Как се справяте психически?

  • 5 551
  • 84
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 453
Не спирам да търся проблема, но вече се усмихвам, събуждам се без да ме залива депресията и заспивам от умора, а не от плач. Ако стане стане ако не все пак живота е един, кратък и наситен със събития(и тъжни и приятни) и това си е моят живот. Вече не се чувствам по-малко жена от това,че не мога да забременея.
Доли,
това са моите чувства, предадени от теб! Hug

След близо две години опити, установен мъжки фактор и варикоцелектомия, аз забременях. Беше чудо, моето чудо. Оказа се тубарна бременност, последва лапароскопия и резекция на фалопиевата тръба. Потънах в нищото....не виждах смисъл и надежда....
Тогава, неотлъчно до мен, бяха съпругът ми, лекарят, на когото дължа живота си и най-близките ми приятели.
Помня думите на съпруга ми, все едно е било вчера:
"Разбрах, че за мен вече не е толкова важно дали ще имаме дете или не. Осъзнах, че единственото, което искам, е да си здрава и да си до мен. Онова, което има помежду ни, ми е напълно достатъчно. Мнозина не го откриват за цял един живот."

Тези думи ме изправиха на крака. Те ми помогнаха да продължа напред.
 Виждам и другата страна на медала - хора, които имат деца, без да имат връзка помежду си. Хора, които живеят, като съквартиранти. Хора, които нямат топлина в душите и дома си.  Tired
Не искам това. И ако цената за моето щастие е такава, аз съм готова да я платя! Стига ми онова, което имам и всеки ден благодаря на Бога за двете топли очи, които ме гледат сутрин.

Ралче, Hug
ще се справим! Аз ще пиша в твоята тема! Ще пиша в темите на всички момичета, които сега тънат в отчаяние и болка! Peace

# 46
  • Мнения: 49
 Когато прочета нещо подобно се скъсвам от рев "Статистиката показва, че през 2005 г. у нас са направени 41 795 аборта" и си казвам Господи защо пращташ дечица на тези който не ги искат ... , а не пращаш на нас ..  newsm45

# 47
  • Мнения: 7 201
Изгубих си живота, веселието, превърнах се в тъжен човек.
Казах си край не мога да живея повече така. Не знам до кога ще издържа, но ще се опитвам да живея пълноценно( а не от овулация до овулация) Не спирам да търся проблема, но вече се усмихвам, събуждам се без да ме залива депресията и заспивам от умора, а не от плач. Ако стане стане ако не все пак живота е един...
Доли,все едно говориш за мен,макар аз да съм на 1/3 от времето,което споменаваш. Confused
Взех същото решение,което и ти. Peace
Няма смисъл от всичко това....а само вредим на себе си. Tired
Има една реплика,която си казвам:"Ако е написано на Небето-ще се случи и на Земята."
Каквото и да правим това е истината... Rolling Eyes
Късмет и много търпение на всички в борбата,и много поводи за усмивки!  bouquet

# 48
  • Мнения: 2 270
Когато прочета нещо подобно се скъсвам от рев "Статистиката показва, че през 2005 г. у нас са направени 41 795 аборта" и си казвам Господи защо пращташ дечица на тези който не ги искат ... , а не пращаш на нас ..  newsm45
Децата не се раздават по заслуги Peace (поне това разбрах по време на борбата)

Относно въпроса на авторката - 2 години живях с чувствата, които са обзели всяка една от ИБ - минах през тревогата, депресията, неспирните сълзи, отчаянието и . . . загубата на всякаква надежда . . . тогава получих това, за което копнеех (видях двете черти), които загубих в първия ден от шестия месец на бременността . . .
Дадох си сметка, че 2 години съм страдала за нещо, което нямам, а много по-голямо е страданието и болката, когато загубиш нещо, което имаш (вярвайте ми - не съм единствената и мисля, че ще ме подкрепят и други момичета)
Сега се ужасявам от мисълта за бременност - не искам две черти - искам да родя живо и здраво дете!

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 09:10 от pretty

# 49
  • Мнения: 158
Когато прочета нещо подобно се скъсвам от рев "Статистиката показва, че през 2005 г. у нас са направени 41 795 аборта" и си казвам Господи защо пращаш дечица на тези който не ги искат ... , а не пращаш на нас ..  newsm45
SIRIUS статистиката е тъжна,но знаеш ли колко от тези аборти не са по желание. Знаеш ли колко от тези аборти са изстрадани,достатъчно е да влезеш в темата спонтанен аборт-да поговорим.
[quote author=SIRIUS-F link=topic=336497.msg8887000#msg8887000 date=122396182
Дадох си сметка, че 2 години съм страдала за нещо, което нямам, а много по-голямо е страданието и болката, когато загубиш нещо, което имаш
Pretty, абсолютно съм съгласна с теб! Никога не съм имала щастието да видя двете чертички, но изпитах ужаса да видя как две от най-близките ми приятелки загубиха бебчетата си(едната в края на 8-ми месец, а другата роди бебче, което почина, но никой не можа да и каже причината). Това ме накара да се замисля.........кое е по-страшно–никога да не видя двете черти или да усетя щастието да живея в приказката и после да я загубя? Мисля, че страданието да загубиш нещо което си имал макар и за кратко е по-ужасно отколкото мъката по копнежа да го получиш.
Pretty, съжалявам за загубата ти, твойта и на другите момичета!
От сърце ви пожелавам да получите щастието и да гушнете вашите дечица!
Но през това време ЖИВЕЙТЕ И НЕ СЕ ОТЧАЙВАЙТЕ!
Хубав ден на всички смели жени (и момичета) Grinning

# 50
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Дадох си сметка, че 2 години съм страдала за нещо, което нямам, а много по-голямо е страданието и болката, когато загубиш нещо, което имаш (вярвайте ми - не съм единствената и мисля, че ще ме подкрепят и други момичета)
Сега се ужасявам от мисълта за бременност - не искам две черти - искам да родя живо и здраво дете!
   Колкото и да е тъжно-факт е, че болката от това да не се получава е нищожна пред тази да имаш нещо толкова скьпо и желано и да го загубиш.
   Нашата борба също беше продължителна, години наред. За нещастие преживяхме загуба 2 пъти. Последваха депресия, сълзи, страх да не се случи и следващия път, страх дори от забременяване... Животът ни се беше превърнал  в едно денонощно страдание. Третата си бременност износих със свито сърце, параноични страхове, за съжаление отново с проблеми, но все пак цялата история завърши с добър край. Пиша това за да споделя за всички перипетии, но и за да вдъхна дори малко кураж на други момичета, минаващи по същия  трънлив път. Неизбежно е да не се мисли всеки месец, да не се търсят симптоми, да не се свива сърчицето в трепет.  Силни сте, прекрасни хора сте. За съжаление трябва да стане по трудния начин и да се изстрада тожа щастие. От сърце ви желая кураж, подкрепа и успех!  Hug
п.п. На въпроса на авторката - психиката ми се разби, нервите също. Всичките тези проблеми, които ни се бяха струпали през годините, чакането и треперенето оказаха влияние и сега засрамено признавам, че съм едно кълбо от нерви и това рефлектира върху детето ми.  Cry
   

# 51
  • Мнения: 3 641
GOLDEN ROSE, благодаря за куража. Твоите думи наистина ме обнадеждиха седмица след пъвата ми загубА Cry Heart Eyes

# 52
  • благоевград
  • Мнения: 164
Как се справям ами .........само аз си знам . Тежко ми е , при всяка бременна която видя вътре в мен сякаш нещо се къса и усещам очите си пълни със солена вода. Усмихвам се и се мъча да си повярвам че наистина един ден и аз ще съм горда дебеланка . Аз я сънувам моето беб4е - Йоанна и името и насън чух . Един ден ще я гушна просто трябва да я гушна един ден и тогава , тогава за първи път няма да стискам зъби да не заплача .

# 53
  • София
  • Мнения: 45
Мили момичета, направо ми се скъса сърцето като ви чета. До болка знам за какво говорите и каквото и да кажа, със сигурност ще се повторя. Всеки се справя психически, както може. Класическото е да се занимаваме с нещо друго, което да ни разсейва и да не мислим за това, в най-добрия случай да се ходи на работа и да има работа. Измъчвала съм се в продължение на почти 10г., след като направих най-жестокото нещо на света - да си махна първото бебе на 20. Та и си получих справедливото наказание да не мога да забременея толкова дълго. Кого да обвинявам - близките, които не го искаха, приятелите, че никой не ме подрепи?? Не - само себе си, че съм проявила гадното малодушие и страхливост, присъщи на младостта, и вместо да си го родя и да си го отгледам (пък на другите .... м--ната), аз го убих. Но за съжаление човек се учи от опита и прави понякога непоправими грешки. Според мен винаги крушката си има опашка - при мен беше дългогодишното наказание, за други - е нещо друго. Разбрах че аз съм се родила по Божия милост, затова съм и жива, и пак по Божия милост бях дарена след 10 г. с дете по чуден начин. Сега пак искам бебче, но пак нещо не се получава след 5 г. опити. Явно отново не съм заслужила, за да имам и ще трябва да се моля горещо за нова милост. Понякога не ни се дава това, което искаме, понеже може и да не ни е от полза. Ние не знаем точно кое в действителност е най-доброто за нас, само си мислим, че ще е добро - а дали е така, само Господ знае и той решава. Има много нещастия по света и си мислим, че е несправдливо, но не е така! Всичко, което се случва си има обяснение и смисъл, но не всичко ние можем да знаем, просто трябва да го приемем, защото не ние сме създали този свят, защото не сме ние тези, които вдъхваме живот и караме сърцата да туптят или спират, дробовете да дишат или не, очите да гледат или да не виждат, не сме дали въздуха, не сме направили слънцето, водата, не сме направили нищо в този живот, че да имаме правото да обвиняваме и да казваме, че е несправедливо! Много са въпросите, много са отговорите, но истината е една и трябва да се молим да разберем кое е най-доброто за нас! Но затова, мили момичета, не трябва да се отчайваме, а напротив трябва да вярваме, да се надяваме и да се молим някой ден да получим това, което най-много ни се иска, стига да е добро за нас! Но не да прибягваме до врачки, баячки, гледачки, защото такива хора са проклети от Господ и ако ние ходим при тях и се уповаваме на тях, то и ние ще сме проклети и няма да получим тъй желаното! Трябва да се молим на Господ, защото той ни е създал и само той може да създаде отново живот и да ни го даде! Дано не съм оттегчила някого и дано да е като утеха за всички скърбящи! Дано всички получим най-прекрасния дар за една жена - да си има бебче, да си го отгледа и да направи един чудесен човек от него, да й е радост и гордост в живота!  family txtloves

# 54
  • Мнения: 1 862
Вече не мога да се справям! Вече съм откачила тотално! Вече получавам нервни пристъпи със задух, изтръпване и сърцебиене - изписаха ми диазепам за да не пукна от тези пристъпи...

# 55
  • Мнения: 49
Когато прочета нещо подобно се скъсвам от рев "Статистиката показва, че през 2005 г. у нас са направени 41 795 аборта" и си казвам Господи защо пращаш дечица на тези който не ги искат ... , а не пращаш на нас ..  newsm45
SIRIUS статистиката е тъжна,но знаеш ли колко от тези аборти не са по желание. Знаеш ли колко от тези аборти са изстрадани,достатъчно е да влезеш в темата спонтанен аборт-да поговорим.


 Напълно съм наясно, че част от тях не са по желание, аз имам предвид другата част и мисля, че разбирате за какво говоря ... Макар че всеки си има своята причина (не искам да съдя никой) просто ми става мъчно.
 А за спонтанните - майка ми преживя това когато бях на 10 - знам колко е тежко, цялото семейство страдахме .. така че ... Бог да ни пази от това и да ни дари със здрави и усмихнати дечица.

# 56
  • Мнения: 7 201
Вече не мога да се справям! Вече съм откачила тотално! Вече получавам нервни пристъпи със задух, изтръпване и сърцебиене - изписаха ми диазепам за да не пукна от тези пристъпи...
Недей така,бе мила! Naughty Така ще навредиш само и единствено на себе си.И пак няма да има резултат... Confused
Колкото повече искаме на всяка цена едно нещо-толкова повече не ни се дава!
Затова ти пожелавам да намериш вътрешния мир и спокойствието в себе си и ще видиш,че резултатът няма да закъснее! Hug Peace

# 57
  • Мнения: 4 733
 Аз съм голяма инатка. Както казва любимата ми майка, с която никак не се разбираме Отказвам да говоря с тб, защото ти няма нещо което да си наумиш и да не драпаш, докато го постигнеш.

 Та така, ще го имам това бебе все някга и това е Crossing Arms

# 58
  • Мнения: 2 926
Справям се....имам ли друг избор изобщо?
Мразя да чакам.
Мразя да се надявам.
Мразя да треперя дали е станало или не.
Мразя да мисля само и единствено за това.
Мразя и да не знам отговорите.
Но имам ли друг избор?

# 59
  • София
  • Мнения: 1 735
Чакахме 3.5 години и когато бях в депресия след нуеспешна инсеминация и се бях примирила, се случи.Много е важно семейството да те подкрепя/съпруг,майка/.И нещо,което никъде не прочетох при вас-аз много се радвах като видя бременна и много се радвах на децата на приятелките ми-просто им давах много любов и много ги гушках и се чувствах щастлива.Даже и сега като видя бременна си мисля колко ли усилия и мъка има понякога за да се появи бебчето.Имаме 3 приятелски семейства,които с години чакат бебчета и ми е много мъчно,но трябва вяра.Успех на всички!
Съжалявам,че когато ми е било най-трудно не съм влизала във форума,а само работех като ...

Общи условия

Активация на акаунт