Отговори
# 30
  • Мнения: 1 335
Latty, аз съм от проблемното ... и не защото не забременявам ... там не сме прокажени, мила, същите сме както момичетата тук. Това без лоши чувства  Hug
Четйки написаното не виждам спермограма дали е правена. Започнете оттам. Не е необходимо някой да я назначи. Както и всичко, което си плащаш сама. Записва се час в клиника. Попитай точно какви са изискванията за изследвания на конкретната клиника.
Тук са клиниките:
http://www.zachatie.org/index.php?option=com_content&task=bl … 167&Itemid=52

Която и да избереш, няма да направиш грешка. На някого писах, че се чака с месеци за преглед, имай го предвид.
Хормоните - изследват се в лаборатория (Кандиларов, Бодимед, Цибалаб примерно) чрез вземане на кръв. LH, FSH,Prolactin, Estadiol, Testosteron - 3-5 ден от началото на МЦ (някой да ме поправи моля ако бъркам)
Progesteron - 7 дни след доказана Ову
Може да се наложи дпълнително изседване на хормони, но добре то да стане по преценка на док.
Тест за хламидии не знам дали писах по-горе (и за двамата партньори) ... то стана дълга и широка.
Правете крачките една по една. Започнете със спермограма. Успех!

# 31
  • Мнения: 11
здравей arcana.благодаря ти.ще видим от къде да й захванем, но ще започнем от някъде,това е сигурно. линка е полезен.ще пиша и разчитам на вашата подкрепа/съвети.
мерси
Л.
ПС. дано някой не е разбрал грешно..исках да кажа,че се надявам да нямам проблем и да се налага да споделям такъв, а нищо друго Wink

# 32
  • Мнения: 3 830
Няколко съвета:
1. Спермограма, разширена. Задължително в клиника по стерилитет;
2. Тест за проходимост на тръбите;
3. Изследване на репродуктивните хормони;
4. Поне 3 поредни месеца фоликулметрия;
5. Консултация с лекар от клиника по стерилитет.
Това е истината.  Peace

Абсолютно. Peace

# 33
  • Мнения: 2 005
Като за начало спермограма на партньора.Аз на моя съм му казала, първо той на изследвания, после аз.Ако причината е в него, защо аз да се мъча с разни изследвания.Късмет и от мен.
Напълно подкрепям мнението  Peace Само се успокой и не се тревожи , всичко ще стане , когато най- неочакваш   bouquetАз 8 години чаках този момент и стана , когато се успокоих , спрях да ходя по лекари ... Но нека първо мъжът си направи изследвания и тогава ти  Naughty

# 34
  • Мнения: 1 335
Latty  Hug
Тук ще намериш много подкрепа, мила! Имаш изцяло моята.

# 35
  • Мнения: 2 422
Няколко съвета:
1. Спермограма, разширена. Задължително в клиника по стерилитет;
2. Тест за проходимост на тръбите;
3. Изследване на репродуктивните хормони;
4. Поне 3 поредни месеца фоликулметрия;
5. Консултация с лекар от клиника по стерилитет.
Това е истината.  Peace

Абсолютно. Peace

 Peace

# 36
  • Мнения: 2
пожелам ти  успех направи каквото те съветват и се успокой Simple Smile а що се отнася до обърнатата матка това не е кой знае какъв проблем

# 37
  • Мнения: 302
Аз знам един бабешки начин.Вземи се напари със слама.Имам познати при които имаше ефект

# 38
  • Мнения: 332
пожелам ти  успех направи каквото те съветват и се успокой Simple Smile а що се отнася до обърнатата матка това не е кой знае какъв проблем
Малки и обънати матки не са пролем за забременяване, не се притеснявай, всичко с времето си Peace
Не казвам,  че не е време за изследвания, но не се притеснявай толкова, както са казали тук някои момичета са чакали с години

# 39
  • Мнения: 11
здравейте, искам да споделя,че тръгнахме по (надявам се успешния) контролирн път да си иамем детенце. направихме спермограма, хормони и проходимост на тръбите. щастлива съм да споделя,че всичко е наред! Praynig ходим в клиниката на щерев при доктор александров и той днес ми предложи да преминем към инсеминация.имам фоликул и очкаваме да се случи овулацията сега във вторник (след 3 дни)и каза,че при опити от 1.5 г и толкова време заедно- няма смисъл от контролирна коитус...струваше ми се прекалено рано,някак си мн бързо се развиват нещата,(от изследвания на 31.01, инсисминция веднага на 1.02) но като че ли се реших.както той каза щом до сега не ес танало причините може да са безброй и наистина няма смисъл от повече чакане....вие как мислите? да изчакам ли 1-2 месеца след теста за прходимсот(нали се твърди,че се повишава надежността за забременяване след такъв)и самода следим фоликулите и да дигностицираме овулация ...или да действаме. Парите не са без значение, но на този етап не са водеш факор....как мислите?
мерси
Л.
П.С. чувствам се мн странно, защото с никой не съм споделила, даже с майка ми. Мъжа ми не му се иска да говорим за това с никой-от суеверие ли , не знам-но уважавам мнението му.само съм казала на 2 близки приятелки ,че се излседваме, но не и за потенциаланото инсеминация...та, разчитам да мога да поговоря с някой тук..който разбира за какво говоря и знам че е с мен... Hug

# 40
  • Мнения: 196
Латти надявам се всичко да се нареди! Мъжаът ти е прав, нека нещата станат сигурни и тогава ще се хвалите! Знам че е трудно да се сдържиш но за сега по-добре да няма странични енергии пък било то и положителни. Пожелавам ви успех.  Heart Eyes

# 41
  • Мнения: 3
Здравейте опитвам се да забременея от една година и нещои половина може да се каже,но нищо не се получава...Имам обърната матка и един аборт преди 4 години.Преди време правих едно специално лечени,от което моят генеколог ми каза,че ВСИЧКИ забременяват,но ето аз не... newsm45може би ,защото имам обърната матка.....мъжът ми нищо не казва,но знам,че и той мисли защо не забременявам вече,от токлова дълго време се опитваме....Моля ви дайте ми някакъв съвет как мога да забременнея ,като имам обърната матка има ли някакви стимуланти?????
 Praynig
Цитат
Цитат
Цитат
Цитат
Цитат

# 42
  • Мнения: 3
     незная откаде си но щети кажа каде трябва да отидеш и съм сигорна че ще имаш успех.Трябва даси запишеш час при доцент Стойков това е  в Плевен на тел 064804790  твоят партньор също трябва даси запише час във същата клиника при  доктор  Рилчива той трябва да направи разширена спермограма зада видят дали има някакъв проблем .Искам дати кажа че аз имах същият проблем но доцент Стойков ми направи инсеминация ие успешна .Невероятен е  щастлива съм че познавам този човек  и трябва да ти кажа че във тази клиника всички са много учтиви много въспитани просто си заслужава да отидете  повярвай ми няма да съжаляваш

Общи условия

Активация на акаунт