Имали ли някой климатик Фуджицу?

  • 24 555
  • 46
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 388
Съгласна съм с Шани. Peace
Един познат също ме убеждава, че режим АУТО е най -икономичния.
Обеснявам същото, което е написала Шани, но с по-други думи и той ми казва - "Ти нищо не разбираш".

# 16
  • София
  • Мнения: 1 524
 newsm78
Край повече никакво QUIET, бе близо до акъла, ама кой ти мисли.  Blush
Stra4iatela всеки има мнение по въпроса. Братовчет му на мъжо работи вече 10 години в една от най-големите фирми в София /вече е даже на доста висок ръководен пост/. Преди години, като слагахме първите два климатика - беше категоричен - само Фуджицо, тогава наистина ги произвеждаха в Япония. Сега при следващите два- пак категоричен - Фуджицо, нищо че произвеждат части в Китай. При намаленията с които се ползваме и безплатния монтаж от негова страна са ни много изгодни и разликата в цената с Дайкин е направо смешна. Те продават и от трите марки, обяснението не го помня цялото, но запомних две от нещата - сервизът на Фуджицо в София е много добър и почти няма развалени климатици.
Иначе на мен ми е все тая какъв е климатикът, признавам си, само дето ме хвана яд и ме гложди отвътре дали не сме се прецакали за смешни 300лв. Ей женска му работа ви казвам.  Joy Така от много мислене и четене не мога да си избера сега сушилня  ooooh! трябвало аз да си я харесам, мъжо не разбирал ........
Та ако си запозната препоръчай ми, но да не бъде от скъпите  Money  до 700лв, насочила съм се към Гореня, поне пералнята е такава и искам да сложа сушилнята отгоре. Ама гадовете от гореня имат толкова модели, че главата ме боли вече. /може и на лични да не спамим темата, въпреки, че авторката не се мярка нещо/

# 17
  • Мнения: 3 456


Прости физични закони, но никой не се замисля, да му се не знае...
Вискоката степен на вентилация обезпечава по-бързо достигане на зададените Т. След което, климатика отчита това и започва само да вентилира въздуха (с други думи - работи, черпейки мин, количество ток).

Тоест Fan Control трябва да е на high, за да работи по-икономично климатика, така ли?

# 18
  • Мнения: 637
И на мен единият ми климатик е FUJITSU и съм много доволна. Още повечече, че е предният модел LC, който е доста силен на отопление. Шумът му не съм замервала, но щом не ме дразнел, значи е съвсем нормален.

# 19
  • Мнения: 369
Благодаря ви за отговорите.Извинявам се за моето отсъствие,но трябваше спешно да замина с дъщерята на лекар в друг град. Sad
Но вече съм тук.
И да попитам за отложения старт и нощния режим?Как се настройва?има ли ефект?  bouquet

# 20
  • София
  • Мнения: 1 524
кажи кой модел е. Вечер го настройвам и сутрин в 7 се включва и става топличко и хубаво.

# 21
  • Мнения: 369
кажи кой модел е. Вечер го настройвам и сутрин в 7 се включва и става топличко и хубаво.
като модел не зная но знам,че е инверторен.  bouquet
а и за часът не зная как да го настроя

# 22
  • София
  • Мнения: 1 524
Има едни малки дупки в долната част на дистнанционното. Взимаш нещо тънко и натискаш веднъж CLOCK ADJUST след това ползваш  - и + за настройка. например в момента е 0:27 PM след това натискаш още веднъж с нещо остро в малката дупка на  CLOCK ADJUST и си готова.
Ако имаш нокрия процедурата е същата, само накрая натискаш SET бутон.  Дано си разбрала, ако трябва ще ги снимам дистанционните и пак ще обясня, че май хич ме няма в обясненията.

Какво пише отгоре на дистанционното за да знам как да ти обясня за отложения старт. Нокриа или иНВЕРТЕР?

# 23
  • Мнения: 369
Има едни малки дупки в долната част на дистнанционното. Взимаш нещо тънко и натискаш веднъж CLOCK ADJUST след това ползваш  - и + за настройка. например в момента е 0:27 PM след това натискаш още веднъж с нещо остро в малката дупка на  CLOCK ADJUST и си готова.
Ако имаш нокрия процедурата е същата, само накрая натискаш SET бутон.  Дано си разбрала, ако трябва ще ги снимам дистанционните и пак ще обясня, че май хич ме няма в обясненията.

Какво пише отгоре на дистанционното за да знам как да ти обясня за отложения старт. Нокриа или иНВЕРТЕР?
Благодаря много
инвертер е,
ама по добре ги снимай тези дистанционни,че нещо не мога да се оправя.  bouquet  bouquet

# 24
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз хубаво ги снимах, ама съм си оставила кабела за прехвърляне във Варна  ooooh! утре ще помоля съседите да дадат ако става ги пускам. Сега погледнах и другите два климатика - ами на тях дупките за ностройка на часовника са отзад.

# 25
  • Мнения: 650
Fan Control - MED, т.е. на средна степен или на ниска е най-икономично.

въобще няма такива филми.
Прости физични закони, но никой не се замисля, да му се не знае...
Вискоката степен на вентилация обезпечава по-бързо достигане на зададените Т. След което, климатика отчита това и започва само да вентилира въздуха (с други думи - работи, черпейки мин, количество ток).
Та това е.
Ако искате си държте машините и в QUIET режим..., но да не се чудите на сметките после.

миналата зима държах климатика по цял ден включен, на функция quiet (причина - включен сот и да не вземе да активира алармата като се раздуха по-силно), говоря за фуджитсу,

най-високата ми сметка за ток бе 140 лв., като тук включвам бойлер, миялна, пералня и всичко;

интересното е, че през летните месеци сметката ми бе около 40лв. средно, нали съм на тримесечно и ... изравняване после;

а преобладаващо през зимата и пролетта плащах 70-80лв.; климатикът е 9-ка, отопляемата стая е  ок. 25кв.м., като отварях вратата и общо отоплявах ок. 45кв.м.; не ми е било студено изобщо, даже си беше жегаво;

не съм засичала разхода на самия климатик;

не мога да преценя коя функция е по-икономична, но определено спирането на климатика през деня и затоплянето после качва разхода на ел. енергия и съответно сметката...

# 26
  • Мнения: 71
Stra4iatela  в коя фирма работиш?  Grinning

# 27
  • Мнения: 139
Я да се включа и аз. Момичета казвайте кой е най икономичния режим AUTO,HIGH,MED,LOW,QUIET. Кажете за отложения старт че и аз не мога да си го наглася.

# 28
  • Мнения: 369
Много се пробвах,но така и не разбрах.
Дайте превод на дистанционното.Дано да разбера newsm78

# 29
  • Мнения: 4 187
Ако някой не го е направил преди мен, ще препиша моето упътване като се прибера. Нашият е НОКРИЯ, ако има значение  Rolling Eyes.

Общи условия

Активация на акаунт