Натурална козметика

  • 108 167
  • 285
  •   1
Отговори
# 225
  • Berlin
  • Мнения: 11 321
Здравейте! От известно време се заглеждам в магазините dm. Balea e тяхна марка и има продукти без парфюм, консерванти. Също забелязах и Alverde - пак са без парфюм, изкуствени аромати, а дори намерих един продукт без парабени. Какво е мнението ви за тези марки? Разбирам, че не са съвсем натурални, но поне са с намалена химия. Simple Smile

# 226
  • Мнения: 0
Има доста марки, които уж са био , а траят с месеци след акто се отворят. За био разбирам сам да си я направиш вкъщи, другото е измама май Simple Smile

# 227
  • Мнения: 776
Здравейте! От известно време се заглеждам в магазините dm. Balea e тяхна марка и има продукти без парфюм, консерванти. Също забелязах и Alverde - пак са без парфюм, изкуствени аромати, а дори намерих един продукт без парабени. Какво е мнението ви за тези марки? Разбирам, че не са съвсем натурални, но поне са с намалена химия. Simple Smile

Някои продукти от въпросните марки ми харесват, други - не. Peace Пилинг маската на Alverde с лечебна кал ми се отразява много добре, например, но от околоочния лифтинг гел на Balea, развих непоносимост и се изринах Cry Всичко е строго индивидуално - трябва да се пробва! Wink

# 228
  • Мнения: 49
Здравейте! От известно време се заглеждам в магазините dm. Balea e тяхна марка и има продукти без парфюм, консерванти. Също забелязах и Alverde - пак са без парфюм, изкуствени аромати, а дори намерих един продукт без парабени. Какво е мнението ви за тези марки? Разбирам, че не са съвсем натурални, но поне са с намалена химия. Simple Smile

Някои продукти от въпросните марки ми харесват, други - не. Peace Пилинг маската на Alverde с лечебна кал ми се отразява много добре, например, но от околоочния лифтинг гел на Balea, развих непоносимост и се изринах Cry Всичко е строго индивидуално - трябва да се пробва! Wink

...абсолютно съм съгласна с теб, не можеш да си купиш крем /за лице особено/ без да си го изпробвал поне 2-3 дни, дори да е с естествени съставки може да имаш непоносимост към някое етерично масло например...на мен от някои етерични масла ми сълзят очите...

# 229
  • Мнения: 19
Здравейте! Не съм ползвала досега био, орхганични и т.н. продукти но темата много ме заинтригува. От доста време ползвам медицинска козметика (в момента Iwostin), от някои продукти съм доволна от други не. От това което прочетох ме заинтригува козметиката на Burt's Bees - особено продуктите за деца и Planter's и вероятно ще пробвам нещо когато съм готова финансово, но преди това мисля да си взема мострички и моля ако знете къде мога да намеря такива да споделите?!

Също така много ми се иска да има наистина добри бои за коса на естествена основа, след последното боядисване косата ми не е същата ако мога така да се изразя, но едва ли мога да си направя руси кичури с такава боя или да променя изцяло цвета на косата.
Трябва да кажа че под ваше влияние си направих една домашна маска за коса т.к. тази която си купувам беше свършила но като цяло не ми допада идеята да забърквам сама козметиката си и да взимам хляба на хората Grinning
 
И още нещо, много ми се ще да намеря нещо качествено българско, какво ще кажете за това http://sergieff.com/ някой ако е ползвал козметиката им моля да сподели.

Последна редакция: пт, 28 май 2010, 16:59 от Alissa

# 230
  • Мнения: 49
Здравейте! Не съм ползвала досега био, орхганични и т.н. продукти но темата много ме заинтригува. От доста време ползвам медицинска козметика (в момента Iwostin), от някои продукти съм доволна от други не. От това което прочетох ме заинтригува козметиката на Burt's Bees - особено продуктите за деца и Planter's и вероятно ще пробвам нещо когато съм готова финансово, но преди това мисля да си взема мострички и моля ако знете къде мога да намеря такива да споделите?!

Също така много ми се иска да има наистина добри бои за коса на естествена основа, след последното боядисване косата ми не е същата ако мога така да се изразя, но едва ли мога да си направя руси кичури с такава боя или да променя изцяло цвета на косата.
Трябва да кажа че под ваше влияние си направих една домашна маска за коса т.к. тази която си купувам беше свършила но като цяло не ми допада идеята да забърквам сама козметиката си и да взимам хляба на хората Grinning
 
И още нещо, много ми се ще да намеря нещо качествено българско, какво ще кажете за това http://sergieff.com/ някой ако е ползвал козметиката им моля да сподели.

...ето, тук:  http://www.-spam120-/category/152/mostri.html, има най-различни мостри от Био марки

# 231
  • Мнения: 1 236
Моми4ета,в 4уденка съм за шампоан,дали да си взема на Logona или на Faith in nature?Като цяло коя от двете е по-добра,някой има ли представа? newsm78

# 232
  • Мнения: 16
Аз ползвам кремове на  Logona и съм супер доволна. Поръчах си шампоан с гинко и косата ми след къпане изглежда много жива и еластична.

# 233
  • Мнения: 1 236
Аз ползвам кремове на  Logona и съм супер доволна. Поръчах си шампоан с гинко и косата ми след къпане изглежда много жива и еластична.
А балсам след това слагаш ли?

# 234
  • Мнения: 16
Да, да, но пак на Логона.Всъщност е ето този-http://forminute.com/9/21/320/BIO-PRODUKTI-Bio-kozmetika--za-kosa/LOGONA-Balsam-za-kosa-s-pshenichen-protein.html

# 235
  • Мнения: 54
Моми4ета,в 4уденка съм за шампоан,дали да си взема на Logona или на Faith in nature?Като цяло коя от двете е по-добра,някой има ли представа? newsm78

Аз в момента ползвам балсам на Faith in nature  - с алое вера за суха коса и съм много доволна. Никога досега косата ми не е била толкова добре.

# 236
  • Мнения: 1 236
Гледам в съставките на Логона има Sodium Cetearyl Sulfate,това разли4но ли е от вредния Sodium Lauryl Ether sulphate(SLES) Embarassed

# 237
  • София
  • Мнения: 1 047
Днес тръгнах на пазар за шампоан Логона, но нямаше противопърхутния и аз взех друг, пак БИО :

http://www.cosmetic-bio.com/COSLYS-Shampoing-douche-bio-algues-m … isant-Coslys.html
Някой случайно да е ползвал нещо от продуктите на тази марка COSLYS?

Дано да е сполучлив, че този на Катие против пърхут не хареса никак на мъжо  Confused Добре, че взех мостра първо  Peace

# 238
  • Мнения: 233
Някой ползвал ли е козметика на LUSH?
http://www.lush.com/
Ще се радвам да прочета мнения за продуктите, ако някой има опит с тях....Аз си купих къна приготвена там, и шампоан "I love Juicy" с папая, не съм ги пробвала още, все още чета и събирам мнения.


# 239
  • Мнения: 139
Нямам опит с тези продукти, но погледнах състава на къната, която предлагат:
Quantitative Ingredients
Red Henna Infusion (Lawsonia inermis), Water (Aqua), Cetearyl Alcohol & Sodium Lauryl Sulfate, Perfume, Organic Extra Virgin Olive Oil (Olea europaea), Ylang Ylang Oil (Cananga odorata), Jasmine Absolute (Jasminum grandiflorum), Wheatgerm Oil (Triticum vulgare), Organic Jojoba Oil (Simmondsia chinensis), Almond Oil (Prunus dulcis), Brazil Nut Oil (Bertholletia excelsa), Extra Virgin Coconut Oil (Cocos nucifera), Organic Hemp Oil (Cannabis sativa), Soya Oil (Glycine soja), Castor Oil (Ricinus communis), *Benzyl Salicylate, *Benzyl Benzoate, *Farnesol, Geraniol, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Methylparaben, Propylparaben Ако това е продуктът : http://www.lush.co.uk/index.php?page=shop.product_details&fl … art&Itemid=80
Не бих ползвала нещо такова за косата си, съдържащо сулфати и парабени.

Последна редакция: нд, 30 май 2010, 23:17 от nellira

Общи условия

Активация на акаунт