За детската консултация?

  • 1 571
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 559
Всеки месец се мери тегло, ръст, обиколка на гърдичките и главата. Освен това го преглежда обстойно-гърло, ушите, венци, опипва зад ушите, фонтанела, под мишничките, пишока...абе всичко. Дава консултации, много и надълго ме разпитва за изминалия месец какви храни съм въвела, как ги е приел, имало ли е нещо нередно и т.н. Според мен така би трябвало да бъде на всяка консултация.
Така трябва да бъде. Според мен е по-добре да ги сменяте тия педиатри, а не да ги подсещате. Аз като работех, клиентите ми не ме подсещаха какво трябва да свърша  Crazy

# 16
  • Мнения: 219
Нашата освен,че я мери и тегли,винаги я преслушва,гледа гърлото,мери обиколките
Главичка /фонтанелка/Крачета и коремче!Въобще навсякаде я преглежда! Peace

и при нас е така. Даже вече сме на 1г и 6м и още ходим почти всеки месец.

# 17
  • Мнения: 8 242
Обиколка на гърди и глава не се мери всеки месец (след 6тия мисля).. После чак на годинката..
А иначе за преслушването и гърлото - не е задължително, освен ако нямате някакви оплаквания или не ви предстои ваксина..

Нас винаги са ни преглеждали обстойно, вкл. гледа и пишлето и опипва коремчето.. + нормалните гърло, слушалка и блабла.. фонтанела докато се затвори задължително..
Пита как се храним, с какво съм захранила (след като захраних де), какво е двигателното му развитие - пълзене, ходене, умения, звуци, срички, думи.. реч..

# 18
  • Мнения: 3 743
Обиколка на гърди и глава не се мери всеки месец (след 6тия мисля).. После чак на годинката..
А иначе за преслушването и гърлото - не е задължително, освен ако нямате някакви оплаквания или не ви предстои ваксина..

Нас винаги са ни преглеждали обстойно, вкл. гледа и пишлето и опипва коремчето.. + нормалните гърло, слушалка и блабла.. фонтанела докато се затвори задължително..
Пита как се храним, с какво съм захранила (след като захраних де), какво е двигателното му развитие - пълзене, ходене, умения, звуци, срички, думи.. реч..

Къде ги намирате тези педиатри newsm78 Нашата педиатърка има 2000 пациента и аз предварително си записвам всичко, което искам да попитам, иначе половината неща ще ги претупа ooooh!

# 19
  • Мнения: 8 242
2 пъти в седмицата по 4 часа има САМО консултация.. без прегледи, без нищо.. Дава часове на всички през 10мин., но обикновено някое детенце не идва и успява да отдели и повече време ако е необходимо..
Сестрата мери и тегли и пише резултатите и поставя ваксини, ако има на някой..
Лекарката само преглежда и другите въпроси за хранене и развитие..

Това не й пречи, ако някой е дошъл спешно да излезе да види за какво става въпрос Simple Smile И на мен ми се е налагало, но никога не ме е връщала, дори да е в консултация..
Тя също има страшно много пациенти, дори повече отколкото разрешават от здравната каса, и напоследък за съжаление е върнала доста майки  Rolling Eyes

Беше ми на мен педиатър Simple Smile А с дъщеря й учихме заедно.. Страхотен човек и лекар е и много добре усява да се организира и справя  Peace

# 20
  • Мнения: 2 100
Дори не би трябвало да им се напомня какво трябва и какво не трябва да се гледа. Знам, че има доста малко свестни и кадърни педиатри, но според мен тази педиатърка е за сменяне  Peace duhi_puhi ме подсети за още някои неща, които се правят и при нас на прегледа, които съм пропуснала. Но обиколката на главата и гърдичките всеки месец мери  Crazy Абе по добре повече неща да гледа, от колкото по малко  Wink

# 21
  • София
  • Мнения: 1 524
Тази тема ме подсети, че не питах за фонтанелата  ooooh!
Иначе и аз дъм доволна от педиатърката, по всяко време вдига телефона и при нужда веднага идва, преглед никога не ми е претупвала и обяснява разбираемо.

# 22
  • Мнения: 8 999
Педиатърът на моите деца беше изключително стриктен докато бяха бебета.
Дори и сега, когато ги заведа с някакво конкретно оплакване, им прави пълен преглед, включително мери тегло и ръст.

# 23
  • Мнения: 3 869
Явно понеже не очаквам кой знае каква помощ от педиатъра, затова и не се впечатлявам какво мери и какво не. Направи ми впечатление само, че е доста наблюдателен, но си трае. Засега мери само ръст, тегло и глава; пита за храненето, отговаря на всичките ми въпроси. Фонтанелата е видна и без да се опипва, ама тя и при раждането си беше много малка... В общи линии, мисля че един добър педиатър може само с поглед да разбере дали нещо не му е наред на детето. Явно като ни е видял документите, е решил че съм "костелив орех" и коментира само, ако аз задавам въпроси. Малко деца идват на консултация в определените часове, а той по всяко време приема деца иначе..

# 24
  • BG
  • Мнения: 1 900
Винаги я преслушва и гледа гърлото.

# 25
  • Мнения: 502
2 пъти в седмицата по 4 часа има САМО консултация.. без прегледи, без нищо.. Дава часове на всички през 10мин., но обикновено някое детенце не идва и успява да отдели и повече време ако е необходимо..
Сестрата мери и тегли и пише резултатите и поставя ваксини, ако има на някой..
Лекарката само преглежда и другите въпроси за хранене и развитие..

Това не й пречи, ако някой е дошъл спешно да излезе да види за какво става въпрос Simple Smile И на мен ми се е налагало, но никога не ме е връщала, дори да е в консултация..
Тя също има страшно много пациенти, дори повече отколкото разрешават от здравната каса, и напоследък за съжаление е върнала доста майки  Rolling Eyes

Беше ми на мен педиатър Simple Smile А с дъщеря й учихме заедно.. Страхотен човек и лекар е и много добре усява да се организира и справя  Peace
страхотен късмет имаш. аз май нямах такъв и за момента нямам информация за някоя по-добра педиатърка. но не съм се отказала и все някога ще я сменя моята.

# 26
  • София
  • Мнения: 1 185
Нашата педи дава час, като води консултациите в извънработно време два дни от седмицата, часовете са през 15 минути. На всяка консултация, педито мери обиколки - глава, гърди, мери ръст и тегло, слуша отпред, отзад и проверява контакта и уменията на малкия!

# 27
  • Мнения: 408
Ами да явно навсякъде е така!и нашата е същата,но аз все настоявам и все трябва подробно да питам Tiredписна ми вече!последния път трябваше да и напомня ,че нямаме белег от бцж,а тя ми каза да не се притеснявам те повечето деца нямали! Shocked

И ние сме така!Ние все още нямаме белег до кога трябва да се появзадавам и,знаеш ли?(извинявам се че въпроса тук!)Все подсещам и разпитвам #Cussing out

# 28
  • София
  • Мнения: 1 735
Нашата освен,че я мери и тегли,винаги я преслушва,гледа гърлото,мери обиколките
То затова е и консултацията.Иначе и ти може само да я измериш.Обиколката на главата е важно да се измерва и след това инфото се записва в картона на бебата.

# 29
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Нашата консултация се състои в това: теглене, мерене на височина, обиколка на гърди и на глава. Евентуално какви нови храни могат да се включват.

Общи условия

Активация на акаунт