнения: 3 826
Като цяло-проблеми с такситата в Б-с няма.
и тук няма , като се научиш на основните правила ,
аз  оплаквания нямам

# 39
  • Мнения: 1 111
 Тук и да не ги знаеш няма, в това е разликата. Wink
 Да не говорим, че цяло лято можеш да си пътуваш до Сл.Бряг с такси за 4лв, а целогодишно и до други извънградски дестинаци на цената на автобусния билет. Wink

# 40
  • Мнения: 335
И какво е основното правило?!
"Помни, че си в джунгла! Винаги може да се появи озверял кретен, който да те пребие или убие за пари".


Който забрави това "правилно" си е виновен сам. Цивилизационен избор.

# 41
  • Мнения: 1 111
 Мда. Thinking
 И после-пребит таксиметров шофьор, ами то на такъв като въпросния по темата, боят му е малко.Ще посягаш на жена, егати хищниците, ако на мен ми се случи такова нещо и мъж ми го намери тоя няма да го набие ли?!/При все че не е побойник/Или да чака правосъдието за справедливост. bowuu

# 42
  • София
  • Мнения: 61
Има много некоректни таксиджии, които копират големите компани. Най-добре поръчвайте по телефона, а не хващайте случайни. Като ми се налага аз ползам 'Едно Евро' или Св такси (12 63 беше ако не се лъжа). http://fro-spam156-/Frog/index.php?option=com_content&task=v … 4472&Itemid=8
Масово таксиджийте си слагат така наречените 'помпички' с които товарят клиентите.

# 43
  • Мнения: 3 826
 основните правила - 1.преди да се кача , винаги поглеждам табелата с тарифата отвън ,
                                    2.винаги имам предварително достатъчно  дребни , така че да си платя сметката точно и да не чакам ресто
                                    3.старая се да знам по-пряк път към отправната точка , че някои шофьори могат  да си ме воооозят цял ден ( но не винаги знам )  ...
                                    4.ако съм пропуснала т.1 ( 1 на 200 ) и съм се качила на тарифа 2 лв./км моля шофьора ВЕДНАГА са спре , изобщо не чакам сметката да стане 50 лв . , плащам му и слизам
                                    5.все пак винаги хвърлям по едно око как върви сметката , ако много хвърчи , ще го помоля да ми спре , но не ми се е случвало
за останалото нямам претенции .

# 44
  • София
  • Мнения: 3 164
Има много некоректни таксиджии, които копират големите компани. Най-добре поръчвайте по телефона, а не хващайте случайни. Като ми се налага аз ползам 'Едно Евро' или Св такси (12 63 беше ако не се лъжа). http://fro-spam156-/Frog/index.php?option=com_content&task=v … 4472&Itemid=8
Масово таксиджийте си слагат така наречените 'помпички' с които товарят клиентите.
и аз на Едно Евро звъня винаги, поне шофьорите им са по-нормални. Вчера трябваше да се обадя на 2121 /не вдигаха телефона от Едно Евро/ и съжалих още докато казвах добър ден.

Общи условия

Активация на акаунт