Сутрешното моткане!

  • 2 854
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 576
Пробвахме веднъж така, не искаше да си обува чорапи - инат е ужасен (но това си е отделна тема).
Рева, тръшка се, тръгнахме да го изкарваме бос през вратата, още повече рев - насила го обухме накрая, естествено пак закъсняхме.

Като цяло е много туткав, дори за едното миене на ръцете по 5 минути си навива ръкавите, да не говорим как се съблича за вечерното къпане.....
Чудех се дали в мен не е проблема, че моята характер е такъв - вечно прибързан.

# 16
  • Мнения: 25 891
Мисля, че от тази диагноза /моткане/ няма спасение!

Няма!  Laughing
И бащата, и синът са си такива - мотльовци. Единственото решение е да приема, че повредата е в моя телевизор и да се опитам да не хабя нерви за глупости.
Трудничко ми е обаче.   Rolling Eyes

# 17
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 412
И големият ми син е сдиагноза - моткащ се.
Всяка божа сутрин е като ударен хеликоптер. Уж отива да си мие зъбите, а като дойде в стаята, се разбира, че е забравил защо е бил в банята  ooooh!
Почти всяка сутрин вместо да се облича по-бързо, той седи и гледа как аз обличам брат му... като му кажа да сложи масата - слага подложки за чиниите и сяда, но не си е взел нито салфетка , нито лъжица... 

# 18
  • Мнения: 9 814
Все едно разказваш за моята дъщеря- същото такова сутрешно моткане. ooooh!
Иначе е много експанзивна натура, но сутрин е най-бавното и разсеяно дете на света.
Ето и днес в последния момент отидохме в ДГ.
Нито молби, нито каране помага.....
И аз не знам какво да правя.

# 19
  • Мнения: 132
Същата картинка сме и ние.И то за всяко излизане.Дъщеря ми поне става рано,но дотук.После се започва  едно гонене за миене на зъби.Обличане ,миеейки зъбите.Доглеждане на детски.Тръшкане за всичко,караници редовно.Докато таткото е най-спокойният човек на света. Спи до 10 мин.преди да тръгнем.
Докато стигнем детската вече съм скапана.

# 20
  • Мнения: 2 237
И при нас е така.Сутрин настава едно такова моткане,че свят да ти се завие.Обаче аз понеже знам,че тя се страхува да остава сама,я заплашвам че ако не се облече излизам и я оставям сама в апартамента , заключена.Да видиш как скорострелно се облича ! Е,малко е жестоко това от моя страна,ама като няма друг начин...

# 21
  • София
  • Мнения: 7 097
Хич не са "бели кахъри", защото тръгвам за работа бясна.
Забелязвам, че когато не й се ходи на детска градина се чуди какво да измисли и как да се замотае. Напоследък ходи с повече желание и общо-взето се оправя бързо, но като бяха сборните групи закъснявахме системно. Аз гледам да запазя хладнокръвие, защото ако й се скарам започва да плаче и нещата съвсем излизат от контрол. Просто повечко търпение.
Имало е случаи обаче, когато не я водя на градина, а баща й я кара. Обяснявам й защо няма да я заведа и че ако се беше оправила навреме нямаше да е така и това е голямо наказание за нея. На другия ден повече се старае.

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Уффффффффф...същото е и у нас.  Rolling Eyes
Измислила съм един куп начини, за да я накарам да побърза.
Примерно трябва да стане и да отиде в банята докато аз си изсуша косата, иначе не й пускам детско докато я обличам... и да все още аз я обличам сутрин, защото ако тя го прави ще стигнем в градината за обяд.  Twisted Evil

Когато прекали й казвам, че ще я заведа в градината по пижама ако не се оправи на мига. Моментите, в които й го казвам, съм до толкова бясна, че бих я завела като едното нищо.

# 23
  • Мнения: 285
.... Веднъж след поредното моткане я вдигнах от леглото както си е по пижамка, увих я  с всичките завивки и я сложих така в колата  Mr. Green....Малко преди да стигнем до градината  тя ме помоли да спра и да я облека,за  да не и се смеят децата. И от тогава вече пет години нямам проблем със ставането и...
Joy Joy Joy
Баткото е първи клас,но е същата работа и при нас.Иначе през другото време на деня е направо неудържимо палав и бърз,НООООООООО сутрин е ужас.
Освен и аз да пробвам като Франческа Салиери Thinking

# 24
  • Мнения: 3 367
Не мисля че децата се мотат за да ни късат нервите-просто нямат концепция за време и последиците от закъснението.
*
Имаме методология-вдигам ги в последния момент,няма изобщо време за моткане,навивам часовник к звъни за да покаже кога какво трябва да правим (мразят го и само  и само да не го пускам действат бързо),не обличам/ не храня  никого,знаят че тръгвам когато стрелката е еди къде си(повторила съм 400 пъти) и наистина тръгвам,гонили са ме боси в снега,е знаят си вече.
Но няма драми,викане,подканяне-има ясни правила ,спазваме ги последователно и като цяло има ред.

# 25
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 616
Не понасям моткане и туткане. Винаги, когято трябва да изляза заедно с мъжа си, почти закъснявам. Човекът проявява биволско спокойствие, което мен ужасно ме нерви.
Ако тръгвам сама с детето, всичко винаги е под контрол. Знам точно в коя минута трябва да я измия, облека и да излезем. Не й оставям никакво време да се размотава- ако се облича сама, казвам, че докато се гримирам трябва да го е направила и тя действа.

# 26
  • into the blue
  • Мнения: 771
Не мисля че децата се мотат за да ни късат нервите-просто нямат концепция за време и последиците от закъснението.

Напълно съм съгласна!  Peace
А за протокола  у нас положението е същото,но освен всичко свързано със сутрешния тоалет детето най-спокойно почва да си избира с каква играчка трябва да отиде на градина  ooooh! затова я вдигам да става по-рано,за да стигне благополучно за закуска в градината.

# 27
  • Мнения: 2 448
Много съм бърза в приготвянето, а мъжа ми е флегматичен тип. Детето е буйно като мен, но и то се замотава или капризничи сутрин, ако му позволя. Но такъв шанс не му се дава.   Naughty  Laughing 7.10 ставам аз 7. 40 вече излизаме от къщи, като първо аз се приготвям и чак тогава го будя, обличам го още в полусънно състояние, за да няма време да се осъзнае и да започне да се глези това искам онова искам. Това е моя трик. Тъкмо докато стигнем до градината и се е разбудил напълно.  Grinning

# 28
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми също е от тези деца които се мота ,ако я оставя сама да се оправя за градина това значи около час най-малко да се облича и ще сме закъснели.Затова въпреки,че е на 4 години сутрин аз я оправям,за да не закъсняваме.А от съпруга ми и мен аз съм тази която винаги се мота.

# 29
  • Мнения: 2 674
В къщи не се мотат,по скоро аз се туткам с разните му там червила и спирали,а те горките през това време се обуват,приготвят и моите обувки и чинно ме чакат до входната врата.Но пътя до градината е ужас някакъв!То не са котки,то не са кестени,то не са пръчки... Rolling Eyes Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт