Финансовата криза и изказванията

  • 20 714
  • 436
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 592
Хахаха, че то само дълга от бай Тошо ни е над 10 млрд. За 18 г. ако не сме ги оправили, кво праим? Моля те? Героя остава жив и доволен че добрите са победили - и в този филм и във филма с Мел Гибсън. Импровизираш лошо! А стреляш в тъмното още по-лошо! На Лондонската борса споменха оборот от билиони, ама колко не разбрах... Нашта е джобните пари на батко или на братята строителчета...

# 61
Интересни гледни точки намирам в тази тема.
Позволявам си професионален отговор на въпроса - защо левовите кредити са с по-висока  лихва. В момента на пазара няма левове, банките разполагат с мнооого евро и долари но не и с левове. Затова и се ограничават кредитите в лева, или се отпускат на висока лихва.
Криза не се очаква кой знае каква, всичко е буря в чаша вода.
Пак ще се включа

# 62
  • Бургас
  • Мнения: 702
..., всичко е буря в чаша вода.

Така е. Цунами в Черно море няма. В язовир Батак - още по-малко. Пазарът ни просто е твърде малък.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А според мен се очаква голяма буря. Най-малко заради това, че в момента левът е надценен. И се държи така единствено заради валутния борд. Реалната цена на еврото в момента е около 4лв. Не ми стига толкова акъла да прогнозирам какво би се случило в близко бъдеще, но съм сигурна в едно - когато голямото колело в един механизъм (какъвто е световния финансов пазар) се завърти, малките (ситуацията като цяло в България) се завъртат в пъти по-бързо.

# 64
  • Мнения: 10 722
Кризата вече е тук. Всеки, който работи в банка, инвестиционна компания или в областта на недвижимите имоти ще ви го каже.

# 65
  • Мнения: 20
Така е зиги.
По-сложното предстои през лятото на 2009.
Дано, заради всички нас, не съм прав.

# 66
  • София
  • Мнения: 4 064
Светни ни , какво е това сложното през лято 2009?

# 67
  • София
  • Мнения: 7 115
Имам левов депозит, трябва ли да го обръщам в евро за по-голяма сигурност?

# 68
  • Мнения: 1 417
Кризата и у нас  е факт, но все още явно успяват някак си да успиват хората ConfusedМисля си, че има доста хора които са пряко свързани с това, може би до голяма степен касае и бизнеса с недвижими имоти. Приятел, който живее в Лондон се върна и казва че там всеки ден фалират финансови институции. Мен ме интересува по какъв начин банките гарантират депозитите, т.е ако фалират, банката която ги купи ти ги дължи newsm78 В криза се губят и се печелят най- много пари Wink

# 69
  • Мнения: 14 503
Кризата и у нас  е факт, но все още явно успяват някак си да успиват хората ConfusedМисля си, че има доста хора които са пряко свързани с това, може би до голяма степен касае и бизнеса с недвижими имоти. Приятел, който живее в Лондон се върна и казва че там всеки ден фалират финансови институции. Мен ме интересува по какъв начин банките гарантират депозитите, т.е ако фалират, банката която ги купи ти ги дължи newsm78 В криза се губят и се печелят най- много пари Wink

тогава се чудя нашите как се държат или някакъв голям пясък ни хвърлят в очите и аз не знам как Tired

# 70
  • Мнения: 24
Реалната цена на еврото в момента е около 4лв.

Мога ли да попитам как го изчисли? Не се заяждам.

# 71
  • София
  • Мнения: 4 064
Преди време слушах изказване , на Божков мисля беше, че левът е изчезнал в момента на налагането на валутен борд и фиксирането спрямо еврото. Значи БГ лев съществува, защото не сме допуснати официално до еврозоната, но това е някаква фиктивна единица.Прозвуча ми логично, щом не се позволява печатане на пари и следят строго за всички предприети мерки, а и цените на горива, храни ...постепено се изравниха.

# 72
  • Мнения: 14 503
Прозвуча ми логично, щом не се позволява печатане на пари и следят строго за всички предприети мерки, а и цените на горива, храни ...постепено се изравниха.

но все пак май се печатат пари, поне аз съм попадала на новички двайсетолевки

# 73
  • Мнения: 4 300
Подменят се банкнотите просто. Имаме ограничение иначе за печатането на пари.

# 74
  • София
  • Мнения: 4 064
Е, то отвреме навреме навсякъде се печатат. Нали изчезват, късат се, губят се и т.н. , но това подлежи на строг контрол. Не както през 97, незнам дали я помните.

Общи условия

Активация на акаунт