зехтин и коса

  • 63 498
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9 903
аз мисля, че трябва да се завие с една найлонова шапка за баня...за 15 минути примерно.

обаче само зехтин, понеже да изстисквам лимони, да ги смесвам....не е за мен, мързелът...
даже още днес ще го направя.

# 16
  • Мнения: 115
Хммм  Thinking ...ще взема да я пробвам аз тая маска.
А като се намажете завивате ли с найлон отгоре?

завивам я само ако съм я направила рядка и капе, иначе просто изчаквам 20-тина минути и влизам в банята. пробвайте, ще видите, че има ефект. по принцип трябва да се прави веднъж седмично, но и мен ме помързява, и не я правя толкова редовно. Embarassed

# 17
  • Мнения: 7 186
И мен ме блазни идеята да се наплескам. Thinking Само не разбрах последно-на цялата коса ли се нанася или само в корените или нещо такова?

# 18
  • Мнения: 115
И мен ме блазни идеята да се наплескам. Thinking Само не разбрах последно-на цялата коса ли се нанася или само в корените или нещо такова?

на цялата коса, мажи повече по дължината на косата, защото там е най-изтощена.

# 19
  • Мнения: 7 186
на цялата коса, мажи повече по дължината на косата, защото там е най-изтощена.
Супер,още другата седмица ще си купя зехтин и ще се наплескам. smile3508.
Добре ще ми дойде една такава маска,че се боядисвам всеки месец,пък и със сешоар се издухвам честичко. Confused Направо ще спя с нея,сигурно ще има по-добър ефект.А каква марка зехтин е най-добър за маска или е все тая? Grinning

# 20
  • Sf
  • Мнения: 808
Здравейте и от мен,
Да Ви споделя моя опит със зехтина wavey
След внимателно прочитане на първата тема в този раздел на форума Красива мама, си направих една компилация между зехтина и хумата, тъй като и двете са изключително полезни за косата и скалпа/кожата на главата. Напоследък имам страшен косопад и от разкошната ми иначе коса остана наполовина...
От няколко месеца насам си забърквам следното:
1. една трета от пакетчето хума - може би 4-5 суп. лъжици;
2. зехтин, колкото да стане кашичка;
3. един жълтък;
4. сока на един лимон.

Всичко това го обърквам хубаво и на мокра, леко подсушена коса, го намазвам обилно, като накрая с крайчетата на косата умивам купичката, за да се намазнят хубаво връхчетата #Silly

После си слагам найлонова шапка и така стоя около час. Измива се после с шампоан на 2 пъти и накрая с разреден ябълков оцет в една кофичка от кис. мляко и така зехтинът се отмива, без да ми е мазна после косата smile3521

Просто изглежда по съвсем друг начин вече, доволна и щастлива коса newsm44

И още една тайна, докато се мазонтя, си правя отвара в една голяма купа с билките салвия, липа, лайка и корени от коприва, похлупвам след като заври, за да си пуснат билките, от всяка по една стиска и след това го прецеждам и накрая след оцетената вода си обливам косата с тая отвара, без да я измивам после.
Кожата на главата така се лекува и е против пърхут, против омазняване и въобще е полезно newsm10

Това е от мен, дами newsm03

# 21
  • Мнения: 9 903
Здравейте и от мен,
Да Ви споделя моя опит със зехтина wavey.........
Това е от мен, дами newsm03

звучи впечатляващо, но колко часа ти отнема цялата процедура?

# 22
  • Sf
  • Мнения: 808
точно половин час, докато забъркам кашата за главата и докато се мажа, отварата е завряла, като я прецедя и я оставя да изстине, се помотквам половин-един час, зависи от настроението ми Laughing влизам да се къпя и накрая се обливам с отварата. не е много като време, това е времето да направиш един аламинут.
Two Hearts

# 23
  • Мнения: 9 903
кросса...питах напълно сериозно. Само стоенето ти е час. После измиването и обливането ти е около половин час, ако бързаш..... просто ми изглежда като неделна процедура Simple Smile

# 24
  • Sf
  • Мнения: 808
да, така е, отива час и половина значи Laughing
през този час, докато стоя намазана, чистя, пия кафе или приготвям нещо...
правя го само веднъж седмично - в неделя през деня, докато народът не е вкъщи, че да ме гледат такава мазничка, хихи  Embarassed

# 25
  • Мнения: 115
на цялата коса, мажи повече по дължината на косата, защото там е най-изтощена.
Супер,още другата седмица ще си купя зехтин и ще се наплескам. smile3508.
Добре ще ми дойде една такава маска,че се боядисвам всеки месец,пък и със сешоар се издухвам честичко. Confused Направо ще спя с нея,сигурно ще има по-добър ефект.А каква марка зехтин е най-добър за маска или е все тая? Grinning

мисля, че не е необходимо чак цяла нощ да я държиш, марката няма значение, както и вида на зехтина, аз имам един екстра върджин, който ползвам за салата и слагам от него, направи я и кажи после дали има ефект при теб, аз съм много доволна от нея

# 26
  • Мнения: 1 489
Моята коса е къдрава и всеки път след като е измия е намачквам със зехтин.Иначе ми хвърчи на всички страни и не мога да е събера.Това вече го правя от около две години и си харесвам косата.Пробвала съм и с бебешко олио на Джонсън и ефекта е същия.

# 27
  • Мнения: 9 903
ами поседях половин час с добре намазана коса със зехтин, увита в найлонче и за всеки случай - хавлиена кърпа. После си я измих по обичайния начин, нямах никакъв проблем с отмиването. Чувствам си добре косата, значи мога да продължа, да видя какъв ще е ефектът поне след месец.

# 28
  • Мнения: 7 186
А дали пада боята от зехтина? newsm78 Аз по принцип домашни маски си правя преди боядисване,защото знам,че пада боята от бадемовото масло например.

# 29
  • Мнения: 6 472
Не съм забелязала да ми пада боята от маската със зехтин newsm78
Между другото, ако косата е склонна към омазняване не я клепайте в корените повече от веднъж месечно. Аз си правя всяка седмица, но мажа само от средата на косъма Embarassed В началото я правех със зехтин, лимон и жълтък и със шапка за 15 мин, ама нещо не мога да я понасям миризмата на жълтък като ми се овлажни четината Sick

Общи условия

Активация на акаунт