75 американски съвета за 75 американски проблема

  • 14 360
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 147
Няма нужда да махаш нищо, просто коментирах, че приемаш нещата твърде лично. Всеки е продукт на собствения си живот и ценности, и онова, което му се случва определя мирогледа. Соченето с пръст и примери със семейството не са нужни, за да бъде примера нагледен.
И да, някои бедни са виновни за положението си, а други не са, защото просто в живота така се случва.
Животът не е черно и бяло.
 

# 76
  • Мнения: 1 147
 Mr. Green много си наблюдателна. видя ли предишните две смени, или само тази?

# 77
  • Мнения: 810

 Joy

Бистре, в крайна сметка исках само да кажа, че във финансова криза е доста абсурдно финасовия съветник да ти е човек, който има опит само в медииния бизнес.

Тандури, мисля че прекали.

# 78
  • Мнения: 7 091
По повод образованието съм на мнение, че трябва да има повече начини, за да стане достъпно и за да не трябва хората да взимат такива заеми, за да си осъществят мечтите и след това да се окаже, че трябва пак за корпорациите да работят, за да си изплатят заема.

Точно! Това обаче се отнася за хората както Хиър каза, които след това не могат да си изплатят задълженията със заплатата, която получават. Ако имаш от мама и тате по 100К на година помощи, нещата стоят по много различен начин. И кой пак тегли късата сламка? Тези, които нямат възможности и не печелят по толкова пари!

Не знам като цяло с какви хора общувате, но това, което аз виждам наоколо е просто страшно! Хора със стабилна работа остават на улицата с дългове за няколко живота напред! Това не е някакъв страшен филм, за съжаление това е реалност за много хора, но явно не всички си дават сметка колко сериозно е положението, когато имат какво да сложат на масата.

И да, някои бедни са виновни за положението си, а други не са, защото просто в живота така се случва.
Животът не е черно и бяло.
 

И справедливо ли е покрай сухото да гори и суровото тогава? И аз това казвам- живота не е черно и бяло. Има много, много сиво, но трябва просто човек да погледне извън собствената си паница.
Не може да си просто мързелив и беден и амбициозен и богат.

Juturna, неправилно съм се изразила, нямах предвид буквално дълговете, а примери от рода на това ако те оставят в лошо финансово положение родителите ти ( например починат, имат задължения по къща и прочее, банката я продава, ти си под 18 оставаш на улицата и т.н.).

# 79
  • Мнения: 405
Да ви извадя малко от политическия спор, ама нещо ми стана притеснено. Цял ден му текат едни такива воднисти сополки, аз пръскам и след това ги вадя, ама много станаха водни вече. Какво ще ме посъветвате? За клиниката е късно, а не ми се струва, че е за болница това.  newsm78

# 80
  • Мнения: 7 091
Тандури, мисля че прекали.

С кое точно?
С това, че се позволих да попитам Бенсън какво би се случило ако тя е в ситуация, в която не може да реши финансовите си проблем? Нима на всички ви се вижда толкова нереално нещо подобно да се случи? Не съм я обидила, не съм и пожелала нещо, нищо обидно нямаше в коментара ми.
Въпреки това, ако тя се чувства засегната, готова съм да и се извиня за това, че си позволих да и задам въпрос за семейството и, но не и за същината на това защо и зададох този въпрос.
Все още продължавам да смятам, че бедните не са мързеливи и не са виновни, че са бедни.

# 81
  • Мнения: 2 563
Моят живот показва, че повечето хора си мислят, че на тях няма да се случи. Те са подготвени, умни, работливи, образовани, добри, всичко сами са си направили в тоя живот. Ама животът не играе по такива правила. Да ни пази Господ!

Съгласна съм с казаното от Тандури.

# 82
  • Мнения: 7 091
Да ви извадя малко от политическия спор, ама нещо ми стана притеснено. Цял ден му текат едни такива воднисти сополки, аз пръскам и след това ги вадя, ама много станаха водни вече. Какво ще ме посъветвате? За клиниката е късно, а не ми се струва, че е за болница това.  newsm78

Имаш ли солен разтвор? Другото, което можеш е ако имаш ампула вит.Ц да капнеш по 1 капка разредена със солен разтвор. Гаранция, че ще намалеят веднага. Температура има ли?
Аз имам едни хомеопатични капки за нос в такива случаи, но не смея да ти препоръчам нищо без консултация с лекар първо.

# 83
  • Мнения: 405
Да, аз точно солен разтвор пръскам, ама те станаха по воднисти и определено му е гадно като ги вадя, предполагам, че му е доста изсушена лигавицата. Темп. не измерих висока, но чакам сега мъжа ми да се върне и той да я измери, че на мен не ми се отдава много-много.

# 84
  • usa
  • Мнения: 2 113
Миз, така както си описала критериите, на пъблик скул ги пращай. Има ли при вас това – http://www.ibo.org/? Чувала съм чудесно неща. Моите приятели католици-републиканци Simple Smile, в такава програма си записаха дъщерята, и са много доволни, но май се кандидатства. Тандури, има сайтове за хоумскуулинг, провери там за упражнения.

има. магнет е и се влиза с лотария. започва от мидъл скул и за хайскул рядко има повече свободни бройки. това, което не ми харесва е, че е ново училище - това му е третата година, и е до 10 клас.  дори да влезе там, не е сигурно, че ще открият 11 и 12 клас и след две години пак ще трябва да търсим училище.

miz,какво (ако) решихте за спорта?

не сме решили още нищо. тръгнах да търся бални танци, но на местата, които намерих искат да си водиш партньор. от къде да го намерим този партньор обаче, за мен е пълна загадка  newsm78... не одобрява никакъв спорт, който и предлагам и накрая или ще я запиша я на фехтовка, я на лакрос или нещо от същия екзеточен порядък или ще я оставя да седи на канапето и ще ми отпадне един ангажимент...

Да ви извадя малко от политическия спор, ама нещо ми стана притеснено. Цял ден му текат едни такива воднисти сополки, аз пръскам и след това ги вадя, ама много станаха водни вече. Какво ще ме посъветвате? За клиниката е късно, а не ми се струва, че е за болница това.  newsm78

за воднисти сополки не бих се притеснявала. притеснителни са гъстите жълти, зелени или с други странни цветове. ако няма температура и е нормално настроение, няма причина да се притесняваш, още по-малко пък да го водиш в болница.

Последна редакция: вт, 07 окт 2008, 02:20 от миз

# 85
  • Мнения: 7 091
Да, аз точно солен разтвор пръскам, ама те станаха по воднисти и определено му е гадно като ги вадя, предполагам, че му е доста изсушена лигавицата. Темп. не измерих висока, но чакам сега мъжа ми да се върне и той да я измери, че на мен не ми се отдава много-много.

Atti, може да пуснеш овлажнител и да капнеш капка мента ( не повече ) във водата, ще намалеят малко, но докато не си изтекат теченето нищо съществено не можеш да направиш за съжаление. Дано дребосъкът се чувства по-добре!

# 86
  • Мнения: 405
Мерси за съветите! То е притеснително, защото не е боледувал много, та за тва иначе си знам, че се шашкам без причина, ама нали ми е първо отроче, няма начин.
Таткото се прибра и аз тръгвам по живот.  Laughing

# 87
  • Мнения: 1 800
не знам защо оставам не разбрана. казвала съм го и преди, нямам нищо портив парите ми да отиват при хора, които са си плащали, работели и нещо е станало, също и на тези, които са родени с недъг, болни и т.н. имам впредвид другите, като нашата БМ, която е израстла в нормално семейство, но е решила да не завърши училише, не иска да работи какво да е, цялата бременност, срещи с лекаря , раждане и грижи за нея след това бяха поети от щата. или на позната на свекърва  ми, дъщерята не иска да работи, лети от мъж на мъж с три деца от 3 различни бащи, държавата и плаща всичко.защо аз да плащам за тези хора? нямам никакъв проблем за първите.  и за съжаление моя опит тук ме е срещнал по една или друга причини с втория вид повече, отколкото от първия.

ще допиша после

# 88
  • Мнения: 2 563
Бенсън, и аз съм съгласна, че има хора, чиято мотивация има нужда от стимул, но в Америка, която не е социална държава, не можем въобще да говорим за някаква масова зависимост от системата. Ако не искаш щатът да плаща прегледите на мързелива жена, най-вероятно покрай нея ще отнемеш и прегледите на жени, които не са мързеливи, но са в нужда. Пък и накрая, правителството ти харчи най-голяма част от данъците, за да си играе на война, от която ти нищо не печелиш (даже губиш, защото познай кой издържа ранените ветерани), не за бедните.

# 89
  • usa
  • Мнения: 2 113
Съгласна съм с казаното от Тандури.


и аз съм съгласна с по-голямата част от казаното от тандури, но не съм съгласна с по-голямата част от начина, по който го казва...

Няма нужда да махаш нищо, просто коментирах, че приемаш нещата твърде лично. Всеки е продукт на собствения си живот и ценности, и онова, което му се случва определя мирогледа. Соченето с пръст и примери със семейството не са нужни, за да бъде примера нагледен.
И да, някои бедни са виновни за положението си, а други не са, защото просто в живота така се случва.
Животът не е черно и бяло.

виж с това, което казва зора, съм на 100% съгласна!

дами, при споровете си допускайте от време на време, че вашата истина може и да не е истина за всички. не забравяйте, че хората имат право да мислят по различен начин. тук сме се събрали все интелигентни и мислещи личности, нека уважаваме правото на различно мнение да другарчето bouquet. не се нападайте на лична основа, не ви прилича  Peace.

и в заключение - how about those dolphins?

Общи условия

Активация на акаунт