75 американски съвета за 75 американски проблема

  • 14 325
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Бостън
  • Мнения: 13 499
Ееее, Мишолина - честит ти малък, голям Антон Simple Smile))

И защо никой не ми каза, че САТС е такова готино филмче за Неделя ранен следобед по семейному Wink даже беба се загледа!

# 16
  • Мнения: 948
Е, не ми честитете още, де...Чак във вторник празнуваме!
(сега само се моря с тортата  Simple Smile)

Гледам го какво голямо човече стана и не знам къде отиде една година  Sunglasses

Последна редакция: пн, 06 окт 2008, 00:46 от мишолина

# 17
  • Мнения: 2 254
Kakкво е Дилърдс?

# 18
  • У дома
  • Мнения: 1 741
Вики, не можеш да ме биеш - скоро купих на Мая обувки на Страйт Райд за $2 от Колс. Де да беше всеки път така...

# 19
  • Мнения: 558
Място, откъдето можеш да си купиш жилетка от $300 примерно... в наш'то молче има, ама аз незнайно защо все го прескачам... Ще взема да го инспектирам скоро... слави се и като магазина с най- хубавите тоалетни  в града...  :crazy

# 20
  • Мнения: 405
Как сте, как сте? При мен е дъжд и вятър, а аз гледам частни училища и подсмърчам. Sad Май ще трябва да се местим в събърбите след някоя и друга година, че това на нищо не прилича. По 20К за прискул?!!! Аз толкова за колеж не съм плащала, много съм възмутена.  Twisted Evil

# 21
  • Мнения: 7 091
Atti, днеска сутринта при нас беше 3 градуса С. Направо ужас някакъв, снощи пускахме парно Sad Засега е сухо, надявам се да продължи така, че сме намазали driveway-а с една гадост отгоре да съхне.  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 405
Тук е 13-14Ц, ама и аз съм пуснала парното, че иначе ми е студено на крачетата.  hahaha Обаче е много мизерно навън, а бебето само там иска да спи, та се намръзнах.

# 23
  • Мнения: 7 091
Вижте на какво интересно нещо попаднах:
http://dogs.about.com/gi/dynamic/offsite.htm?zi=1/XJ&sdn=dog … /www.lifegem.com/

За първи път срещам подобна идея...от една страна звучи много интересно, символично...от друга страна обаче едва ли бих го направила или бих искала с мен да го направят, дори и да не говорим за пари. Някак creepy ми е... Rolling Eyes Вие как мислите? newsm78

# 24
  • usa
  • Мнения: 2 113
Как сте, как сте? При мен е дъжд и вятър, а аз гледам частни училища и подсмърчам. Sad Май ще трябва да се местим в събърбите след някоя и друга година, че това на нищо не прилича. По 20К за прискул?!!! Аз толкова за колеж не съм плащала, много съм възмутена.  Twisted Evil

ха, какво съвпадение  Shocked! и при нас е дъжд и вятър, и аз гледам частни училища и подсмърчам... албена догодина ще е хайскул и се чудя и мая къде да я пращам. единственото прилично от академична гледна точка светско училище в района е 23к на година, абсурд е да ги дадем. реших да прегледам дали мога да преглътна някое от престижните католически училища, които са само по 12-13к. есето от родители на тема какво е за нас джизъс и защо искаме детето ни да ходи в даденото училище с много вода, ракия, вино, ром и прочие може и да ми поприседне, но сигурно ще успея да преглътна, но фактът, че за да се дипломира детето от някое от тези училища му трябват 6 кредита по математика, а по теология - 7, ми идва малко в повече  Naughty... не знам. магнет хай скуловете в скул дистрикта не блазнят нито мен, нито албена, частните варианти не ни отърват, накрая ще хартисаме в кварталния пъблик скул с още 3 хиляди други тийна и с това ще свършат всичките перспективи някой ден да детето да се класира в харвард или йейл...(шегичка!)

# 25
  • Мнения: 2 563
В нашия комплекс пък цари такъв комунизъм... Homeowners' association  решава кога ще ни пуснат парното, както и дали да имаме килими и в какъв цвят да ни боядисат вратата. Хазайката още не се е натуткала да дойде и да види как щорите ни падат на главата, но затова пък ме уведоми, че ако искам да си закача картина на стената, тя е съгласна, но като си тръгнем, стената да е както си беше. Хаха, да бе, ще ти платя боядисването, което и без друго ще правиш след нас, ако искаш наематели. И така, купих си картина и си я подпирам на пода.  Mr. Green

Тандури, за мен прахът на човека трябва да бъде разпръснат, та душата да е свободна.  Баща ми искаше да запази малко от праха на майка ми, но като отворихме урната в Созопол и просто не можехме да гребнем и да изсипваме. И я метнахме цялата.

# 26
  • Мнения: 868
И тука вали.

Има разлика от частно до частно училище. Частните не са винаги задължително по-добри от пъблик. Много зависи от администрацията. На един мой познат децата ходят на доста скъп частен хай скуул. Доколкото разбирам, има много голям фокус на САТ тестове, повече от колкото аз бих искала. Ако плащам толкова пари за хай скуул, бих искала да видя повече криейтивити и повече фокус на развитието на аналитичните способности на децата, не на стандартни тестове.

На друга моя позната децата ходят в най-добрия пъблик скуул в града. Имат много интересни програми и възможност да се запишат за ускорена програма, в която при последните 2 години от обучение вземат класове в един от университетите. 





# 27
  • Мнения: 3 491
миз, само за варианта хоумскулинг не чух какво мислиш, а ме гъдилка да знам.

# 28
  • Мнения: 2
Привет bg-мами пиша към всички майки от NYC или по точно до тези които живеят в Манхатан или близичко.С две думи търся компания за 19 месечния си син Адриан.Ние живеем в Харлем и моето момче много страда защото няма приятелче.Ако има желаещи моля пишете и нека се срещнем палавнитците да поиграят. Simple Smile

# 29
  • Мнения: 7 091
миз, само за варианта хоумскулинг не чух какво мислиш, а ме гъдилка да знам.

Блажка, не ме питаш мен, но ако ти е интересно ще споделя.
Наскоро взех една книга от библиотеката за хоумскуулинг(http://www.amazon.com/Ultimate-Guide-Homeschooling-3rd/dp/140030 … 263012&sr=1-1, къде от любопитство, къде да видя дали няма да мога да намеря полезни съвети как да помагам на Калин, защото правим доста допълнителна работа в къщи, заради проблема с езика и на мен ми е трудно винаги да намирам правилния подход.
Само ще кажа, че досега не ми се беше случвало никога да не мога да дочета книга! Не само да не мога да я дочета, но дори да не стигна до средата!
Няколко пъти я започвах, ядосвах се, оставях я да поседи малко и пак опитвах, обаче нещата, които се коментираха, начина на излагане на методите на работа, мотивацията...въобще всичко ме потресе дълбоко и остави трайна следа в образователния ми ентусиазъм! Не слагам всички варианти на хоумскуулинга под общ знаменател разбира се, нищо чудно да има и програми, които са наистина полезни и приложими дори за допълнителна работа на родителя в къщи.
Това обаче, което прочетох... Не знам, трябва особен тип персона да може да въплати образа, който се щрихова в тази книга.
Повече от ясно ми стана, че не е за мен.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт