Отговори
# 15
  • Мнения: 9
При нас този ревлив период започна от август - мислих, че е от топлото , а и коликите  започнаха  пък и от растящите зъбки....    Вечер ставаше така , че изпадаше в нещо като истерия и нищо не го успокояваше , но от 4-5 дни нещата се успокоиха - ходихме на преглед при хомеопат, предписа ни различни неща  и  Praynig - и през деня и вечерта е спокоен . Оказа се , че е много чувствителен и раздразнителен.  Съветът ми е да помислиш за хомеопатия , поне не вреди !

# 16
  • Мнения: 4 434
На ръце заспиваше до 10 месечно
След това го слагах в леглото му,пеех песнички
Или можеш да легнете заедно на леглото и да го люшкаш и този номер минаваше при нас

# 17
  • София
  • Мнения: 574
Не искам да те плаша,но при голямата ми дъщеря този период продължи 4 години.Беше по-емоционално бебе,плачеше за всичко:първо колики,после зъби и т.н.Успокояваше се само на ръце и така заспиваше.Накрая дядо й получи разширени вени на краката(той я разнасяше и приспиваше) и така приключи всичко,но пък ни беше за урок при второто дете.Пожелавам ти да е временно неразположение и бързо да отмине този период!

# 18
  • BG
  • Мнения: 1 900
Слава богу,оставям я ,обръща се на една страа и заспива.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 857
Приспивах го на ръце до годинката, после сам се отказа. Изпъваше крачета и не искаше да го люшкам. Оттогава си заспива сам в леглото. Приспивам го на ръце само, когато е болен или превъзбедн от много игра и не може да заспи сам. Труден период е и дано отмине по-скоро при вас  Hug

# 20
  • Мнения: 2 131
До колко месеца най-късно може да продължи туй чудо? Предполагам не повече от годинка?!? Thinking Thinking
Ами, Алекс е почти на година и половина и в момента мнооого го мъчат кучешките зъби. Хленчи, раздразнителен е, трудно заспива. Майка ми преди малко го приспа на ръце.
В общи линии синът ми е от децата, които заспиват сами в кошарата си. Давам млякото /вечерта/ или вода /следобед/ - бибата  Mr. Green, и излизам от стаята. Въпреки това обаче е имало периоди, в които съм го приспивала на ръце. Сещам се един път като беше болен и имаше хрема, респективноь беше доста разразнителен и т.н. Наложи се да го приспя на ръце и си казвах: "Ами, ако свикне, какво ще правя". Но в крайна сметка реших, че по-добре да го приспивам на ръце и той да се чувства добре. И какво като свикне - няма до първи клас да иска да го люлея, я. Е, не свикна. Приспивах го около седмица или две, не помня точно, на ръце и пак започна да заспива сам.
Сега започна да ходи на ясла и това, естествено, допълнително му се отразява на настроението. Така че ако иска да го приспивам на ръце - няма проблем, щом това е начинът да се чувства спокоен.

# 21
Zdraveite...i pri men e taka...po golemia mi sin do okolo godinka zaspivashe samo na rwce ili dokato se kwrmi, sega i s malkia se nosime...period e, koito otminava s vremeto...triabva twrpenie  Rolling Eyes

# 22
  • Мнения: 304
при нас този период продължи 2-3 месеца -но отшумя пожелавам при вас да е по кратък

# 23
  • Марс
  • Мнения: 439
Прочетох темата и се чудех дали да пиша или не, от една страна ще е успокоение за теб /че не си само ти/ от друга - ние сме на 2 години и месец и продължаваме по същият начин. Първо се успокоявах - коремчето нещо колики, после-зъби са, после като поникнаха и зъбите вече разбрах - мойто дете си е проклетия и това си е, даже като гледам накъде вървят нещата сигурно до 3 години ще сме така, е може и повече де /дано е преди 3 годинки, ама нещо се съмнявам/ Tired

Успех на вас и много търпение ти желая Hug

# 24
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
И моето дете имаше такъв период и беше свързано със зъби...
При нас продължи около месец, на ръце не съм я носила, мазала съм я с разни гелчета, но докъто не поникнат зъбките просто няма да мине Rolling Eyes каквото и да правиш Sad

# 25
  • Мнения: 1 059
Пробвайте да легнете до нея, (без да я разнасяте на ръце) но така че да усеща близостта ви,  да я гушнете и лекичко да я поклащате с ръка, докато заспи.Така приспиването ще е по-малко изморително и изнервящо за вас.
 П.П. Възможно е нервността и да се дължи на предстоящата поява на първо зъбче.
Освен това припявам тихо някаква монотонна  приспивна песен и се унася за 15-20 мин.

# 26
  • Мнения: 117
Да не я мъчат зъбките? Венците зачервени ли са? Ние сме горе-долу в същото положение. От 4-5 дни преди да заспи реве, пищи понякога и ме стряска яко. Снощи с таткото я сложихме в одеялцето й. Той хвана два края, а аз другите два и така я полюляхме малко. Тя спря да плаче и след малко заспа. Май ще ни трябва люлка Thinking  Laughing

# 27
  • Мнения: 6 713
Май ще ни трябва люлка Thinking  Laughing

И на нас май ще ни трябва! newsm78 Crazy

# 28
  • Мнения: 2 622
Голямата дъщеря беше така-приспиване на ръце,друсане,обикаляне из стаята,накрая заспи и след половин час нададе вой и процедурата по приспиването почва отново #CrazyНе беше нито от зъби,нито от колики,просто детето беше по-емоционално.Не можеше да легне и да заспи просто така,защото е изморена.До миналото лято(сега е на 5г.)заспиваше само ако някой й държи ръката,и пак имаше процедури,ритуали траещи поне половин час.Беше ни влудила с това нейното заспиване #CrazyСега вече спи сама в стаята,никой не й държи ръката,няма виене и квичане,заспива си сама.Но е на 5,така че доста почакахме...

# 29
  • София
  • Мнения: 44 121
Ами....бебшки й е проблема, или зъбки или просто нуждата от някой, много деца просто ги е страх да заспят и се борят това да не се случи...изобщо..може да има различни варианти...
Моя общо взето винаги е бил труден на заспиване - първата година бяха носеници, песни, танци, таман заспи тръгна да го слагам ирееевв и так по сто пъти.....
после имаше няколко месеца , в които му пречех да заспи - т.е. ако ми чуваше гласа или ме усещаше и искаше да си гукаме и да си играем...тогава просто го оставях в леглото и заспиваше, после махнахме решетката на леглото - и край, нищо не можеше да го накара да легне в неговия си креват, от тогава се приспиваме като аз легна до него...и най-често и аз отнасям плувката....до скоро в нашето легло, от 2-3 месеца в неговото си, но иначе отказва да заспи...и така...чакам да порасне и да реши, че е време да спре да се бебешори така....

Имаше и периоди в които си спеше в количката - люш-люш в нея и заспи...и така го и оставях по цяла нощ да дреме там....

Общи условия

Активация на акаунт