Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 53

  • 23 264
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • София
  • Мнения: 618
Clairette, аз правя парфе от 2 кофички заквасена сметана, около 2 кафени чашки захар и 2 желатина. Последният път сложих и 1 пакетче крем Оле на д-р Йоткер и стана много пухкаво и приятно.
А, фолиото е като прозрачната корица на тези папки, на дебелина е същото, само че това от папките е леко релефно. Най-точно съвпада с  дръжките на пакета с памперси  Crazy

# 271
  • Мнения: 634
Ето ме и мен,сядам за малко ,че ще започвам сватбената торта.Похвали на Пепи И Бадем.Страхотни торти както винаги newsm1Сега да ви се похваля и аз какво измайсторих.От моделирането не съм много доволна,но мисля,че с повиче практика ще успея.Вижте и предценете.
За сега това е.

# 272
Здравейте,мили дами!
Благодаря на всички от сърце за топлия прием и за ценните съвети за качване на снимките. Сега ще покажа какво съм научила за качването на снимки тук  Grinning

А иначе "воайорствам" тук от около месец - месец и нещо, откакто реших, че ще направя сама сватбената си торта. Моята покойна вече майка беше голяма кулинарка и сладкарка и е правила сватбените торти на много наши близки семейства. Ето защо реших, че искам да приготвя сама тортата, така както тя би я приготвила, ако беше жива Cry и се надявам да ме е видяла от горе и да се гордее с мен...

Очаквам с нетърпение Вашите коментари и съм готова да споделя с Вас съдържанието на тортата, декорацията и изобщо всичко, което Ви интересува  Simple Smile













# 273
  • Мнения: 1 491
Албенче тортичките са чудесни   bouquet  Грабна ме юбилейната торта, надписа пак ли е сметана или маслен крем? И с накрайник ли го писа, от този най-малкият?

sunshine-moonlight приказна торта, браво   bouquet  Фигурките готови ли са или сама ги моделира? Кажи каква вътре е тортата? С какво я покри, готова маса ли си използвала или си направи нещо сама? Сподели повече, не чакай да те питаме  Mr. Green

# 274
  • Мнения: 1 965
Клеър ето ти малко експерименти.
ТУК И НАПРЕД - пандишпанови блатове, даже "надстроени"
ТУК И НАПРЕД - Остатъци от платки. Това е главата на Грозника.
ТОВА пък е кактуса....
Всичките са или Муса на ТАНИТА задължително с желатин или парфета.
 Тортата карта на Пепи е страхотна както винаги.
Бадем..... изобщо няма да ти коментирам шоколадовото творение. Супер е...
Албена се появи докато пиша....  Дори не прочегох че е тя. Веднага се сетих по количеството и по качеството.....
sunshine-moonlight - За воайор-новобранец.... направо блестящо си се справила! Добре дошла при нас!!! Честит ти брак! Желая ви радост и невероятни семейни мигове!!!!

# 275
  • Мнения: 4 358
От 7 стр. съм заспала ooooh! а вие колко сте творили.
Сега чак намерих време спокойно да ви разгледам и да се нарадвам на красоти.
Kony, Elena K, Rumya - страхотни торти момичета  bouquet

Rumya - и аз като тебе се моля брадатия старец да ме чуе.Така се надявам един път свясна снимка да покажа Sad
Пепи - специални поздравления за рисунката Peace.
Гушанка мила - толкова ми хареса тази торта за кръщенето.Очите ми останаха.А в разказа ти как всичко правиш за слънцето на леля Heart Eyes - познах себе си.За него съм готова и цяла нощ да не спя, но да го зарадвам Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes.С последната торта почти така си беше.
Dot - страхотна пуйка Peace
Ванче - честити ти вече годишнината, но не бях видяла тортите.Поздравявам те за тях - справила си се оцветяването и сметана страхотно.Не съм се и съмнявала де Wink
Бадемче - пълно изкушение е тази торта.Трюфела е на почит у нас.
Много ми стана мило като написа че жената се е разпотила Heart Eyes.
Гледам посланието е било за благодарност.Изпълнило е целта си.БРАВО Peace
Sunshine - moonlight - честито бракуване и да стигнеш нашата ветеранка Ванчето бо щастлив брак ,че и още отгоре Heart Eyes.Добре дошла сред нас Hug.Хайде показвай тортите.
Докато съм писала Албенка пак ме изкушила Peace Wink

# 276
О,момичета! Топлите ми сърцето с комплиментите си! Blush  Hug

С огромно удоволствие ще ви разкажа всичко: Двата етажа са различни - долният е с шоколадови блатове, сиропирани със захарен сироп и ликьор Мента в пропорция 1:1 (на око, не че съм ги мерила), обожавам комбинацията мента и шоколад  Rolling Eyes , между блатовете - готов сметанов крем на прах за торти, купен от големите супермаркети и с настърган черен шоколад и замразени плодове - малини, къпини, боровинки. Горният етаж е с орехови блатове по рецептата за сладкиша "Агнеса" на моята майка. Кремът е отново готов на прах - крем за торти с вкус на яйчен ликьор, но съм смесила прахчето с половин пакетче крем на прах за торти Ванилия, тъй като исках да омекотя аромата и силния вкус на ликьора. Горният етаж е с ягоди, разрязани на половина и малко малини.
Всеки етаж съм намазала с около 0,5 см маслен крем и съм загладила да се стегне в правилна форма.
Покритието е готово, купено е от Англия и се казва Royal Ice, но предполагам, че е нещо като бавносъхнещата маса, която купувате от Кадемлия, само дето там е в разфасовки от по 0,5 и 1 кг.
Розите и листата съм правила сама, като съм се учила от този сайт и от линковете качени тук, както и от няколко видео-клипа, качени в utube и vbox. Това е готова смес за цветя, която купих от интернет-сайта ebay - това е линк към сайта

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK … item=250101410099

Фигурките на младоженците са купени от Кадемлия  Simple Smile

Дано не съм пропуснала нещо... но ако съм - питайте  Simple Smile

# 277
  • Мнения: 4 358
sunshine-moonlight невероятна торта smile3501 smile3501.
Така ме грабна, цветовото съчетание....този нежен виолетов цвят, прекрасните розички.
Щях да питам, но гледам вече си се включилая о итговоряш Hug

# 278
  • Мнения: 622
момичета,простете,че нахълтвам в темата ви,но търся един албум с торти на една мацка.казва се нелка и прави невероятни торти,като приказки.....ако някои го има или знае къде да го намеря нека пусне един линк на неуката аз.... Praynig

# 279
  • Мнения: 324
bozgounova, мисля, че този албум търсиш: http://nelka.multiply.com/photos . Невероятни са нещата на Нелка!

# 280
  • Мнения: 22 867
sunshine-moonlight , прекрасна ти е тортата! Поздравления!  bouquet Майка ти със сигурност би се гордяла с теб и с уменията ти. А и толкова вкусна изглежда....... Heart Eyes
С мента не съм пробвала да напоя блатове, но ще го пробвам, аз също харесвам вкуса и в комбинация със шоколад.

# 281
Благодаря ти от сърце, labrex! На всяка цена опитай с мента - става превъзходно - поне по моя вкус  Simple Smile Имам един любим сладолед на Джимми`с, който е ментов с парченца шоколад и едни любими бонбони Афтер Ейт които са също тъмен шоколад с ментов крем вътре и от там ми дойде идеята и се получи много вкусно. В добавка към това малините и другите горски плодове дават невероятен завършек...  newsm53  Но те съветвам да не е само ликьор, а да прибавиш и захарен сироп, защато иначе много силно се усеща алкохолът.

Ще се радвам ако правиш скоро торта с шоколадови блатове, напоени с мента, да споделиш дали ти харесва.

Благодаря и на всички мили дами тук за прекрасните пожелания за семейния ми живот!!!  Hug newsm03 smile3525

# 282
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
sunshine-moonlight, честито.
Пожелавам ви дълги години щастлив семеен живот.
Браво за тортата, много е приятна, а разрезът е.... и аз искам  Mr. Green

И отново имам честта да ви поканя в НОВАТА ТЕМА

# 283
Като стана въпрос за напояване на блатове да споделя с какво напоявам и ми харесва-топло пряс


dно мляко подсладено и в него щипка дъвка от аптеката-медицинска-дано се сещате!

# 284
  • Мнения: 622
 Слънчогледка ,момичета,благодаря за бързия отговор!тази жена има невероятни творби!

Общи условия

Активация на акаунт