За разстройството и паниката

  • 1 411
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 388
Здравей,
Аз бих го отдала на захранването, това е нормална реакция, доколкото си споням от прочетеното от мен - или да се появи запек, или разстройство при непознати храни. На твое място бих спряла захранването за няколко дни, докато се оправят нещата и после пак. Не мисля, че имате нужда от лекарства и специални храни. Peace
Успех и по-спокойно! Wink   bouquet
Peace
дъщеря ми беше постоянно със запечено стомахче и чак след като захраних нещата се нормализираха. Бъди по-спокойна. Следи за температура или ако са слузести изпражненията за кръв

# 16
  • Sf
  • Мнения: 978
Четири пъти на ден не ми прилича на разстройство. Аз бих наблюдавала детето поне още ден-два преди да си помисля за лекарства.
Ако детето е било запечено, нормално е да ака след това повече и последното акане да е по-течно.

А лекарката си е за сменяне - много е бърза с лекарствата. Такава при едно кихане ще ти изпише 2-3 антибиотика.  Rolling Eyes

# 17
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Много Ви  благодаря ,мами ще наблюдавам  бебка днес дано нямаме повече   проблеми,че ще ме приберат в онези специализирани заведения с решетки.Спряла съм всякаква захранване и сме само на Хумана още 2-3 дни пък после ще видим.що се отнася до докторката съгласна съм,че трябва да я сменя още повече имам и други съображения,ама като не съм сигурна ,че има много по различни newsm78 newsm78

# 18
  • Мнения: 257
Аз също съм доволна много от лечебната Хумана. Даже на вкус синът ми повече я харесва от Милупата. Не давай никаква друга храна, докато не стабилизирате положението.
Успех!
Peace

# 19
  • Мнения: 31 184
Следвай съветите, но мен разстройството също винаги ме хвърля в паника.

# 20
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Четири пъти на ден не ми прилича на разстройство. Аз бих наблюдавала детето поне още ден-два преди да си помисля за лекарства.
Ако детето е било запечено, нормално е да ака след това повече и последното акане да е по-течно.

А лекарката си е за сменяне - много е бърза с лекарствата. Такава при едно кихане ще ти изпише 2-3 антибиотика.  Rolling Eyes
Напълно съм съгласна Peace. Михаела понякога ака и по 5 пъти на ден, а това не се е случвало като беше новородена Mr. Green. Има разлика между разстройство и по - често акане. Ние 2 пъти изкарахме летния грип с разстройство, а първия път и с повръщане и сега вече знам каква е разликата, а и като чуя разстройство направо ми се къдри косата smile3511 newsm48

# 21
  • София; Дружбето
  • Мнения: 2 208
Както са ти писали между разстойство и диария има разлика. Моето момиче е на година и половина и все още през повечето време ака по 3-4 пъти на ден и то редичко. Въпрос на организъм, А и ако е била запечена и сега стомахчето се е оправило е нормално тялото да се освобождава от натрупаното количество. Ако няма кръв или слуз и детето не дава признаци, че го боли коремчето не бих избързвала с хапчета. Дано притесненията ти са били неоснователни Hug

# 22
  • София
  • Мнения: 44 115
Ами, ако детето си ака 1-2 пъти на ден, откакто се е родило - 4 пъти вече си отиват точно към разтройство. Ако това са обичайния брой изхождания, естествено, че тогава не става дума за разтройство...но и надали би  притеснило майката - нали така....


Апропо - захранването само по себе си не значи, че детето ще му се разтрои или запече стомахчето - и това не са естествени неща, които го придружават....

Щом майката е решила, че е разтройство, познавайки си детето - то най-вероятно е точно такова...и не виждам какво  не на място я е посъветвала педито им - лечебна хумана и хидрасект - стандартните неща при р-во....че и разни други има подобни....ако бебето е кърмено - вместо хумана - само кърма...и така.....
Слузта не винаги е още от началото, за ад се появи всъщност са се позадълбочили нещата - няма защо да се стига до там, ако може да се спрат по-рано.....

# 23
  • Sf
  • Мнения: 978
Ако детето досега не е имало разстройство, майката може и да не знае как точно изглежда едно такова. А ако то едва се е оправило от запек, е странно да се тъпче отново със запичащи препарати.   Peace

# 24
  • София
  • Мнения: 44 115
ако е акало всеки ден - не е имало запек и дори да не е имало детето р-во, то майка му поне веднъж в живота си сигурно е имала и разпознава за какво иде реч....

# 25
  • Sf
  • Мнения: 978
Майката пише, че детето е било здраво запечено. Освен това, ако знаеше как изглежда бебешкото разстройство, сигурно не би задавала въпроси - виж първия й постинг.

# 26
  • Мнения: 3 034
ако е акало всеки ден - не е имало запек и дори да не е имало детето р-во, то майка му поне веднъж в живота си сигурно е имала и разпознава за какво иде реч....


мхм, и аз така ги виждам нещата  Laughing когато тече захранване всякакви отклонения от нормалния брой и/или вид изхождания е добре да се отразяват. а да се чака докато се появи кръв/слуз... това не е добра идея. и без кръв и слуз може да са сериозни нешата ако бебето прави реакция към дадена храна и продължи да я поема. така че майката съвсем правилно е подходила.

# 27
  • София
  • Мнения: 44 115
След като през тези дни си беше здраво запечена днес ака 4 пъти - като цяло явно и двете състояния не са нормалното на детето й...и нито едната крайност не е добре...
а ентерола - не е запичащ, а хуманата е повече регулираща - до запек не може да доведе....

Колкото до захранването - и моркова и картофа се водят запичащи...странно е да се продриска от тях...освен ако не е реакция алергична някоя....


Като цяло - може и грип някой да е пипнало детенце...

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
моито мишле ака по 2 пъти на ден и от няколко дни увеличи броя на 4 с променена консистенция, повечко воднисти и определено си е разстройство, което овладяваме след консултация с педи с Хидрасек, Хидратин алфа, Лечебна Хумана и оризова вода, ето след 2 дни прием на тези неща, днес е акала само сутринта, но вече леко по-сгъстено, предопалагам сме го спрели

# 29
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
 Мами,много благодаря на всички,които обърнаха внимание на тревогите ми,Angel Dust е права познавам си детето,въпреки неопитността си, и знам,че след като по 1-2  дни е е акала 4 пъти не е нормално,още повече,че самата аз имам    доста разхлабен стомах и добре  познавам р-вото.Както вече казах може би  паниката ми идва в повече,но се надявам да се науча с течение на времето. Да е жива и здрава бебка PeaceЩе и давам 2-3 дни лечебна Хумана и после ще се пробваме пак с картофите.

Общи условия

Активация на акаунт