За или против противогрипните ваксини

  • 5 114
  • 51
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 111
Абсолютно против.
Понеже често боледувам от пневмония 3 години си слагах противогрипна ваксина уж да ме предпазва,а изкарвах по 2-3 пневмонии зимата и спастичен бронхит направих.
Вече от 2 години не слагам ваксина,а пия имуностимулатор Респивакс по схема и не съм боледувала изобщо от пневмония.
На детето си бих предпочела да давам имуностимулатори отколкото да сложа ваксина.
Бронхо-ваксома е добър избор .Профилактиката с него започва от октомври.

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 834
Абсолютно против. Аз като цяло за ваксините съм по-скоро против, отколкото за, даже за задължителните, а какво остава за противогрипната, която пък е най-безсмислената от всички. Доколкото знам (може и да греша) се изработва на база на предположения за това какви грипни щамове ще върлуват предстоящия сезон, обаче никой не знае дали ще са точно те, дали няма да са мутирали (което е почни сигурно) и т.н. Тогава, къде е смисъла?
На същото мнение съм Peace.Особено щом става въпрос за малко детенце.
По-добре да се прибегне до подсилващи имунитета средства.Има много видове сиропчета или хомеопатични таблетки,които се приемат по схема 1-2 пъти в годината,разбира се след консултация с лекар.Но все пак си е до организъм.

# 17
  • София
  • Мнения: 175
По-добре наблегни на даването на плодове и имуностимулатори.

# 18
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Аз съм се ваксинирала доста години, но това едва ли ме е спасило от разболяване.Напоследък не се ваксинирам, но като че ли се калих и спрях да се разболявам

# 19
  • Мнения: 1 372
Против! По-добре да се приемат имуностимулатори и витамини!

# 20
# 21
  • Мнения: 304
аз съм против тези ваксини

# 22
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Аз съм категорично против. На себе си не бих сложила противогрипна ваксина, а на детето пък ако мога никога. Миналата година си сложих на мен за първи път. Бях здрава. След като я сложих боледувах три месеца без прекъсване и то много тежко. Даже единия от вирусите ме удари в окото и ухото барабар с гнойна ангина. Имах възпаление на роговицата и положението беше просто ужасно. Ходех всеки ден на лекар, за да следят с какви темпове гадния вирус ми съсипва окото. След месец антибиотици, всякакви капки и мехлеми се оправих. Повече противогрипна ваксина няма да си сложа.

# 23
  • Мнения: 4 335
Проптив NaughtyКазвала сьм и в друга тема,мен даже от задьлжителните ме е страх Rolling Eyes

# 24
  • Мнения: 1 512
Не бих сложила на себе си,да не говорим за детето си.

# 25
  • Мнения: 8 242
Против категорично!

# 26
  • София
  • Мнения: 574
Пробвала съм за дъщеря ми ваксини,които се бият и такива,които се пият-никакъв ефект.От 3 години ползвам детският Имунобор и съм много доволна,но не зная за толкова малко дете дали стават.Той се води хранителна добавка и се пие по специална схема ,за да има желания ефект,обаче ,от 1 година въобще липсва в опаковките листовката за пациента.

# 27
  • на странно място ......
  • Мнения: 493
Никога не бих причинила това на семейството си, независимо дали е детето или някой друг!!! Naughty

# 28
  • Мнения: 540
 против Naughty

# 29
  • Мнения: 2 658
Категорично против. Другите ги слагам обаче.

Общи условия

Активация на акаунт