Да си излея душата

  • 5 286
  • 50
  •   1
Отговори
# 15
Момичета наистина ви благодаря за търпението да се занимавате с моите проблеми, защото и аз като най-накрая го споделих - доста товар ми падна.
Значи подред на въпросите ви - казва че в момента няма връзка - приключил е миналата година и от тогава не я е виждал, това второто малко ме съмнява, защото все пак три години са си време и не можеш просто да се врътнеш и да тръгнеш. Така че към момента дали се лекува слабо ме интересува.
Относно това, че реагирам спокойно - това е сега, след няколко месеца вече. Отчало крещях, плачех, обвинявах, знаете го репертоара какъв е . Сега съм спокойна и това е по-лошо в смисъл за него, защото не знае какво да очаква.
А на Борис искам да кажа, че не само съм хубава, а ми съм и успяла, защото благодарение на мен скъпият ми съпруг кара чисто нов джип и ходи всяка година на екскурзии и почивки в Европа без да даде и един лев - за това какво мислиш. И да, първият ми е - срещнах го когато бях на 13 и вярвах в любовта за цял живот и още вярвам, в тази дето я дават по филмите.
По въпроса за комплексите - това е единственото приемливо обяснение, което и аз си дадох за тия месеци мислене - боли го защото му плащам сметките, боли го защото ме зяпат, боли го защото можах да имам всичко което поисках и сигурно е решил,че така ме наказва.
А за бебето не знам още - в смисъл, че е опасно - както казах имам и бактериална инфекция, която не мога да излекувам трети месец и вече и нали се сещата как ще ми дойде и спонтанен аборт за десерт на цялата картинка до тук. Ако поискам ще го имам - за бебето става въпрос, пък в крайна сметка може да го ползвам и само за осеменител и после.....

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз не бих го ползвала даже за осеменител. Ти как не си усетила - това са цели 3 години????
Знам, че ще прозвучи крайно, но шут в дупето и да изчезва. Ако се обичате пак ще се съберете, но само с караници и сърдене не става. Дай му джипа, напълни го с дрехите и му кажи да си намери адвокат.

# 17
Еми явно е че не съм разбрала, не че не съм се съмнявала, беше по-различен, охладнял, но се прибираше всяка вечер, грижеше се за детето, въобще доста умело се е прикривал, даже се чудя, кога въобще е успявал.

# 18
  • Мнения: 378
Еми явно е че не съм разбрала, не че не съм се съмнявала, беше по-различен, охладнял, но се прибираше всяка вечер, грижеше се за детето, въобще доста умело се е прикривал, даже се чудя, кога въобще е успявал.
Ами щом казваш,че работиш много явно тогава си му изпуснала края.Хората са казали:Хубавите ябълки прасетата ги ядът.-Май така е и при твоя случей.

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Амелия, разбирам болката ти, макар никога да не съм преживявала подобна.
Обаче мисля, че основния ти проблем не е липсата на някой на който да споделиш болката си и да се разтовариш. Смятам, че ти самата все още не си преживяла историята и от това ти тежи. Иска ти се да простиш, а не можеш да забравиш. За съжаление, едното върви ръка за ръка с другото.
Ако наистина обичаш този мъж и искаш да си с него, приеми грешката му. Преглътни болката и тръгвай напред, ако смяташ, че това не е по силите ти... сама знаеш какво следва.

Пожелавам ти мъдрост и смелост за да сложиш край на тази изключително неприятна история.  bouquet

# 20
  • Мнения: 139
Леле ужас, Боже драма.
От човешкия папилома вирус е засегната всяка 4-та жена на планетата. Някои по рождение и цял живот не разбират (т.е - това, че го носят не прераства в заболяване)....
Съпругът ти е възможно да е имал сексуални контаткти с други момичета преди да срещне теб.
Цитонамазката не диагностицира човешки папилома вирус, тя е скринингово изследване, на база на което и след обстойна колпоскопия, при нужда се правят други изследвания, които "откриват" наличието на този вирус и типизацията му.
Към момента човешкият папилома вирус е нелечим, но контролируем.
Разработва се терапевтична ваксина - такава, която ще може да се прилага на вече засегнати от вируса хора с цел не само превенция, но и лечение.
Използването на кондоми не е пълна гаранция за предпазване от предаване на човешкия папилома вирус между партньорите.


Отиди на гинеколог, който може да те изследва за изменения на шийката на матката причинени (евентуално) от вируса и в случай на нужда да ти предложи адекватно лечение, за да може да станеш отново майка, когато се почустваш готова за това и за да водиш напълно пълноценен живот, незастрашаван от раково заболяване.
Времето, което прекарваш да обвиняваш съпруга си в нещо напълно недоказуемо, можеш да уползотвориш в грижа за здравето и живота си.

# 21
Нещо не разбирам в тона ти, а и май четеш между редовете. Знам доста повече за вируса отколкото предполагаш - през изминалите месеци изчетох цялата англо и рускоезична литература по въпроса, правени са ми две колпоскопии и типизация - вирусите са два типа - 6 нискорисков и 58 високорисков. Знам че едва ли ще се развие рак ако всичко е под контрол, въпреки че вече имам изменения , но идеята ми да пиша въобще  в този форум е за общата ситуация и за чувствата ми сега

# 22
  • София
  • Мнения: 62 595
 muneca de porcelana

Ти май изобщо не разбираш какъв е проблемът на авторката. От написаното от нея стигам до извода, че преди въпросния преглед и откриване на въпросния вирус тя и преди е ходила на същите такива профилактични прегледи и изследвания и този вирус го е нямало. Следователно й е бил предаден по полов път в отрязъка от време между двата прегледа. И ако единственият мъж, с когото има сексуални контакти е нейният съпруг, то логично е той да й го е предал. А което означава, че е кръшкал без да използва предпазни средства и го е пипнал от някоя друга жена. Не стига, че е кръшкал, ами я е заразил.

Не искам да се заричам, но ако бях на мястото на авторката щях да му стъжня живота на моя по всеки възможен начин.

# 23
  • Мнения: 159
 Confused Ужасна ситуация! Дано да се оправиш, мила!

Знам, че много лесно се дават съвети. Аз сигурно щях да се побъркам и веднага да се разведа. Според мен, той те е предал. Не стига, че си се сбърквала от работа, а нашия решил да се разнообрази, докато ти мислиш за доброто за семейството. Никога няма да ги разбера такива идиоти! Лошото е, че никой не е застрахован.

Аз бих останала сама със себе си поне половин година.... В смисъл, щях да се разведа и каквото покаже живота...

# 24
  • Мнения: 190
Стана ми мъчно, той е предал любовта ви, доверието ти, а на всичко отгоре и те е заразил. Аз, в подобна ситуация, нито бих простила, нито забравила. Ако го обичаш и той направи необходимото, за да сте заедно - ще сте заедно. Ако решиш да не си с него - вярвам, че ще се справиш, личи си, че имаш дух и характер на силна жена.

# 25
  • Мнения: 139
muneca de porcelana

Ти май изобщо не разбираш какъв е проблемът на авторката. От написаното от нея стигам до извода, че преди въпросния преглед и откриване на въпросния вирус тя и преди е ходила на същите такива профилактични прегледи и изследвания и този вирус го е нямало. Следователно й е бил предаден по полов път в отрязъка от време между двата прегледа. И ако единственият мъж, с когото има сексуални контакти е нейният съпруг, то логично е той да й го е предал. А което означава, че е кръшкал без да използва предпазни средства и го е пипнал от някоя друга жена. Не стига, че е кръшкал, ами я е заразил.

Не искам да се заричам, но ако бях на мястото на авторката щях да му стъжня живота на моя по всеки възможен начин.

Радостина,
Това, че човек е носител на вируса не означава, че задължително има клинична проява - т.е докато няма изменения, човек не разбира, че е вирусоносител.
Аз имам hpv. Попитах доктора от кога го имам и той каза, че е невъзможно да ми отговори. Имах изменения. Подложих се на инвазивно лечение. На прегледа месец след интервенцията се виждаше напълно здрава тъкан. Това обаче не значи, че нямам hpv. Дали ще има рецидив на клиничната проява и кога - също никой не може с точност да ми отговори. Не можеш да затваряш "заразяването" между два прегледа.
Confused Ужасна ситуация! Дано да се оправиш, мила!

Знам, че много лесно се дават съвети. Аз сигурно щях да се побъркам и веднага да се разведа. Според мен, той те е предал. Не стига, че си се сбърквала от работа, а нашия решил да се разнообрази, докато ти мислиш за доброто за семейството. Никога няма да ги разбера такива идиоти! Лошото е, че никой не е застрахован.

Аз бих останала сама със себе си поне половин година.... В смисъл, щях да се разведа и каквото покаже живота...

Чудесен съвет, ама авторката има детенце и май баща му си го обича.
Нещо не разбирам в тона ти, а и май четеш между редовете. Знам доста повече за вируса отколкото предполагаш - през изминалите месеци изчетох цялата англо и рускоезична литература по въпроса, правени са ми две колпоскопии и типизация - вирусите са два типа - 6 нискорисков и 58 високорисков. Знам че едва ли ще се развие рак ако всичко е под контрол, въпреки че вече имам изменения , но идеята ми да пиша въобще  в този форум е за общата ситуация и за чувствата ми сега

Това ми е пределно ясно. Когато даден проблем ни дойде до главата - повечето от нас изчитат цялата възможна и достъпна информация по въпроса. Ама ти преди това си обвинила (обвинявала) съпруга си, ако правилно съм разбрала. Ако не, поднасям извинения. Не го оправдавам, ама хич. Ти да бачкаш и да осигуриш безоблачно битие на цялото Ви семейство, а той да си го развява Naughty, но все пак станалото-станало. Ако можеш, опитайте да възобновите комуникацията (липсата на такава най-често води до ситуации, каквато е твоята в момента). Работата край няма. Но ние не сме безкрайни.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 524
 ooooh! ooooh!
Момичето просто иска да сподели, да и олекне. Не прочетох някой да дава съвети, общо взето просто споделяме как бихме ние постъпили, как сме постъпили в идентична ситуация.
Аз пък и свалям шапка, че е намерила начин да се пребори, че все още е с човека. Да, аз бих го изхвърлила, но ако има любов пак ще се съберем.
Кой, как, кога и защо е пипнал някакъв вирус не стои на дневен ред в темата.

# 27
  • София
  • Мнения: 62 595
Не става въпрос за изявена клинична картита. Въпросът е, че авторката не е била носител на този вирус преди последния преглед(поне с такова впечатление останах от поста й). Това означава, че тя е била "чиста". Ако е доказано, че се предава само по полов път и тя спи само с мъжа си, очевидно се налага заключението ,че го той й го е предал. Все отнякъде има източник на заболяването. Ако тя го е носила преди това е щяло да се разбере още при предишните прегледи. Не виждам как някой ще е носител и няма да го предаде при необезопасен секс.
А докторът какво да ти каже "виж, госпожо, не зная откога го имаш, но някой ти го е лепнал и ти си помисли с кого си спала"? Така ли да ти каже?

# 28
  • Мнения: 5 619
Момичета, тук не става въпрос за подозрения:
.....
И днес след поредните ми въпроси - получих чакания отговор - имал е връзка - 3 години и колкото и да е странно от това ми олекна, в смисъл че най-накрая разбрах истината, а не че факта не е ужасен. Каза че е търсел не само секс, но и внимание и разбиране което вкъщи не е получавал. Факт е че работя твърде много, може да се окаже че аз издържам семейството и общо взето живеем повече от добре, но това не променя нищо.
Май много писах, но истината е че ми олекна, държах го твърде дълго в себе си. Благодаря ви на всички за търпението.
Мъжът й си е признал. И проблема според мен не е дали е безобидно и се лекува, а това, че е постъпил безотговорно. По същия начин утре може да й донесе друг "подарък", който е много по-сериозен. Живеем в ерата на СПИН, за Бога!

# 29
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Amelia75,ти си си виновна за тази ситуация!!!предоставила си му всички възможни екстри,обезпечаваш му спокойното ежедневие,имаш му доверие,ами естествено,че ще тръгне да търси внимание и нежност човекът #2gunfire #2gunfire,ти си заета да работиш.според мен го пращаш да работи,че и да ви издържа пък ако му остане време и сили.........жалко за такива хора. в такива ситуации си мисля,че са прави жените,които само искат и искат....искрено искам да ти кажа нещо,което да те успокой,но май не мога да измисля.

Общи условия

Активация на акаунт