Как да се променя?

  • 3 888
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 278
Ти пак си добре, познавам една, която и детето й я дразни и мъжа й и всичко което я заобикаля. Хората я игнорират заради непрекъснатото й мрънкане.
Помисли си, дали си заслужава да си такава. Гледай по-позитивно на живота.
И ако наистина искаш да се промениш - прочети си поста няколко пъти, на глас.

# 16
  • Мнения: 1 629
Ми незнам точно какво стана, май стана като се изнесох от нас и заживях с мъж ми, може би той ме научи, защото гледа винаги всичко да е за мен. Незнам започни да купуваш подаръци, да правиш жестове дори без причина и сама ще се превъзпиташ Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 41
    Nehar, мисля че не си безнадежден случай,защото осъзнаваш състоянието си и си самокритична,а това е добре. По принцип е много трудно да човек сам да промени характера си,но не е невъзможно,когато истински го желаеш. Няма да те поучавам,само ще ти  разкажанакратко за себе си:  Повечето от нещата които споменаваш не са ми чужди, защото и аз постъпвах и мислех като тебе, но самият живот ме промени, израстнах като сирак, отледан от баба и леля,по-късно се свързах с човек,с когото преживях ужасни сем. конфликти в І-те 5-6г. сем. живот,а най-лошото бе когато изгубих детенцето си при катастрофа. В проблемите си не се озлобих, но потърсих утеха в християнската вяра, в Бог и в библията. Чрез четене и изследване на библията и добра и поучителна християнска литература, чрез общуване със прекрасни хора,аз постепенно се промених. От сприхава и свадлива станах търпелива и кротка, от егоистична в раздаваща се ивинаги готова да се отзова при нужда,научих се да мисля положително за хората и да не ги съдя, да ги обичам преди всичко и да се стремя  да ги разбирам. Невероятно удовлетворение и щастие изпитвам от всичко това. Постигнах го бавно 7-8 г. но трайно и не сама -знам,че и Бог ми помогна да се променя. Не мисли че съм идеална или се правя на светица,имам още какво да променям в себе си, но щом го искам,Бог ще ми даде сили  да го сторя.      Аз вярвам,че и ти можеш да се промениш!  Hug     Ще се моля за теб!  Успех! 
          Ps. Ако искаш пиши ми на "лични".
 

# 18
  • Мнения: 769
Дали случайно не си зодия Лъв? Какво да ти кажа и аз бях същата по отношение на егоизма... леле всичко беше само за мен ама нещо изведнъш като тухла 4-ка ме цапардоса по главата и се вкарах в релси... сега дори купувам подаръци Shocked (за роднините без повод)

Не е от зодията - със сигурност Peace

# 19
  • Мнения: 329
Толкова негативи, ми се струват прекалено, опитай със съветите към околните, които са ти дали. Мъжът ти как те намира, ако той не е такъв тип, би му направило впечатление ? Thinking
 И аз понякога се замислям, защо всичко постигаме с толкова много усилия, а в същото време на наши близки нещата се нареждат от само себе си, без да се потрудят за нищо, като подарък, но си отговарям, че на всеки е отредено различно и това ни прави по-силни, а дали е така? И това дали е завист, мисля не ?!

Общи условия

Активация на акаунт