Какво количество храна давате на децата си?

  • 1 582
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Само искам да вметна, че Таня на 4 мес пиеше по 180-190 мляко, а сега на почи 8 мес пие по 190-200
Това звучи успокоително. Моя пие по 150мл. вода + 5 лъжички адаптивно, някъде към 160-170мл. мляко. Сутрин и вечер. И ние ядем 4 пъти, 1 път е зеленчуково по 150-180мл., а едното хранене, за сега е 100мл. мляко и половин бурканче плодово пюре. Но скоро ще минаваме на кисели, та и те май заменят цяло хранене, значи при нас идва 170мл. Кисел, май? Ако греша, нека някой ме поправи?

# 16
  • София
  • Мнения: 6 182
Ева до втория месец все повръщаше и беше горката така освирепяла от глад, че като почнах да давам мляко против повръшане изпиваше огромни дози и заспиваше омаломощена като пън. 4-ти месец също изпиваше по 200мл и то 5 пъти на ден. Като я захраних и зичезна апетита и сега пък се е заинатила и изяжда само по 90мл Sad Така, че докато яде - давй му, че не знаеш кога ще мине на друга вълна.

ПП. Аз като бебе съм била толкова лакома, че съм изяждала 3-на доза и след това съм я повръщала, в детската градина съм станала злояда, после в пубертета апетитът ми пак се отвори. Не съм била фиданка, но винаги съм се гордяла със плоския си дори вдлъбнат корем (до преди да родя). Така, че не съм убедена, че толкова лесно им се разширява стомаха на бебетата.

# 17
  • Мнения: 3 663
Но скоро ще минаваме на кисели, та и те май заменят цяло хранене, значи при нас идва 170мл. Кисел, май? Ако греша, нека някой ме поправи?
да, заменят цяло хранене както кашите и горе-долу грамажа е толкова - около 160 грама
аз давам само каши обаче, кисели не

# 18
  • Мнения: 514
Само искам да вметна, че Таня на 4 мес пиеше по 180-190 мляко, а сега на почи 8 мес пие по 190-200
Това звучи успокоително. Моя пие по 150мл. вода + 5 лъжички адаптивно, някъде към 160-170мл. мляко. Сутрин и вечер. И ние ядем 4 пъти, 1 път е зеленчуково по 150-180мл., а едното хранене, за сега е 100мл. мляко и половин бурканче плодово пюре. Но скоро ще минаваме на кисели, та и те май заменят цяло хранене, значи при нас идва 170мл. Кисел, май? Ако греша, нека някой ме поправи?

Верно звучи успокоително. Няма да го ограничавам детето тогава. Надявам се че повече от 200мл няма да иска. Тинка, киселите заместват едно хранене. На Дани му давам кисел в 16.00 и 1-2 пъти в седмицата каша. Сутрин и вечер е само на мляко.

Mira_V количеството не мисля че е огромно, защото Дани се роди голям 4150гр, а вече е 8400 (на последната консултация) и е 68 см. Откакто се е родил си е ящен. Само дето не трябва да поема повече от 200мл newsm78

# 19
  • Мнения: 8 769
. Чудя се по колко зеленчуково пюре да му давам на обед и колко кисел следобед newsm78. Казаха ми че до годинка не трябва да изяжда повече от 200 мл мляко за да не му се разшири стомаха.
На тази възраст дъщеря ми ядеше по около 160г мляко, по 4 пъти на ден. Никога не достигна до 200 г. мляко, но пък пюретата ги ядеше. Ако питаш мен, от опит-пюре и кисел или каквото там-да яде колкото му се яде, не го насилвай.
Моят синковец сега (на 3ми1седмица е) яде едва по около 110-120 г. От горещините ли, що ли-не е много ящен напоследък.

Общи условия

Активация на акаунт