Боли ме гърло. Ама ЗВЕРСКИ! Помогнете!

  • 8 817
  • 27
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 581
Спрей Биопарокс помага за гърлото много, безвреден за кърмачки, пробвала съм го на два пъти с такива симптоми. Локален антибиотик (каза ГП-то)....
А по колко впръсквания, на какъв интервал и колко дни е безопасно да се прилага при кърмене?

# 16
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Спрей Биопарокс помага за гърлото много, безвреден за кърмачки, пробвала съм го на два пъти с такива симптоми. Локален антибиотик (каза ГП-то)....
А по колко впръсквания, на какъв интервал и колко дни е безопасно да се прилага при кърмене?
Еее, не помня, сори. На листовката ще пише, и ГП-то ще каже. Аз май 3-4 пъти на ден пръсках по веднъж, но си говори с доктора за най-сигурно.

# 17
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Преписвам от листовката:

ДОЗИРОВКА И НАЧИН НА ПРИЛОЖЕНИЕ:

СЪОБРАЗЯВАЙТЕ СЕ СТРИКТНО С ПРЕДПИСАНИЯТА НА ВАШИЯ ЛИЧЕН ЛЕКАР!

Обичайната дневна доза за възрастни е 4 инхалации през устата и (или) през всяка ноздра на всеки 4 часа.

При деца над 30 месеца - 4 инхалации през устата и (или) през всяка ноздра на всеки 6 часа.

Лечението не трябва да продължава повече от 10 дни.

# 18
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
4 инхалации през устата и (или) през всяка ноздра на всеки 4 часа.
Верно бе  ooooh! така беше - пръс, пауза, пръс, пауза, пръс... ГП-то ми каза точно така. Ама аз забравям бая, та последния път си го ползвах като обикновен инхалатор - пръсках по веднъж  Crazy

# 19
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Верно бе  ooooh! така беше - пръс, пауза, пръс, пауза, пръс... ГП-то ми каза точно така. Ама аз забравям бая, та последния път си го ползвах като обикновен инхалатор - пръсках по веднъж  Crazy
Е по веднъж де, но когато е в устата 4 пъти на ден, т.е. през 6 часа по веднъж, ако пръскаш в носа - през 4 часа.
Аз поне така го разбирам и така правех, но то наистина малко объркано е обяснено на тази листовка newsm78

# 20
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
Не, не - правилно пише - по 3-4 пъти с паузи помежду на всеки 4 часа (т.е. 12-16 пъти на ден).

# 21
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Не, не - правилно пише - по 3-4 пъти с паузи помежду на всеки 4 часа (т.е. 12-16 пъти на ден).
Хм...значи аз съм го премала в доста занижени дози Thinking, но въпреки това ми помогна

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
И мен тук ме тръшна един вирус Rolling Eyes. Много висока температура и така ме болеше гърлото, че не усещах вкуса на храната. Един цял ден поддържах температура почти 39. В къщи всички се разболяхме с изключение на беба. Лекарката ме успокои, че било малко вероятно тя да се зарази, тъй като поемала чрез кърмата от моите антитела. На никого от нас не изписаха антибиотик. Синчето даже с линейка го откараха до болницата, защото беше вдигнал почти 40 и не можехме да я свалим. Изписаха парацетамол само (калпол за детето). Аз пък си държа и на чайовете с мед и лимон.

# 23
  • Мнения: 581
Boo, Jade - много Ви благодаря     bouquet
Личната ми лекарка е в отпуск в момента, а и аз не съм в София и това допълнително усложнява проблема ...
Бебчо беше с ангина миналата седмица и в началото проплакваше на всяко преглъщане  Cry  Явно съм прихванала от него, защото гърлото така ме боли, че вчера цял ден съм изпила само две чаши вода, за да не се налага да преглъщам  ooooh!

# 24
  • София
  • Мнения: 2 901
Още на 6-тия час след първия прием на антибиотика почувствахоблекчение, че чак пропих и проядох, а до довечера съпругът ми установи, че май съм започнала да се оправям, щом пак съм взела да приказвам много  Mr. Green!

Вчера бях на контролен преглед, но освен че трябва да продължа с антибиотика поне до 5 дни прием, лекарката видя гърлото ми още червено, макар и аз да не усещам нищо смущаващо. Утре съм пак на лекар!!!

Бебето ми е добре  Hug

# 25
  • у дома
  • Мнения: 708
И аз съм с гърлобол !!!

Педиатърката ми препоръча Зиннат, пия го вече 2ри ден и много слаб ефект,но досега не смеех нищо да смучкам.

сега ще изпратя нашата баба до аптеката с един списък - с нещата които препръчвате тук!

# 26
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
И аз съм с гърлобол !!!

Педиатърката ми препоръча Зиннат,

Е, ама това е антибиотик! Що така директно ти го е друснала???

# 27
  • у дома
  • Мнения: 708

И аз съм с гърлобол !!!

Педиатърката ми препоръча Зиннат,

Е, ама това е антибиотик! Що така директно ти го е друснала???

Аз съм специален случай в това отношение. От горчив опит знам че на мен само с антибиотик ми минава и направо си поисках . smile3511

Общи условия

Активация на акаунт