Капки за нос с клеева тинктура?

  • 181 386
  • 113
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 29
Аз и големият ми син също пием клеева тинктура .Мислех да започна да давам и на малкия,който е на 1г.и 3мес.Но след като изчетох доста,попаднах на информация,че клеевата тинктура не трябва да се дава на деца под 3 години

# 91
  • Мнения: 647
Мерси,това не го знаех.  HugА къде мога да намеря листа от малина?Имам компот от малини,но не знам дали ще свърши същата работа.

Компотът върши същата работа- давайте смело!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 92
  • Мнения: 647
Аз и големият ми син също пием клеева тинктура .Мислех да започна да давам и на малкия,който е на 1г.и 3мес.Но след като изчетох доста,попаднах на информация,че клеевата тинктура не трябва да се дава на деца под 3 години

Здравейте!

Интересно, всичко, което прочете, ли вземате за истина?!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 93
  • По света и У нас
  • Мнения: 1 409
elenna78 - по принцип не съветват да се дава заради етанола/спирта, който се съдържа в тинктурата .... Но аз в друга Тема прочетох, че дори препоръчаха даването при бебе на 20 дни ..... да не говорим за по-големи деца .... А и само като се замислиш самите лекарства, колко често съдържат съставки не много подходящи за възрастта на децата ни  Rolling Eyes

# 94
  • Мнения: 29
Г-н Вълев ,задавам въпроса,защото го прочетох в сайта на Abiconic.Написано е от лекар.И съм по-склонна да вярвам на него,отколкото на писания на майки ,които прилагат разни рецепти ,прочетени във форума,без да са се консултирали с лекар.Не знам в случая кой взима за истина всичко ,което прочете.Не съм невежа по тези въпроси и например се учудвам на рецептите на др.Михайлов,който препоръчва слагане в носа на мед ,и то на бебета,без да споменава ,че е алерген и може да предизвика тежка алергична реакция.А доколкото чета във форума майките безрезервно му се доверяват.
Моите уважения ,но аз съм задала един нормален въпрос и не мисля ,че това е адекватният отговор на човек с вашето образование.

# 95
  • Мнения: 29
lucyl30,благодаря за отговора.Аз също предположих,че е заради етанола,но исках да чуя едно компетентно мнение.Но на въпроса ми се отговори с въпрос.Вярно,че в много лекарства се съдържат съствки ,които не са препоръчителни за малки деца ,но в повечето случаи лекарствата се пият около седмица,когато е наложително,а клеевата тинктура се пие по няколко месеца.

# 96
  • Мнения: 647
Г-н Вълев ,задавам въпроса,защото го прочетох в сайта на Abiconic.Написано е от лекар.И съм по-склонна да вярвам на него,отколкото на писания на майки ,които прилагат разни рецепти ,прочетени във форума,без да са се консултирали с лекар.Не знам в случая кой взима за истина всичко ,което прочете.Не съм невежа по тези въпроси и например се учудвам на рецептите на др.Михайлов,който препоръчва слагане в носа на мед ,и то на бебета,без да споменава ,че е алерген и може да предизвика тежка алергична реакция.А доколкото чета във форума майките безрезервно му се доверяват.
Моите уважения ,но аз съм задала един нормален въпрос и не мисля ,че това е адекватният отговор на човек с вашето образование.

Здравейте!

Без да се защитавам от коментара ви, моята работа е да разбирам от лекарства повече от лекарите. Както виждате двама лекари – единият за който говорите, и другият – д-р Михайлов, са с еднакъв образователен ценз, но имат съвсем различни гледни точки по един и същи въпрос. Тогава на кого да се вярва?

Ами, следва да се изхожда от логиката на лечението, както и трябва да се познава физиологията на процесите, които протичат в организма.

Накратко, прилагането на клеева тинктура не е противопоказно при малки деца, в нашия случай на по-малки от 12 месеца. Има си технология, при който се избягва страничният ефект на алкохола, с който се правят всички тинктури.

Що се отнася до пчелният мед- права сте, дава алергиии, но при алергичните деца. Те, слава богу, са достатъчно малко, спрямо всички останали.  По същата логика, следва да не даваме парацетамол на децата, защото той причинява дихателна апнея с честота по-малка от 1 на 10 хил пациента. При такава апнея много често се стига до смъртен изход.

Когато се говори за терапия, трябва да се обосноваваме с факти – честота на проява на ефектите, сила на страничния ефект, възможност за преодоляване.

Разбира се, аз не съм се опитвал да бъда саркастичен към вас, а обратно – да ви провокирам да дадете информация, която да бъде потвърдена или оборена.

Има алопатици, които не признават нищо природно, както има и последователи на фитомедицината, които не признават нито едно синтетично лекарство. Както сама можете да видите, става въпрос за крайности, а животът не е нито само черен, нито само бял. В едно друга тема една майка току-що беше написала, че щом е билка, значи не е вредна и може да се взема от бременни, но истината не е такава.

Така че, когато давате коментар, не пишете просто: „става/не става”, а напишете- според кого е така, сиреч какви доводи дава. Може пък този автор да има основание да твърди такива неща, а може да важи неговия извод само за нещо много конкретно, а не за всички подобни случаи.

Насреща съм за коментари! Днес тъкмо се връщам от един лекционен курс по хомеопатична клиницистика – говорихме за обструктивния бронхиален синдром и там се засегна една друга тема- как майките ползват НЕПРАВИЛНО една банка физиологичен разтвор за инхалации с домашен инхалатор (небулизатор). И знаете ли, че половината лекари на този курс, даже нямаха идея, че тази практика е погрешна и задаваха въпроси по същия некомпетентен начин, както и всеки тук неспециалист.

Търсете логиката на една практика, а не просто да я следвате без да мислите. Огромна част от мерките, които вземат пациентите срещу лекарските грешки, са всъщност плод на правилно мислене преди употреба на дадено лекарство.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 97
  • Мнения: 1 893
Аз искам да попитам наг. фармацевт Вълев-как да си приготвя капки за нос от Клеева тинктура? Купих си от аптеката, на  " Хигия" са. Преди разреждах 5-6 к-ки в 10 мл преварена вода,но за мен ми се струват слаби като ефект. Може ли да се направи разтвора с повече капки и по колко пъти на ден да се капят в носа. Също и колко к-ки в ноздра? Благодаря предварително!

# 98
  • Мнения: 29
Благодря за изчерпателния отговор.Въпросът ми бе провокиран от това,че единствените компетентни мнения за приема на клеева тинктура ,които прочетох бяха на д-р Михайлов и на въпросния лекар(не му помня името) от сайта на abiconic.А те си противоречат.Реших,че вие можете да отговорите на въпроса ,който е от вашата компетенция.Тъй като аз съм израснала в лекарско семейство,а дядо ми беше маг.фарм. ,смея да твърдя ,че имам доста добри общи познания в тази сфера.Именно заради това не употрбявам  лекарства и рецепти ,чула-недочула отнякъде(освен един път).И по принцип се интересувам от такава информация дори и да не ме засяга лично.
Добре,да коментираме тогава моят случай.Имам синузит ,а също така и сенна хрема,която не се проявява всяка година.Мои познати бяха изпробвали слагането на захаросан мед в носа и бяха доволни.Реших и аз да го направя,въпреки,че знам,че медът е алерген.Ям мед,правила съм си инхалации с мед,никога не съм проявявала реакция.Не искам да си припомням момента,в който медът се разтопи.Направих остра реакция със симптоми като на сенна хрема.Запушване на носа ,секрети,сърбежи.Така бях 3 дни.Именно заради това смятам,че е рисковано да се слага мед на бебета или малки деца.
Смятам,че от вас могат да се научат доста неща.Интересува ме и неправилното използване на физиологичния разтвор,но това вече е за друга тема.Ако решите може да го споделите с нас.

# 99
  • Мнения: 647
Аз искам да попитам наг. фармацевт Вълев-как да си приготвя капки за нос от Клеева тинктура? Купих си от аптеката, на  " Хигия" са. Преди разреждах 5-6 к-ки в 10 мл преварена вода,но за мен ми се струват слаби като ефект. Може ли да се направи разтвора с повече капки и по колко пъти на ден да се капят в носа. Също и колко к-ки в ноздра? Благодаря предварително!

Здравейте!

За да елиминирате действието на алкохола, е достатъчно да разредите капките клеева тиктура с вода само четири пъти, тоест на всеки 6 капки клеева тиктура да слагате само 18 капки вода, а не цели 10 мл!

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 100
  • Мнения: 647

Смятам,че от вас могат да се научат доста неща.Интересува ме и неправилното използване на физиологичния разтвор,но това вече е за друга тема.Ако решите може да го споделите с нас.


Ще подготвя по-изчерпателен отговор на въпроса ви, но засега ще отбележа, както съм го писал и по-напред в тази тема, че прополисът и пчелният мед нямат нищо, ама нищо общо помежду си. Затова, кръстосана алергия между пчелен мед и пчелен клей не се наблюдава.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 101
  • Мнения: 3 146
Здравейте!
Без да се защитавам от коментара ви, моята работа е да разбирам от лекарства повече от лекарите.

Мисля, че за пореден път се изхвърляте. Виждам, че в страшно много теми напоследък пишете кое е правилно да се пие и кое не, което изобщо не е в компетенциите на фармацевта, при положение, че пациентът разполага с лекар. Може да разбирате от това как и от какво се прави лекарството, но не и да обяснявате кога за какво и по колко да се изписва, тъй като не ви е работа да разбирате от болестите, нито от начина им на лекуване - това е прерогатив на лекаря, нали все за лицензираните професии държите, затова навсякъде по листовките пише да се взима, според предписаното от лекар, едва тогава да се спазва препоръчителната доза.
Не мога да разбера, например, как може в темата за Тамифлу да напишете, че "правилното процедиране" е да се правят първо инхалации с физиологичен разтвор, после да се взима Вентолин (който е, направо да си го кажем, опасен, ако не се взима в абсолютно определена доза и за строго определено време и въпреки това може да причини тахикардия, така че изобщо не е като водица, та да го даваме ей така), и т.н. След като не сте лекар, защо постоянно обяснявате на хората какво трябва или не трябва да приемат и дали дозата е правилна или не. Лекарите понякога не предписват написаните в листовката дози, защото имат компетенцията да преценят. Просто съм удивена, първоначално не го правехте, но напоследък го правите непрастанно, а хората ви вярват, това е злоупотреба с доверие.

Колкото до физ. р-р - говорих с няколко ваши колеги (по образование фармацевти, които не са завършили в България, а в Западна Европа) и нито един не е съгласен с трактовката ви относно неговата опасност, няма да влизам в подробности, тъй като аз самата не съм фармацевт, но аргументите им са едни и същи и доста логични, така че направо мога да ви кажа, че абсолютно не смятам, че вашето мнение е основателно относно физ. р-р., поне никъде няма доказателства за вашето твърдение, нито е посочена честотата на споменатите от вас случаи на треска. Да не говорим, че Вентолинът, например, който се прилага заедно с физ. р-р е много пъти по-опасен и честотата на страничните му ефекти е мнооого по-голяма.
Нямам нищо лично против вас, пиша, само за да кажа, че ми се струва неправилно да си присвоявате доверието на хората с титлата си и направо да им обяснявате "ами, да, вашият лекар е прав или не е прав" - това просто не ви е в професионалните компетенции, така че искам да обърна внимание на мамите тук да не ви възприемат като лекар, както явно се получава. А и много често се подигравете на некомпетентността на майките, както и на желанието им да се информират, а и тук на elenna78, което е направо удивително - коментирате ценза на лекарите и т.н. Удивително е на какво основание?!
Да се разбира от лекарството само по себе си е едно, да се изписва за определено заболяване, диагностицирането на заболяването и определянето на дозата, продължителността на приема и т.н. са работа единствено на лекаря.
Моля ви, помислете дали това, което правите, е етично.

Няма повече да пиша, съжалявам, че се намесих, но хората имат склонност да се предоверяват на хора, които постоянно споменават колко много знаят.

# 102
  • Мнения: 647
Здравейте!
Без да се защитавам от коментара ви, моята работа е да разбирам от лекарства повече от лекарите.

Мисля, че за пореден път се изхвърляте. .

Да се разбира от лекарството само по себе си е едно, да се изписва за определено заболяване, диагностицирането на заболяването и определянето на дозата, продължителността на приема и т.н. са работа единствено на лекаря.
Моля ви, помислете дали това, което правите, е етично.

Няма повече да пиша, съжалявам, че се намесих, но хората имат склонност да се предоверяват на хора, които постоянно споменават колко много знаят.


Здравейте отново, gergandi!

Виждам, че вече го обръщате на войната на професиите. Тогава аз ще заема позиции от моята страна на барикадата, но ви обещавам, че няма да водя позиционна война с вас.

Кое точно не е в компетенцията на фармацевта? Да контролираме предписанията ли? Или терапиите?

За справка: Учебен план на специалността фармация. Искате аргументи- получавате ги
http://www.pharmfac.acad.bg/study_plan.pdf

Там обърнете специално внимание на учебните дисциплини по номера: 2, 12, 14, 17, 24, 26, 32, 33, 34, 38 и дайте предложение те да бъдат премахнати от Държавните изисквания за специалността "фармация", понеже, ги смятате за излишни за един фармацевт. Понеже си говорим за лицензирани професии...

Частта как се прави едно лекарство се засяга само и единствено в учебните дисциплини с номера: 16, 18, 22, 23, 29, 35 и 37. При това, показвам ви актуалния учебен план, в който не са включени дисциплините на промишления профил фармацевти - там има още инженерни специалности. Промишленият профил е надбавка върху основния.

За Вентолина- аз не казвам, че трябва да се ползва Вентолин, а, когато е изписан, как се ползва. Има лека разлика...

За това как се контролира предписанието на един лекар от страна на фармацевта, прочетете Наредба 4/ 2009 г на МЗ, както и по-фундаменталната Наредба 28/ 2008 г на МЗ. Там пише ясно.. Ролята на фармацевта, колкото и да не ви харесва, е именно да контролира ДОЗАТА на лекарствата и ПРАВИЛНОСТТА на предписанието от фармакотерапевтична гледна точка. Например, дали на някой диабетик не е изписан препарат, който е противопаказан...

За физиологичния разтвор ще ви изпратя снимка на опаковката, на която пише: "стерилен, не съдържа бактериални ендотоксини". Много интересно, защо производителят специално го е написал, ако говоря врели-некипели? Но, щом на мен не вярвате, а само на лекарите, то свържете се с председателя на дружеството по хомеопатия, д-р Иван Несторов, да го питате защо той набляга на еднократните банки. Неговият коментар в събота беше: една банка е за максимум 24 часа! Интересно, дали д-р Несторов, който е педиатър и холистик, е също "заблуден"?

За завършилите в Западна Европа фармацевти нищо няма да казвам, щото са колеги. Ще отбележа само, че учебните планове са различни и различните школи наблягат на различни неща в обучението. Промишлената трактовка на Запад въобще я няма, докато нашата школа я преподава много сериозно. На това може да се дължи разликата в познаването на технологията на инфузионните форми.

Благодаря ви за обърнатото внимание към майките - не случайно аз не пиша, че съм лекар, което не съм, а пиша, че съм фармацевт. Очевидно неудовлетворението ви в темата за физиологичния разтвор сега се прехвърля в преследване в коя тема пиша, та да бъда "възпрян".

Разбира се, ще ви помоля да си пишете с мен на такива теми в отделна тема от форума, за да не разводняваме тук. Инак, няма проблем- ще ви отговарям публично, не се крия. Коментарите кой се изхвърля, оставям на аудиторията. Разбира се, честно би било да посочите каква е квалификацията ви, за да стане ясно на всички.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев

# 103
  • Мнения: 1 984
Предайте поздрави на др. Несторов... за съжеление едни недостоини хора буквално направиха престоя му в Ст. загора невъзможен... жалко...

# 104
  • Мнения: 120
бързо записче.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт