И мен ме налегна следродилният косопад

  • 2 248
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 873
И аз имам една приятелка, която е бременна и косата й е страхотна, в апогея си!
А моята от гъста, къдрава с дебел косъм за 6 месеца стана на нищо.Изправи се, взе да капе, а бе ужас!Сега се мия с шампоан "Фитовал" /към 7 лева - 250мл/ и има някакъв ефект.Използвам го вече 5 месеца и съм доволна.

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 36
И моята коса пада на снопове,но аз имам тренинг Grinning,това ми е третото дете и вече си знам-като приближи бебчо четири месеца и се започва таблетки,шампоан и ампули против косопад.За около месец-два съм с набола бебешка коса.Лично аз ползвам продуктите на "Фито" и съм много доволна.Важно е,когато слагаш ампули или някакъв спрей да използваш и шампоан против косопад,защото той подготвя скалпа(другите шампоани съдържат силикони).

# 17
  • Мнения: 1 006
Здравейте всички мами ! След втората ми бременност останах с половината коса която имах на главата си #Crazy и естествено хукнах по доктори.Прегледа ме впечатли,защото не ми задаваха само въпроси,а разглеждаха дълго скалпа ми на някакъв апарат с нещо като лупи newsm78.Бях много ошашавена #CrazyТова беше преди 4 години и вече имам бели петна в паметта.Но и насън да ме бутнеш рецитирам комплекса от лекарства и мазила,които ми препоръчаха и горещо го препоръчвам на всички с подобен проблем,защото косата ми се възстанови.Даже под бритона започнаха да ми растат нови косъмчета Grinning Grinning GrinningЗаклевам се !!! И така :
    1.РЕВАЛИД-от него ноктите ми станаха по-твърди и нечупливи /доколкото зная Мерц са подобни,но от тях се пълнеело и не били така пречистени/;
    2.ЦИНК таблетки-извинете ме,че пиша таблетки,но не зная дали го има и под някаква друга форма;
    За съжаление не помня дали ги пиех веднъж на ден или два пъти-прочетете или се консултирайте.Много сори Sad
     3.Шампоан ПРЕГАИН.Мисля,че трябваше да се ползва 1-2 пъти седмично,но  не повече.Сигурна съм,че и това ще прочетете.От шампоана косата става по твърда и ти се струва,че е повече.
     4.Лосион АЛПИКОРТ-F.Той е с много удобен накрайник и се нанася на корените май всеки ден.Сори,ама пак четете.Малко щипе,ама търпи бабо за убос.
     Целия комплекс преди 4 години беше около 50-60 лв.и то от аптечен склад #CrazyНа мен ми предписаха да повторя Ревалида и Цинка,обаче при видимия ефект аз доста време ползвах шампоана/смърди гадно/ и лосиона на своя глава.
     Желая успех на всички и много ще се изкефя,ако съм ви била полезна !
     P.S.Дерзайте по въпроса,за да тръскаме гриви заедно и отново  Grinning

Последна редакция: нд, 31 юли 2005, 01:48 от Sakri

# 18
  • Мнения: 3 360
Абе аз косопад не съм забелязала по-голям от обикновения,но виж пърхут какъв имам smile3514 ужас!!!!!!!!!!!Сега ползвам прехваления Head&shouders smile3512ефект никакъв.Някой да има същия проблем и нещо да ми препоръча?
Опитай с таблетки НИЗОРАЛ.Счукваш на прах ,смесваш с шампоана  и измиваш косата.До третото измиване при мен изчезна и повече не се е появявал.Успех!!!

# 19
  • Мнения: 271
И при мен започна отскоро - тъкмо навреме  newsm47 Миналата година започнах да пия Мерц някъде 2-3 месеца след началото на косопада и имаше много добър ефект - започнаха да ми растат косъмчета на бретона, които никога не бяха расли. Сега започнах Мерц още от началото на косопада, но видим ефект няма - явно което трябва да опада, ще опада  smile3521 А от таблетките Мерц не се пълнее, защото в момента отслабвам (при положение че пия и бирена мая, от която уж също се пълнее). Фризьорката ми каза до три месеца ако не спре косопада, да правя маски с ... чесън  newsm48 Между другото в домашните рецепти за разкрасяване тук имаше една маска с кромид и чесън, та след някой месец може да пробвам. А за шампоана и на мен ми е много дерт, косата ми много се промени и не мога да намеря подходящ, но ще пробвам докато уцеля  newsm08
Вчера си купих тоник против косопад на Билка Колекшън, но още не съм го пробвала, ако някой има впечатления, нека пише

# 20
  • Мнения: 8 769
На мен сег азапочна да ми пада косата. Ужасно е!  Cry
Фризьорката ми препоръча някакъв комплекс "Фито" - имало шампоан, таблетки и ампули. Видях в темата, че само една мама го е ползвала и била доволна.А други има ли? Моля за мнениея, че оплешивях вече newsm45
Sakri, този Ревалид как го ползва - на таблетки, шампоан, ампули? И за него съм чувала добри отзиви, но нищо поече не знам. Май не смея ползвам твоята рецепта - може би е съобразен с твоята точно коса и особености. Rolling Eyes Инак, с удоволствие ще помятам с теб "грива" или каквото е останало от нея...  superuu

# 21
  • Мнения: 84
Ревалид-а съм го ползвала преди 1-2 години и определено не ми помагаше. Най-доброто за моята коса е стимуланта за коса на "Икаров". След 2-4 мазания ми намаля, а след още толкова ми спира. Ако се ползва профилактично - изобщо нямам проблеми, но често пътувам извън страната и нямам възможност и време да правя тези процедури. Ако към стимуланта прибавиш витамини (А и Е) или Деавит(с него става страхотно подсилена, бляскава и жизнена косата) ще си стестиш и време и притеснения, че "няма ефект".
По препоръка преди известно време прибавях към шампоана си зехтин (омекотява действието на шампоана) и много бях доволна. Съотношението зависи от вида на шампоана, марката и също от косата ти (суха или нормална).

Последна редакция: пн, 30 яну 2006, 19:18 от eli76

# 22
  • Мнения: 8 769
А къде мога да намеря съотношения за разреждане с този зехтин? Защото хич не ми се ще да ми остава мазна четинката Grinning

# 23
  • Мнения: 84
Ползвам шампоан Пантен, и към него прибавям около 10-15 мл зехтин. Но моята коса е нармална. За суха и изтощена - малко повече от посоченото. На мене тази комбинация в началото ми изглеждаше доста смешна и невероятна, но както вече писах преди - има невероятни разултати. Освен това , Шалмата има разновидност с масло от дива роза, така, че това не е нещо фатално. От известно време гледам, че в аптеките продават шампоан за коса със зехтин и струва около 5 лв. Това също е добър избор, и ще си сигурна, че няма да сгрешиш в сътношението.

# 24
  • Мнения: 121
[color=Red]Защо Фитовал капсули не стават за кърмачки???[/color]
Аз от вде седмици ги пия, не забелязвам подобрение в косата, но и кърмя. В съдържанието пише, че има витамини, микроелементи и бирена мая..

# 25
  • Мнения: 6 472
Точно се канех да питам дали кърмачки могат да взимат хапове от сорта на Ревалид и Мерц Grinning След предишното раждане, това с косата беше направо кошмар Confused Имам гадното усещане, че няма да ми се размине и сега Sad

# 26
  • Мнения: 371
Мислех, че ще оплешавея след раждането. Купувах и мацах с каквото чуя и ми кажат- никакъв ефект #Cussing out!!! Накрая си купих от аптеката комбинирани витамини  и минерали Vitaral, цяла опаковка за 2 месеца(60 таблетки). След 20 ден косата ми спря да пада сама.

Общи условия

Активация на акаунт