вярно ли е че- въпрос за новородено

  • 11 240
  • 104
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Аз като родих, в боксовете където нощуваха бебетата беше някакъв ад  Shocked . Работеха парно и допълмително ел. печка. Никой обаче от акушерките не е споменавал подобно нещо. Може би е необходимо през първите 2-3 дни след раждането докато се адаптира бебето. Моята принцеска си я гледах на 22-23-24 о С . Препоръчително е 18-22 о С . Нощем дори 16.  Peace

# 16
  • Мнения: 1 586
Не може да е вярно,това са 37С , няма нужда от такова претопляне, гледам си го в нормални условия,когато е топло не пусам нищо,когато е студено пускам печка,климатик и каквото там имам!

# 17
  • Мнения: 2 803
За обличането знам от лекарка че лятото се облича с една дреха по-малко от теб,а зимата 1 дреха повече от теб.Понеже са с по-висока температура от нас!

И аз съм на това мнение. Peace

# 18
  • Мнения: 2 447
като новоредено в стаята поддържахме макс.22 а за къпането 24-25

# 19
  • Earth
  • Мнения: 1 952
Не. не в вярно. Само когато го къпеш първите дни гледай да е по-топличко  Hug

# 20
  • Мнения: 798
Не съм сигурна, но помня че в родилния дом беше страшна жега. Направо едвам издържах.
Моето бебче имаше забавена терморегулация и по съвет на педиатърката поддържахме по-висока температура вкъщи (но не над 25), като постепенно я намалявахме. В крайна сметка на 1 м. вече намалихме на около 20 градуса.
Та в тази връзка - попитай педиатърката си!

# 21
  • Мнения: 344
Е , то ако било така щяхме да ги носим като слона  Rolling Eyesпо две години , та да поотраснат малко и коликите да са минало и т.н.Родих август , тогава беше по памперс , а сега си г ообличам нормално -имам предвид боди с дълъг ръкав и долничка.Всеки ден сме на разходка , само като вали си стоим вкъщи  , но дори и тогава като спре да вали бягаме навън.Малко като го пооблека и се прегрява.Така че сама си направи извод.Мои познати казват , че и на климатик не било хубаво да го държиш , но Thinkingаз си гледам детето .Температура 20-22 според мен е нормална.

# 22
  • Мнения: 4 784
Мъжът ти дава ли си сметка как се стои в стая при 37 градусова жега. То ако му дадем и да облече бебето, сигурно космонавтче ще му навлече!

# 23
  • Мнения: 137
като новоредено в стаята поддържахме макс.22 а за къпането 24-25
На мен също така ми каза педиатъра че от 18-22 градуса е нормално а за къпане 24-25 градуса

# 24
  • Мнения: 4 434
Не е вярно това правило Simple Smile

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не е вярно.

# 26
  • Мнения: 502
не знам дали я вярно, но аз гледах да поддържам температура между 20 и 25 градуса по препоръка на лекарката. още първия път като дойде в нас каза че не трябва да е много топло на бебето за да не се претопли.

# 27
  • Мнения: 2 237
Не е вярно.Моята дъщеря се роди през зимата и като си  прибрах у дома я държах на 17 градуса.На нея така и беше най-добре,при по-висока т-ра ставаше неспокойна.И до ден днешен обича да спи на студено.

# 28
  • Мнения: 27 524
Разбира се, че не е вярно.  Peace
Онзи приятел да ходи да се гръмне, ега ти разбирача  Joy

# 29
  • София
  • Мнения: 1 185
ooooh! Ето защо природата е направила така, че жените да гледат децата. Температура от 23 градуса е напълно достатъчна за новороденото, когато се къпе се затопля повече.

 Laughing Споделям мнението на 100%!

Общи условия

Активация на акаунт