За или против противогрипните ваксини

  • 5 127
  • 51
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
Здравейте,искам да сложа на дъщеря ми (тя е на 1г и 4 месеца)противогрипна ваксина,но много се колебая  newsm78.Дали имат ефект и имат ли противопоказания?Коя е най-добрата?Ако някой има впечатления моля пишете.

# 1
  • Мнения: 1 237
Аз не бих сложила противогрипна ваксина на детето си! Naughty

# 2
  • Мнения: 329
ТВЪРДО ПРОТИВ  Naughty
ЛИЧЕН ОПИТ-една година се излъгах и изкарах абсолютно всички грипове които върлуваха, не пропуснах нито един.
Още повече против за малко дете Naughty

# 3
  • Мнения: 11 017
ЛИЧЕН ОПИТ-една година се излъгах и изкарах абсолютно всички грипове които върлуваха, не пропуснах нито един.

Същото се случи и с мен, майка ми и сестра ми единствения път, когато решихме да си сложим противогрипна ваксина. Цяла зима се влачихме болни. Оттогава съм категорично против.  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 21
Не мога да кажа ,че боледува често,но когато се разболее вдига много висока температура над 39.А сега зимата като се съберат много деца на затворено незнам.

# 5
  • Мнения: 28
Синът ми тази зима ще прави 6 години и лекарката му досега всяка есен отказваше да му сложи такава ваксина - не че много съм настоявала. Казваше, че още е малък, за да има някакъв ефект от ваксината. Иначе личен опит с ваксините нямам, но имам абсолютно доверие на лекарката.

# 6
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Сестрата на мъжа ми изкара два грипа едно след друго , а уж се беше ваксинирала. Баща ми също се разболя. Аз лично за себе си смисъл не виждам  Confused Да не говорим, че вирусите мутират страшно бързо.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Сина ми ходи на ясла и боледува често, но противогрипна ваксина не бих сложила.
Толкова ме е страх от ваксините, че...
Сложили сме всички задължителни, но по желание никога няма да го ваксинирам.
Давам хранителни добавки за имунитет и се старая да се храни здравословно.

# 8
  • Мнения: 21
И мен ме страх от ваксините.Какви хранителни добавки давате?Давах ехинацея,казаха че до 3г. не се давала.Хомеопат го твърди.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 353
Сега давам Цитросепт.

# 10
  • Мнения: 4 784
Против. На себе си съм слагала преди години и не съм доволна, но на детето не бих сложила.
Давах миналата зима Фор Кидс, тази година сигурно пак ще му давам.

# 11
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Против съм.Мен и задължителните ваксини ме притесняват... Tired

# 12
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Миналата година пихме AD Liquid. Тази година саностол и бронховаксом по препоръка на педиатърката  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 2 163
Против съм и то много  Naughty

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 650
Абсолютно против. Аз като цяло за ваксините съм по-скоро против, отколкото за, даже за задължителните, а какво остава за противогрипната, която пък е най-безсмислената от всички. Доколкото знам (може и да греша) се изработва на база на предположения за това какви грипни щамове ще върлуват предстоящия сезон, обаче никой не знае дали ще са точно те, дали няма да са мутирали (което е почни сигурно) и т.н. Тогава, къде е смисъла?

# 15
  • Мнения: 2 111
Абсолютно против.
Понеже често боледувам от пневмония 3 години си слагах противогрипна ваксина уж да ме предпазва,а изкарвах по 2-3 пневмонии зимата и спастичен бронхит направих.
Вече от 2 години не слагам ваксина,а пия имуностимулатор Респивакс по схема и не съм боледувала изобщо от пневмония.
На детето си бих предпочела да давам имуностимулатори отколкото да сложа ваксина.
Бронхо-ваксома е добър избор .Профилактиката с него започва от октомври.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Абсолютно против. Аз като цяло за ваксините съм по-скоро против, отколкото за, даже за задължителните, а какво остава за противогрипната, която пък е най-безсмислената от всички. Доколкото знам (може и да греша) се изработва на база на предположения за това какви грипни щамове ще върлуват предстоящия сезон, обаче никой не знае дали ще са точно те, дали няма да са мутирали (което е почни сигурно) и т.н. Тогава, къде е смисъла?
На същото мнение съм Peace.Особено щом става въпрос за малко детенце.
По-добре да се прибегне до подсилващи имунитета средства.Има много видове сиропчета или хомеопатични таблетки,които се приемат по схема 1-2 пъти в годината,разбира се след консултация с лекар.Но все пак си е до организъм.

# 17
  • София
  • Мнения: 175
По-добре наблегни на даването на плодове и имуностимулатори.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз съм се ваксинирала доста години, но това едва ли ме е спасило от разболяване.Напоследък не се ваксинирам, но като че ли се калих и спрях да се разболявам

# 19
  • Мнения: 1 372
Против! По-добре да се приемат имуностимулатори и витамини!

# 20
# 21
  • Мнения: 304
аз съм против тези ваксини

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз съм категорично против. На себе си не бих сложила противогрипна ваксина, а на детето пък ако мога никога. Миналата година си сложих на мен за първи път. Бях здрава. След като я сложих боледувах три месеца без прекъсване и то много тежко. Даже единия от вирусите ме удари в окото и ухото барабар с гнойна ангина. Имах възпаление на роговицата и положението беше просто ужасно. Ходех всеки ден на лекар, за да следят с какви темпове гадния вирус ми съсипва окото. След месец антибиотици, всякакви капки и мехлеми се оправих. Повече противогрипна ваксина няма да си сложа.

# 23
  • Мнения: 4 335
Проптив NaughtyКазвала сьм и в друга тема,мен даже от задьлжителните ме е страх Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 512
Не бих сложила на себе си,да не говорим за детето си.

# 25
  • Мнения: 8 242
Против категорично!

# 26
  • София
  • Мнения: 574
Пробвала съм за дъщеря ми ваксини,които се бият и такива,които се пият-никакъв ефект.От 3 години ползвам детският Имунобор и съм много доволна,но не зная за толкова малко дете дали стават.Той се води хранителна добавка и се пие по специална схема ,за да има желания ефект,обаче ,от 1 година въобще липсва в опаковките листовката за пациента.

# 27
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Никога не бих причинила това на семейството си, независимо дали е детето или някой друг!!! Naughty

# 28
  • Мнения: 540
 против Naughty

# 29
  • Мнения: 2 658
Категорично против. Другите ги слагам обаче.

# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз съм против.Досега не съм си слагала и не бих-на децата също Peace

# 31
  • на брега на морето
  • Мнения: 110
Против. Особено когато става дума за толкова малко дете. Преди време моя съквартирантка си сложи такава ваксина, веднага след това се разболя и изкара грипа тежко на легло. Аз за майтап не се разболях. Така че гаранции няма.
Аз съм за умереният прием на имуностимулатори и витамини, има такива удачни за малки деца. Хомеопатията също дава добри резултати като профилактика (колкото и да я нападат традиционните медици). Важно е организмът сам да успее да си изгради  имунитет. Недей да затваряш детето си в порочния кръг от излишни ваксини и антибиотици.

# 32
  • Мнения: 4 496
Абсолютно съм против! Naughty
С анкета ще е по-лесно. Hug

# 33
  • Мнения: 1 674
Против!Никога не съм имунизирала децата си с противогрипни ваксини.
Категорично против. Другите ги слагам обаче.
и аз

# 34
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 334
И аз не бих сложила ваксина на детето си. Страх ме е от тях, от отрицатевлните ефекти, до които могат да доведат.

# 35
  • Мнения: 4 111
И аз не бих сложила.
Но не всички ваксинирани се раболяват, то така излезе като чета отговорите. Има неколкодневно неразположение и това е нормалната реакция. Чувстваш се зле 2-3 дни, като се разболееш от грип (ако се разболееш) се чувстваш зле 5-6 дни. Смисълът във ваксинирането май се губи.

# 36
  • Мнения: 1 734
Бих предпочела да давам витамини или имуностимулатори. От ваксина бих се въздържала до последно, но ако се наложи бих сложила. Всяка година противогрипните ваксини се подобряват спрямо новите щампи, така че ако се налага съм склонна да сложа.

# 37
  • BG
  • Мнения: 1 900
Против съм.

# 38
  • Мнения: 3 092
Старая се да я храня здравословно  от имуностимулаторите давам ,  Респивакс по  схема , ваксина няма да сложа , не виждам смисъла

# 39
  • София
  • Мнения: 1 139
Лично аз съм доволна от ваксините.Две години подред се ваксинирам,тъй като работя в болница и вероятноста да се разболея е още по-голяма.Вторият път даже беше,малко преди да разбера,че съм бременна.В резултат изкарах зимните месеци без дори обикновена хрема.

На детенце обаче незнам как би се отразила една такава ваксина.

# 40
  • Мнения: 1 428
ТВЪРДО ПРОТИВ  
Още повече против за малко дете Naughty
И аз съм на същото мнение  Peace

# 41
  • Мнения: 3 621
Явно си е до организъм, аз също се ваксинирах преди 4 години, и общо взето след това си бях почти цяла година болна.... мъжа ми се ваксинира постоянно и не се е разболял изобщо... Виж за дете май съм по-скоро против

# 42
  • Мнения: 700
ТВЪРДО ПРОТИВ!  И аз не бих сложила на себе си и никога на детето си. Против съм и задължителните ваксини. Смятам че трябва да се промени закона и да ги направят по желание.

# 43
  • Мнения: 1 062
Против! Експрес е обяснил, защо са излишни, няма как да се предвиди какъв щам точно ще върлува идващата зима и ваксините се разработват на базата на миналогодишния. Така, че реално са безсмислени.

# 44
  • Мнения: 137
Против ваксините съм. Peace

# 45
  • Мнения: 5 183
По-скоро съм против за малко дете.
Моят е почти на 6 и не сме слагали.

# 46
  • Мнения: 8 769
Безвредна ваксина няма. Съветвам те да прочетеш темата "Ваксини Дискусия", в която има линкове и към предните теми за ваксините, изобилстващи от информация за съдържанието на ваксините и техните странични ефекти .
След това съм почти сигурна, че даже ще се замислиш и за задължителните ваксини.

Подобни отрови не бих сложила нито на децата си, нито на себе си.

# 47
  • Мнения: 510

Категорично НЕ! Грипните ваксини са разработени за да се печелят пари, а не за да ни пазят от грип! Всяка година грипните вируси мутират.

# 48
  • Мнения: 22 471
Категорично НЕ, още повече на дете на 1-2години. Не стига че то е натъпкано с какви ли не други ваксини, че и противогрипна.
Няма никакъв смисъл от противогрипна ваксина. Нито ще те опази от грип, нито от нещо друго. А по-лошото е че така хубаво можеш да се разболееш след ваксинирането, че да си ходиш болен 3-4месеца. не знам защо промиват мозъците на хората.

# 49
  • в резерват
  • Мнения: 3 722
И аз съм против ваксините  Naughty

# 50
  • София
  • Мнения: 5 074
Аз съм против ваксините изобщо.
А за противогрипните съвсем.
Има хиляди щамове грип - и за кой по точно щам да се ваксинираме ?
Познавам много хора, които се ваксинират всяка година и постоянно са болни.

# 51
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Твърдо против - от личен опит!

Общи условия

Активация на акаунт