Живее ми се в Париж !!

  • 6 091
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 399
Geminarius,

толкова е заразителен ентусиазмът ти! Направо ми се прииска да се преместя докато Четях. Само дето съм се местила достатъЧно и знам какво е, та съм сигурна Че ако ми дойде до главата, хиЧ няма да съм ентусиазирана. Но ако ти си живяла предимно на 1 място, може добре да ти дойде едно преместване и да те освежи.

А Париж е просто разкошен, великолепен, един от любимите ми градове... Винаги когато ми се отдаде възможност ходя там с огромно удоволствие и веЧе добре се ориентирам. Но по никакъв наЧин не мога да си представя да живея там. ВеЧе веднъж се опарих и се науЧих Че ако едно място ти харесва като на турист, това не знаЧи Че ще ти харесва и ако отидеш да живееш там. Ние така се преместихме във Виена, защото много ни беше харесало. После се оказа Че не толкова просто. Сега веЧе свикнахме и ни харесва, но трябваше доста време и на моменти съжалявахме.

Между другото не съм съгласна Че французите не говорели английски. Мъжът ми говори френски, но ако има затруднения те веднага обръщат на английски (ако са в състояние). ДалеЧ по-зле е в Италия, там те разбират идеално, виждат Че не говориш 1 дума италиански и пак си говорят тяхното.

Гeminarius искрено ти жалая меЧтата ти да се осъществи и да се Чувстваш много щастлива в Париж!

# 16
  • Мнения: 1 909
Ехаааа, блазе ти.
да ама аз съм и с малко дете и за него също трябва да мисля. Какво мога да му предложа- то има нужда от контакт с деца и приятелчета. В момента ходи с най голяма радост на градинка и се сърди като я вземам следобеда.
Моя мъж незнае и 1 думичка на френски така че и двамата сме гола вода в това отношение.
За това че сме контактни, съгласна съм. Аз също съм дружелЮбна и обичам да се запознавам с нови хора. Проблемът е къде ще ги намеря? Сигурно трябва по цял ден да се размотавам по улиците докато срещна някоя българка с детенце. И още нещо- ние ще бъдем там през зимата- тогава сигурно почти няма да може да се излиза на вън...
3a eзика, че не го говорите, не се притеснявай! Simple Smile След като мъжът ти отива в командировка, нека пита шефовете си дали няма да му финансират някой и друг курс по френски, преди да тръгнете? Wink
Моят мъж е преподавател по френски  и точно такива хора обучава - бизнесмени, босове и т.н., които спешно, бързо, в рамките на 1-2 месеца трябва да проговорят френски.
На запад тази практика не е необичайна, така че пробвайте, нищо не губите.

От опит знам, че хлапетата попиват нови / чужди езици безпроблемно! За нула време ще видиш как ще почне да ломоти!  Wink
В Париж не е студено през този период, когато вие ще сте там, ще можете съвсем спокойно да си излизате. Климатът не е много по-различен от българския.
Това също е причина да избера Париж пред Лондон /2-ра опция  Wink/, защото ако е заради влагата, то и тук си я имаме.  Close
3а новите хора - първата крачка вече си я направила - тук има мами, живеещи в Париж, със сигурност ще се запознаеш и с жени от други националности, това да ти е последна грижа. А и така по-бързо ще свикнеш с френския.  Wink

# 17
  • Мнения: 1 909
сестра ми се изнесе от Париж ...
мъжът и е от париж, но и на него явно не му понасяше там защото по начало нещеше да живеят там, но сестра ми каза - не аз искам в париж и така - купиха си апартамент и почнаха работа и двамата докато 2 години по-късно скапани от пренаселения хектичен град   дадоха апартамента под наем и се изселиха в Канада ...
та идеята беше че градът е красив, но дали в него ежедневието е същото както туристите го виждат? ...
Моят мъж е 1/3 французин, 2/3 българин. И двамата обичаме да живеем в големи градове, да се разхождаме, да ходим на кино, на концерти - типични градски чеда.  Simple Smile
Не че след години няма да ни се заживее на някое диво място - никой не отрича и такава възможност. Но в европейски град като Цюрих, където вечер след 20.00ч. и през празниците улиците са пусти - все едно си на село, всичко е толкова празно и тихо.  Rolling Eyes

# 18
  • Мнения: 1 909
Джеми,кефиШ ме  Peace
Светогледът ти ми напомня за една моя приятелка българка, която , гледай какво съвпадение, беШе женена за французин (от Тулуза) но живееха в Париж преди да дойдат тук ( в Милано). 4етейки теб се сеЩам за нея  Blush
Пожелавам ти да намериШ твоето местенце под слънцето където да се 4увствате добре с тати и Сара  Hug  bouquet Blush
Такава съм си, близнашка му работа, не ме свърта на едно място - живея от мечта до мечта, винаги си имам цел, някаква идея, предизвикателство... и си го гоня тихинко, но методично. И си тренирам нетърпеливостта, към която съм склонна. Тъкмо постигна едната мечта, аха да ми стане скучно и хоп - изневиделица ново нещо ми прищрака. От няколко години се наблюдавам и сега тъкмо след бебето се чудех какво ли ще ми дойде тоя път на ума... все си мислех, че ще е нещо от рода на смяна на работата, а то - Париж, моля ти се!  Rolling Eyes Laughing

# 19
  • Мнения: 1 909
Ха ха, страшна си!
Ами то какво да ме навиваш, аз тръгвам с мъжо щото алтернативата е да си седя в Дания сама с бебка, а така не мога.
Абе то аз не че не се радвам ами прсто се страхувам от неизвестното. Ако нямахме дете изобщо нямаше да ми пука, но сега за нея най много се притеснявам.
А, такива алтернативи, за такова кратко време дори не си заслужава да ги обмисля човек. Използвай възможността, дори да не ви хареса, това е нещо, което ще ви свързва, което ще ви сплоти, дай боже и да остави незабравими спомени!
Вкъщи човек може да си седи винаги. Животът е движение, радвайте се, че имате такава възможност!  Simple Smile Времето минава толкова бързо, че на място няма да ти остане време да се притесняваш за каквото и да било!  Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 909
geminarius, наистина какъв ентусиазъм  newsm68
Аз също май много се задържах на едно място и очаквам с нетърпение някаква промяна, където и да е, с нов въздух, нови хора, нов език, нови манджи tooth. Ей така, заради приключението  newsm08
Ами... то мойто малко ненаситна работа, обаче така ми е влезнала тая муха в главата...
Одеве споделих и с майка ми - прие идеята много положително, даже с възторг, а тя ме познава - явно съм на прав път.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 1 909
Париж е красив град,но не виждам себе си да живея там.Винаги се обьрквам сьс улиците/аз и без това не се оправям добре сьс карти и имам нулево 4увство за ориентация/,а Метрото направо ме подлудява.Но ако трябва и имам шанс да избера голям град пред мальк,винаги бих избрала промяната и големия град.
Желая успех и на 2-те Ви с преместването натам newsm10

пс Това което мен не ми допада там,е 4е французите разбират Англ.ез.,ама не искат да го говорят и това си е...отговарят ти на френски,дори и по ресторантите такова впе4атление ми направиха,а все пак толкова туристи го посещават този прекрасен град.
Хич не ме притесняват улиците, добре съм с ориентацията, а и все ще питам някого, няма страшно да се загуби човек.
Централните улици вече ги знам, а ако се загубя, ще опозная по-добре града.  Simple Smile
Е, няма да се бутам в гетата баш, ще гледам така по-централно да се загубя  Wink Grinning
И аз забелязах, че франсетата не обичат да говорят на английски - ми тогава ще им говоря на френски, колко му е!  Laughing Последният път ме разбраха, че даже и майтапи си правих с един келнер. Абе слушам, че нещо ме бъзикат с мъжа ми, интуитивно разбрах половината лафове, другата половина заради знанията... и накрая реагирах учудващо и за трима ни  Simple Smile на съвсем правилен, макар и скромен френски... и пичът явно се изкефи! Видя, че си давам зор и че имам желание за комуникация, а това е много важна предпоставка, ако човек иска да бъде приет от местните.
Аз не се притеснявам да говоря, така се учат езици... мдам  newsm78 Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 909
Geminarius,

толкова е заразителен ентусиазмът ти! Направо ми се прииска да се преместя докато Четях. Само дето съм се местила достатъЧно и знам какво е, та съм сигурна Че ако ми дойде до главата, хиЧ няма да съм ентусиазирана. Но ако ти си живяла предимно на 1 място, може добре да ти дойде едно преместване и да те освежи.

А Париж е просто разкошен, великолепен, един от любимите ми градове... Винаги когато ми се отдаде възможност ходя там с огромно удоволствие и веЧе добре се ориентирам. Но по никакъв наЧин не мога да си представя да живея там. ВеЧе веднъж се опарих и се науЧих Че ако едно място ти харесва като на турист, това не знаЧи Че ще ти харесва и ако отидеш да живееш там. Ние така се преместихме във Виена, защото много ни беше харесало. После се оказа Че не толкова просто. Сега веЧе свикнахме и ни харесва, но трябваше доста време и на моменти съжалявахме.

Между другото не съм съгласна Че французите не говорели английски. Мъжът ми говори френски, но ако има затруднения те веднага обръщат на английски (ако са в състояние). ДалеЧ по-зле е в Италия, там те разбират идеално, виждат Че не говориш 1 дума италиански и пак си говорят тяхното.

Гeminarius искрено ти жалая меЧтата ти да се осъществи и да се Чувстваш много щастлива в Париж!
Благодаря, Вяра!  Simple Smile
Като му дойде време за местене, живот и здраве, вярвай - взимаме полагаемите ни се килограми в 3 куфара, кучето в клетката и нищо друго!
Всичко, което може да се набави, ще го купуваме на място. Не съм зависима от вещи и подобни скрупули, то самото местене си е стрес, че и да пренасям цяла къща.
Имам 3 такива местения зад гърба си - стигат ми.
Аз съм сигурна, че туристът гледа през друга призма на един град, от тази на живеещите там.
Днес само се роди идеята за местенето, тепърва ще набираме мнения, ще отидем поне още 1 път до Париж, ще се свържем и с други хора, в местни форуми, ще въпроси ще питаме, ще проучаваме как стои въпросът с работата... и пак няма да знаем всичко.
Всичко с времето си, умеем да чакаме.
Аз досега само веднъж съм попадала на французин, говорещ английски, но през останалото време винаги аз съм говорила на френски (да приемем Simple Smile)
Езикът ми е последна грижа.

# 23
  • Мнения: 1 909
Пумпи, внимавай какви думички иzполzваШ, че ние това и чакаме да се отплеснем на друга тема.  chef То сугурно Ще ние и полеzно сле лондонската история.... newsm78

Ах, Париж. Много хубав град Heart Eyes Аz там оЩе не съм била, но все планувам. Мене татито ми е zавърШил френската във Варна и много ми се иска с него да пообиколим парижките улици. Торнеросе, не се притеснявай zа малката фурия, Ще останеШ иzненадана колко бърzо Ще се приспособи. После има да се пули с датския Laughing
А на Geminarius Шапка й свалям zа куража HugАz никога не бих тръгнала беz да zнам къде, какво, как и т.н. А и на мен в наШе село си ми харесва. Бих ходила и обикаляла, но все да се връЩам в наШата селска идилия тук.. Whistling
Аааа, ние не тръгваме през глава, недей така Simple Smile
Поне 1 година ще си седим на дупетата и ще обмисляме, ще сравняваме възможности, про, контри и т.н. Не сме на по 20 г. и без дете, че да се бухнем безразсъдно в едно такова приключение  Wink

# 24
  • Мнения: 2 292
сестра ми се изнесе от Париж ...
мъжът и е от париж, но и на него явно не му понасяше там защото по начало нещеше да живеят там, но сестра ми каза - не аз искам в париж и така - купиха си апартамент и почнаха работа и двамата докато 2 години по-късно скапани от пренаселения хектичен град   дадоха апартамента под наем и се изселиха в Канада ...
та идеята беше че градът е красив, но дали в него ежедневието е същото както туристите го виждат? ...
Моят мъж е 1/3 французин, 2/3 българин. И двамата обичаме да живеем в големи градове, да се разхождаме, да ходим на кино, на концерти - типични градски чеда.  Simple Smile
Не че след години няма да ни се заживее на някое диво място - никой не отрича и такава възможност. Но в европейски град като Цюрих, където вечер след 20.00ч. и през празниците улиците са пусти - все едно си на село, всичко е толкова празно и тихо.  Rolling Eyes

 Wink аz ти желая успех, но проблемите им не бяха със ранното zатваряне на магаzините а по скоро с пренаселеността и хектиката. няма места zа паркиране, не може да ходиш иz града с кола ако не искаш да се zадрсстиш с часове, вzемаш метрото. в метрото вечер пък е доста опасно всякакви се моткат та не само това беше пречката zа иzлиzане вечер, а и това че след като си прекосил 2 пъти града с метрото на отиване и врсщане от работа и си прекарал в подzемията около час и половина или два ... хич не ти се врсща там ... също така не е хич чисто, както около туристическите обекти ...
то нейния мъж е француzин и си е от париж,  но мраzеше живота там и по принцип не щеше да живее и работи там ... опитаха zащото тя искаше но и на нея не и понесе особено добре.

# 25
  • Мнения: 1 909
Wink аz ти желая успех, но проблемите им не бяха със ранното zатваряне на магаzините а по скоро с пренаселеността и хектиката. няма места zа паркиране, не може да ходиш иz града с кола ако не искаш да се zадрсстиш с часове, вzемаш метрото. в метрото вечер пък е доста опасно всякакви се моткат та не само това беше пречката zа иzлиzане вечер, а и това че след като си прекосил 2 пъти града с метрото на отиване и врсщане от работа и си прекарал в подzемията около час и половина или два ... хич не ти се врсща там ... също така не е хич чисто, както около туристическите обекти ...
то нейния мъж е француzин и си е от париж,  но мраzеше живота там и по принцип не щеше да живее и работи там ... опитаха zащото тя искаше но и на нея не и понесе особено добре.
Благодаря, че сподели, такива информации също са ми от полза.
А какви са хората там? Напр. за немци и швейцарци е типично да са по-хладни, макар да има и изключения, та кое е типично 3а парижани и франсета като цяло?
сестра ти и мъжът ти как се чувстват сега в Милано?  Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 465
Хора,

метрото в Париж хи4 да не ви пла6и - толкова фасулска работа е и именно заради него никога не бихте се загубили в Париж. Вземате си едно малко план4е на метрото/раздават ги безплатно/ фиксирате добре къде искате то4но да отидете, къде сте в момента, много внимавате с посоката и 6те видите 4е е невероятно лесно. Е като първи път може и да се "загубите" ама това не е никак стра6но после веднага 6те се оправите. И мен ме бе6е страх в на4алото, ама после виждате 4е е невероятно лесно - пълно е с указания в метрото, които много помагат и са много практи4ни пък дори и да не знае6 френски - важното е да 4ете6 латиницата newsm10 newsm03 Няма ни6то стра6но в Париж - много е приятно даже да се разхожда6- при мен проблемът бе6е, 4е не оби4ам сама да се разхождам. А атмосферата е страхотна по улиците. Торнерос4ето да не се притеснява от зимата в Париж - много е мека - те там такива зими като в България не са и сънували - вижте ина4е онова лято с голямата жега - 6тяхме да "изпукаме" в буквалния смисъл на думата - аз ли4но понеже и вентилаторите бяха свър6или по магазините, на ден си взимах поне по 6 хладни ду6а. sweating

Последна редакция: пт, 08 юли 2005, 11:45 от Pollia

# 27
  • Мнения: 2 292
Wink аz ти желая успех, но проблемите им не бяха със ранното zатваряне на магаzините а по скоро с пренаселеността и хектиката. няма места zа паркиране, не може да ходиш иz града с кола ако не искаш да се zадрсстиш с часове, вzемаш метрото. в метрото вечер пък е доста опасно всякакви се моткат та не само това беше пречката zа иzлиzане вечер, а и това че след като си прекосил 2 пъти града с метрото на отиване и врсщане от работа и си прекарал в подzемията около час и половина или два ... хич не ти се врсща там ... също така не е хич чисто, както около туристическите обекти ...
то нейния мъж е француzин и си е от париж,  но мраzеше живота там и по принцип не щеше да живее и работи там ... опитаха zащото тя искаше но и на нея не и понесе особено добре.
Благодаря, че сподели, такива информации също са ми от полза.
А какви са хората там? Напр. за немци и швейцарци е типично да са по-хладни, макар да има и изключения, та кое е типично 3а парижани и франсета като цяло?
сестра ти и мъжът ти как се чувстват сега в Милано?  Simple Smile
Wink ами не са в Милано а в Канада - там се говори и англииски и френски. там са добре - дадоха апартамента в Париж под наем и двамата работят ... работа си намериха веднага ...
а за хората в ПАриж - не знам той не обичаше французите, въпреки че са му сънародници, е сега защитаваше си френското като го сравняваш с немско или друго - родолюбие май му се вика, но не обичаше да общува и работи с тях и много лошо ги коментираше, а да не говориме за простотията по улиците - накрая каза че деца няма да имат докато им се налага да ги отглеждат в парижката мръсотия - не било за деца там и се преместиха   

# 28
  • Мнения: 1 909
Wink ами не са в Милано а в Канада - там се говори и англииски и френски. там са добре - дадоха апартамента в Париж под наем и двамата работят ... работа си намериха веднага ...
а за хората в ПАриж - не знам той не обичаше французите, въпреки че са му сънародници, е сега защитаваше си френското като го сравняваш с немско или друго - родолюбие май му се вика, но не обичаше да общува и работи с тях и много лошо ги коментираше, а да не говориме за простотията по улиците - накрая каза че деца няма да имат докато им се налага да ги отглеждат в парижката мръсотия - не било за деца там и се преместиха   
Пардон, обърках постингите, ти верно каза, че са в Канада  Simple Smile
Сега там доволни ли са?

# 29
  • Мнения: 2 292
Wink ами не са в Милано а в Канада - там се говори и англииски и френски. там са добре - дадоха апартамента в Париж под наем и двамата работят ... работа си намериха веднага ...
а за хората в ПАриж - не знам той не обичаше французите, въпреки че са му сънародници, е сега защитаваше си френското като го сравняваш с немско или друго - родолюбие май му се вика, но не обичаше да общува и работи с тях и много лошо ги коментираше, а да не говориме за простотията по улиците - накрая каза че деца няма да имат докато им се налага да ги отглеждат в парижката мръсотия - не било за деца там и се преместиха   
Пардон, обърках постингите, ти верно каза, че са в Канада  Simple Smile
Сега там доволни ли са?
Wink
ами той е много доволен, работата му е 100 пъти по-спокойна, няма такава бюрокрация като френската и какви ли не лежачи и измишльотини, има повече възможност за кариера защото там много не важи това със стажа а повече със способностите ... тя си работи по разни проекти и добре се разбира със всички ... но тя като по-общителна и динамична малко и е диво там но всяко нещо си има предимства и недостатъци така че - всеки си избира. А те сега през септември ще имат бебе Simple Smile
 

Общи условия

Активация на акаунт