Капки за нос с клеева тинктура?

  • 181 161
  • 113
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 131
Да си кажа честно не знам на каква основа са капките Коларгол. Но те така или иначе имат трайност само една седмица и се слагат няколко дни точно по тази причина, за да не изсушат лигавицата на носа.
Аз наистина вече престанах да ползвам такива капки. Само Стеримар и Низита мехлем.
Отделно купувам хомеопатични препарати за през устата. Има капки и гранулки. Доволна съм. Когато хремата се хване в началото имат ефект.
Ами, мисля, че сребърна вода или нещо подобно. Поне това спомена апекарят вчера като ги купувах тези безцветните Коларгол. Аз съм решила да редувам Коларгол и клеева тинктура /преди това Стеримар, разбира се/, а само като спи да слагам Ксилометазолин. Знам, че са силнички, но са единствените, които му отпушват нослето добре и му осигуряват спокоен сън. Затова съм ограничила слагането им до два пъти дневно - следобед и вечер.

# 16
  • Мнения: 58
Разбирам те много добре, защото и на мен само те ми действат.
Но можеш да попиташ вашата педиатърка и за капките за очи. Има доста Тобрекс, Тобрадекс, Макситрол. Лекарите ги препоръчват пред Ксилометазолина, а имат същия ефект. Бързо отпушват носа и действат дълго време.
Голяма мъка е когато не могат да спят, защото им е запушен носа. Затова при първата поява на хрема, започвам да мажа, пръскам, за да не се стига до гъстите секрети. Е, не се получава винаги разбира се.

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
А да попитам - клеевата тингтура сами ли си я правите и ако може да дадете рецепта  Embarassed Много търсих из нет-а, но на самата рецепта не попаднах, тук търсачката също нищо не ми намира.
Благодаря предварително   bouquet

# 18
  • Мнения: 2 131
А да попитам - клеевата тингтура сами ли си я правите и ако може да дадете рецепта  Embarassed Много търсих из нет-а, но на самата рецепта не попаднах, тук търсачката също нищо не ми намира.
Ами, аз си купих от аптеката. Около 2.50 лв струва. Честно казано, някъде из нета прочетох мнения, че това, което се продавало, кой знае какво било, сигурно химия и т.н. Така че всеки си преценява как да постъпи.  Grinning

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 1 443
Благодаря ти, не знаех, че се продава и  готова   bouquet

# 20
Аз съм купувала готови капки за нос с прополис и невен от аптеката.
Другото което правя е настройка от лайка с разтворени вътре малко сол и сода и една ампула вит. С. После го слагам в празно шишенце от Олинт например и пръскам.
Обаче напоследък се отказах да лекувам хремата по какъвто и да е било начин.
Как отваряте шишенцето от Олинт? Струва ми се, че е пломбирано и не помръдва?

# 21
  • Мнения: 423
Аз съм купувала готови капки за нос с прополис и невен от аптеката.
Другото което правя е настройка от лайка с разтворени вътре малко сол и сода и една ампула вит. С. После го слагам в празно шишенце от Олинт например и пръскам.
Обаче напоследък се отказах да лекувам хремата по какъвто и да е било начин.
Как отваряте шишенцето от Олинт? Струва ми се, че е пломбирано и не помръдва?

Ами, наистина се отваря малко трудно, но не е запечатано или пломбирано по никакъв начин и може да се отваря и затваря многократно.

# 22
Благодаря. Идеята е наистина добра, ще пробвам. Peace

# 23
  • Мнения: 2 131
Честно казано, тази клеева тинктура май няма особен ефект. Хремата на Алекс не минава.
Отдавна съм чувала за варианта да се капят капки за очи в нослето, но не съм пробвала. Вече и за това се замислям. Но, може би, по-добре е първо да се консултирам с педиатърката.  newsm78

# 24
Аз слагам обикновено Макситрол /за очи/, но са доста сериозни капки, с антибиотик. Незнам дали е добре да се ползват при всяка хрема. newsm78 Затова се замислих за нещо по безобидно, но пък ако наистина нямат ефект... Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 131
juli_et, аз знам за Тобрекс. Вчера една позната аптекарка ми каза, че педиатрите и лекарите "уши, нос, гърло" много често ги предписвали, защото били пречистени. Тя каза, че със сигурност няма да навредят, но аз, като че ли, без да се консултирам с нашата лекарка, не смея да слагам от тях.

# 26
  • Мнения: 52
Клеевата тинктура може да се приготви в къщи: 30г пчелен клей/прополис/ се нарязва и се разтваря в 100мл 95% етилов спирт.Разклаща се 2-3 пъти дневно за една седмица.
Аз пробвах лично като капки за нос и наистина има ефект.Ако не е в началото на хремата е необходимо повече време,4-5 дни,за да има някакъв забележим ефект.Давам и на малкия профилактично,в детската градина няма здрави деца,всички кашлят и смърчат.

# 27
  • СОФИЯ
  • Мнения: 431
mariyanad как я даваш клеевата тинктура,нали става въпрос като имуностимулатор?

# 28
  • Мнения: 5 250
Stasii като имуностимулатор дозировката за деца 1 – 2 капки на прием за всяка година живот. Аз мисля да давам профилактично един път на ден по 4 капки (защото е на 4 години), а като се разболее 2-3 пъти по 4 капки  Rolling Eyes Дано има ефект  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 219
Пак стигам до извода : с капки 7 дни , а без капки 1 седмица... идвамата и са хремави и кашлят ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт