Да се намеся ли?

  • 2 738
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 352
Оооох, тази тема ми е болна. Хиляди пъти и тук съм я коментирала. 4 години и аз недоволствам и си казвам нещата и ефекта е нулев. Не си разваляй отношенията. Според мен каквото и да направиш-няма смисъл, след като майка ти не е решила да говори. За детенцето, което взема навсякъде -разбирам те напълно. Майка живее със сестра ми в друг град и сега след 2 месеца като родя разбрах, че плановете и са да дойде на мен да помага за месец, но... с двете деца на сестра ми.И аз имам 1, пък и бебе... ShockedЕй така стоях вчера. Е, нямам думи вече. Но смятам като дойде време да и кажа -или сама, или помощ не ми трябва. Направи и ти така-кратко и ясно.

# 16
  • Мнения: 2 070
това е като темата с племенницата и пастичката Rolling Eyes

# 17
  • София
  • Мнения: 1 735
И после само някой да напише,че не се прави разлика между децата.Сигурно горкото братче е по-зле финансово или не се разбира с жената,та все да му се помогне,пък сестра му-тя сигурно е с перфектен брак и що да не помогне на мама,че и финансово!?Майка ми  преживява и сега подобна ситуация. В случая само майката на авторката е виновна.Брат ти така му е удобно и никога няма да иска да те разбере.

# 18
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Съгласна съм с мненията на форумките,само дето не разбрах,да не се натоварва с племенника на авторката,та да може да гледа нейното дете ли?Въобще аз съм малко на принципа,който си има деца да си ги гледа,а помощта от време на време и за кратко.

# 19
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
Майка ВИ е човека , който трябва да поговори с брат ти , ама тя май не иска ..., май така й е по - лесно - намира оправдания пред теб струва ми се , дано да греша ....незнам , но мисля , че не ти трябва да оправиш нещата .

# 20
  • Мнения: X
В случая майка ти сама си е виновна за създалото се положение. Единственото, което можеш да направиш е да й кажеш, да не ти се оплаква или да направи нещо, за да й е по-леко- в случая да се разбере сама с брат ти. Ако продължава все така да ти мрънка на теб,а пред тях да се прави на героиня, просто игнорирай оплакванията. Сигурна съм,че дори и да говориш със брат си за това, той ще се направи на ударен и ще е учуден дори, че е в тежест на майка ви, а тя самата не съм сигурна дали в такъв случай няма да се извърти и да каже, че не й пречи детето и е готова да я товарят още и още...познати са ми такива ситуации, за това не толерирам подобно лицемерие от страна на бабите в семейството. Така че ако говориш с някого- говори с нея, с брат си най-много да се смразите,ако отвориш въпроса пред него.

# 21
  • Мнения: 22 440
Майка и та майка и трябвало да говори с брат и....ами ако не може, ако се притеснява и т.н., какво?
Дай да се изгърбва от тичане, да му гледа детето, защото няма кой да му каже, че като има деца трябва да се грижи за тях.
Разговаряй и с двамата на една маса и обясни положението. Че не може да се продължава по този начин и че ти не си длъжна да я подпомагаш финансово, за да може тя да гледа детето на брат ти.

# 22
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 484
"Пътят към ада е постлан с добри намерения"
И майка ти, и брат ти са възрастни хора и едва ли не са в състояние да се разберат сами. А една помощ е такава само когато идва навреме и е желана и от двете страни. Както и за да се получи една помощ трябва първо да бъде поискана. Майка ти помоли ли те да и помогнеш в този случай? Ако не, дали няма да се внесе излишно напрежение?
А брат ти какво мисли-че тя е длъжна да се грижи за неговото благоденствие ли?

# 23
  • Мнения: 674
Мисля че не трябва да се месиш Wink Това е решение на майкати Wink Разберете се с добро все пак ти е брат,седнете и поговорете като зрели хора без скандали Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 336
Колко позната ситуация  ooooh! и аз съм горе долу така, само че става въпрос за детето на сестра ми! Преди няколко месеца аз също си позволих да се намеся, ефект нямаше  Naughty освен че със сестра ми си доразвалихме отношенията! според мене и да се намесиш, няма да промениш нищо!

# 25
  • Мнения: X
Ситуацията е същата като в приказката за зелника и лудия. Щом майка ти е луда да му дава зелник, той ще продължава да си  яде. Аз скоро чух изказване от 40 годишен човек, легнал на плещите на майка си, че той още не бил виждал:"Кравата да суче от телето"- значи докато кравата му дава мялко, той ще продължава да си суче. Какво да му говориш на такъв?

# 26
  • Пловдив / София
  • Мнения: 1 287
Аз се чудя изобщо майката на авторката за какво й е да гледа внуци.
Нейните деца си ги е гледала, когато трябва. Да се радва на живота си.
Който има деца, да си ги гледа.

Гостуванията за по няколко часа, 2-3 пъти месечно, например, не визирим под гледане.
Ама тва цяло лято+уикендите, а предполагам и всички останали ваканции си е експлоатиране на безплатна работна ръка като детегледачка.

# 27
  • Мнения: X
Има и по-тежки случаи... не ги знам тия жени, явно просто нямат друг избор- все трябва да спасяват някого и да го вадят от калта. Пък и като виждаш,че детето ти не се справя, било то и дърто магаре, няма да го оставиш да се гърчи...сложни са тия взаимоотношения много.

# 28
  • Мнения: 0
Да се намесиш ли? Твърдо ,но деликатно -да.
1. И аз съм на мнението ,че родителите трябва да отглеждат и възпитават децата си,за последните е по-добре.
2.Преживял съм доста сходна ситуация.Майка ми отгледа второто дете на брат ми почти до училищна възраст.По нейно желание беше.Само че докато го отглеждаше не забеляза или не си призна първите симптоми на рака.Сега не е между нас.
Не обвинявам никого нито в моята ,нито в твоята история-въпрос на личностен избор е и на много други неща.Просто когато създаваш дете ,мисля ,че е редно ти самият да си ангажиран и основно действащ в отглеждането и възпитанието му.Естествено малко помощ е добре дошла ,но нищо повече.

# 29
  • Мнения: 53
И на мен никой не ми помага - майка ми няма друго внуче за което да се грижи, има през седмицата поне един свободен ден, но предпочита да го прекарва в разходки или да си чисти къщата /тя все няма изчистване, а само двамата с баща си живеят там/.
Често ми е криво, защото се сбърквам да ходя подир моите малчугани, които сега са във фаза хулиганство, на всичкото отгоре вечно да болни от тези пусти ясли и няма кой да ми подаде ръка, ама се сещам че още като бях бременна тя ми каза "Който си има деца - да си ги гледа." И волю неволю се кротвам, защото тя жената още о време си ме предупреди.
Нищо, че за пред хората е перфектната баба и само тя помага и само тя ги гледа.
Добре че не знанят - хем на нея като баба да й се радват, хем мен да не съжаляват!!!

Та - по темата - не храни напразни надежди, че майка ти изведнъж след един разговор ще спре да гледа детето на брат ти и ще се захване с твоето. Просто няма такъв филм. Та явно жената си е приела, че само едното й дете заслужава помощ и така ... Пък сигурно е от онова тесногръдо поколение, за което синът е продължител на рода - той е ИЗБРАНИЯТ! Глупаво звучи, ама за много хора е вярно, така че спокойно, поеми си дълбоко въздух и мисли позитивно!!!

Общи условия

Активация на акаунт