Финансовата криза и изказванията

  • 20 695
  • 436
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 360
Хората свалят, виж ето тук http://www.dnes.bg/article.php?id=58625, у нас се вдигат /лихвите/.


Ей така почват фалитите на банките - чуло се нещо за тази или онази банка и почва истерията с масовото теглене на влогове. Ще поживеем , ще видим дето има една приказка.

# 16
  • Мнения: 2 891
По време на оная криза много хора си купиха много лесно апартаменти. Особено когато 15 000 лева станаха 15 лева. Надявам се и сега да стане така!!!

Няма да стане, защото в договора пише, че заемите могат да се рекалкулират в друга валута едностранно от банката  Laughing

# 17
  • Мнения: 502
   Какво става с кредита ти,ако банката фалира? А с ипотеката?

# 18
  • Мнения: 2 891
Става предсрочно изискуем.

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679

Няма да стане, защото в договора пише, че заемите могат да се рекалкулират в друга валута едностранно от банката  Laughing
В моя договор не пише нищо такова. Това за предсрочната изискуемост също не е точно така Wink

# 20
  • Мнения: 2 891
Супер! Радвай се! В моя пише!

# 21
  • София
  • Мнения: 18 679
Лошо, окоча, лошо Confused

# 22
  • София
  • Мнения: 17
На банките им трябват пари в момента, т.е. депозити. Всякаква истерия с теглене на пари ще срине банките. Няма толкова налични пари, че да се върнат всичките на хората накуп. Има гаранция до 40К. Ако хората тръгнат масово да си теглят парите и стане криза, левовете ще се обезценят и файда няма да има пак. Единствено ако се изтеглят и се обменят веднага в няква валута. Но с тая световна криза пак няма сигурна валута. Както е казал народа, което си го направиш сам и Бог не може да ти го направи. Така де, фигуративно казано, не че не може  Wink

# 23
  • Мнения: 274
Тва последното е  в стил "един познат, който е някакъв шеф в една банка ми го каза" . Или твоя познат те лъже, че работи в банка или не си го слушал внимателно като ти обяснява.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 702
Супер! Радвай се! В моя пише!


Мисля, че нещо не си разбрала  Thinking

# 25
  • София
  • Мнения: 38 523
UK banks immediately reduced their mortgage costs — bringing joy to millions of home-owners.

Днес ме мързи да превеждам, но който знае английски, може да види, че купона е близо - грабвайте шампанското, че друго не ни остава.

Ето ви и цялата статия от Сън:

http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/money/article1785808.ece

Има ли някой, който си мисли, че ние сме по-силни икономически от англичаните?

# 26
  • Мнения: 2 891
Супер! Радвай се! В моя пише!


Мисля, че нещо не си разбрала  Thinking

Напротив, добре съм разбрала. Превалутират ми го едностранно в Евро когато имат "Х" основания за това и ме известяват само.

# 27
  • Мнения: 743
Спокойно бе. Серго каза по радиото, че банките ни били стабилни. Като райбер.

С един по-силен тласък и е избит райбера.

Ето нещо което прочетох тези дни: http://obuchenie.investor.bg/?cat=128&id=69726

# 28
  • Мнения: 502
   Днес по италианската телевизия само за банки и фалити говорят. Поканили бяха Берлускони да говори,как били защитени вложителите при евентуален фалит. Нашите медии какво казват,дайте нищо ново?

# 29
  • Бургас
  • Мнения: 702
Супер! Радвай се! В моя пише!


Мисля, че нещо не си разбрала  Thinking

Напротив, добре съм разбрала. Превалутират ми го едностранно в Евро когато имат "Х" основания за това и ме известяват само.


да превалутираш кредита в евро  няма нищо общо с това  да го направиш предсрочно изискуем

Общи условия

Активация на акаунт