Кръводарявате ли в чужбина?

  • 2 523
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 199
Аз не съм дарявала кръв, но съпругът ми го прави тук в Канада вече доста пъти.Тук организират от време на време временни (за по няколко дни) пунктове за даряване на кръв по кварталите. И в местия мол са идвали. Но мъжът ми е ходил и по-далеч. Намират начини да рекламират акцията на местно ниво. Освен това тук има организация за даряване на костен мозък. Даваш кръвна проба и ти пазят данните в базата им данни и след това ако се появи човек нуждаещ се от присаждане на костен мозък който е съвместим с теб (това по кръвта се разбирало) те викат. Мъжът ми от около две години май си е дал пробите, но никой не го е извикал. В това все се каня и аз да участвам и един ден ще го направя. Освен това в Канада (или поне в Квебек със сигурност) който е съгласен след смъртта му органите му да бъдат дарени, се подписва отзад на здравната си карта. Много добър и лесен начин за осигуряване на дарителски органи. Аз естествено съм се подписала.   

# 16
  • Мнения: 7 914
не дарявам кръв Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 2 907
Признавам си, че никога не съм дарявала кръв. Понеже знам, че като ми взимат малко повече от нужното припадам. Не се лигавя - истина е. Не искам никога да ми се налага да давам кръв на близък, понеже няма явно да мога. Бъбрек предпочитам да дам, но като ми изтеглят малко повече кръв падам в безсъзнание. И като казвам малко повече имам предвид някакви си две спринцовки, не е много.

# 18
  • Мнения: 5 183
Никога не съм дарявала кръв  Rolling Eyes
А и тук някак си не се говори мого за това май
И не ми е идвало на ум

# 19
  • Мнения: 1 545
Редовно, когато не съм бременна или кърмя.  Laughing Безвъзмездно, ходя в кръводарителския център на една от университетските болници тук. Иначе често по площадите има нещо като линейки за кръводарители, демек акции правят. И в България дарявах, идваха от червения кръст в работата ми. Ползата би беше 2 дни отпуск  Laughing, и няколко шоколада.

# 20
  • Мнения: 11 315
Бях кръводарител преди да имам деца. Редовно в България, защото имам висок титър някакви глобулини и ги ползват за тестери. Тук съм давала два пъти. След второто раждане не съм давала заради тежка анемия. Сега като ми мине кърмаческия период пак ще давам.
В нашия край има поне 4 пъти в годината доброволни акции.

# 21
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
За съжаление искам, ама не мога.  Sad
Първо не можех, защото работех с кръв на пациенти със СПИН.
Cлед раждането, покрай някои здрaвословни проблеми, които се отключиха, откриха, че имам мутация, която кара кръвта ми да се съсирва много бързо. Затова не мога и кръв да давам - 50 мл със зор докарвам.

# 22
  • Някъде там...
  • Мнения: 280
Бих дарила ако не ме беше толкова страх от това да не ми се приближат границите и да си припадна,но мисля да се пробвам скоро все пак хората са обучени и ако припадна ще реагират правилно.  bouquet

# 23
  • Мнения: 3 367
Да,редовно от 7 години насам,изкл.като бременеех и уж кърмех. Случва се да се обадят и да съм под исканите килограми,но като цяло по 3-4 пъти на година ми се събират. Имат кампании,но и без се обаждат периодично на хора к даряват редовно,имат си система доста добре разработена. Няма награди,само сок и шоколад и 2 часа офф от работа Laughing

# 24
  • Мнения: 329
Тъкмо щях да дарявам и разбрах, че съм бременна. Иначе бих дарила тук, в България, навсякъде...

# 25
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
Дарявам и съм дарявала и в БГ. Много ниско кръвно, но ми понася без проблем, нямам обяснение  Grinning

# 26
  • Мнения: 1 147
Анет, Провокаторката, че как ви дават..? Аз имам един неуспешен опит, веднага след Катрина, когато ни благодариха за желанието, но ни отпратиха с мотива, че сме живяли извън България и в Европа за дълги периоди от време.

# 27
  • Бостън
  • Мнения: 13 512
тук или в БГ са ти задавали такъв въпрос, защото аз честно нямам спомен където и да са ме питали за подобно нещо  Thinking

# 28
  • Мнения: 3 367
Зора,не мисля че са ме питали някога,честно казано. Тук имат много нужда и явно не подбират много Laughing

# 29
  • Мнения: 247
Вече 2 години съм кръводарител тук.Освен че помагам на много хора/0+ съм/  процедурата ме кара да се чувствам и физически добре/колкото и странно да звучи/.Мисля, че е важно да има много и разнообразна кръв по всяко време в болниците, а не като в България - поради недостиг на кръводарители - това се е превърнало в  бизнес. Peace

Общи условия

Активация на акаунт