Нашите любими торти ... глазури, покрития и фигурки за тях 53

  • 23 325
  • 287
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Благодаря ти,Мишел!      bouquet

Засега не ми липсва вдъхновение,особено тортено...  chef

# 76
  • Мнения: 929
Чудна темичка  и как ще се възползвам  smile3508 от нея. Във вторник дъщеря ми има рожден ден и съм решила да направя нещо по различно от традиционната за нашето семейство торта "Гараш". И да ви питам за оцветителите - от къде мога да си купя?

# 77
  • Мнения: 1 491
Ванче, чудесна кутийка
Пепи, както винаги страхотни торти. А за шоколада, следваща която покажеш съм убедена, че ще бъде перфектно изпипана  Mr. Green
Краси, тортичката ти е суперска   bouquet  Кажи ми синьото на снимката доближава ли се до реалният цвят, защото "ма кефи" много за синьо  Grinning

# 78
  • Мнения: X
violetblue , и на яве си е същото синьо.Това са любимите ми цветове-розово и синьо...

# 79
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
 Sad няма ми го вчерашното писание
Няма да мога да го повторя, но искам да поздравя момичетата за чудесните торти  bouquet
Ванче, я кажи това чудо къде се стяга - в хладилника или на стайна температура?

# 80
  • Мнения: 634
Момичета най после и аз да влезна.Не успях да прочета всичко ,но разгледах творенията и ви казвам браво МАЙСТОРИПепи,Ванче,Красимира,Димитрина73.Само да не пропусна някой да ме извини.Страхотни сте направо невероятни. smile3525 newsm10 smile3501.Искам и аз да приложа няколко торти.
[img]
.http://storage3.album.bg/ff9/alim1410_0e38e_7833455.jpg[//img]
.Ами това е.

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Албенка, както винаги тортите са ти супер  Hug

И аз да ви покажа нещо от днес. Апарата нещо напоследък прави проблеми. Усещам, че малкия го е пипал и трябва да му оправя настройките. Цветовете съвсем не са това... е, близки са, но не са това:(

Последна редакция: пт, 10 окт 2008, 14:19 от _Пепи_

# 82
  • Мнения: 484
Ванчееее,искам и аз такава кутийка!!  bouquetЩе си слагам бижутата в нея.. Grinning

Пепи,Албена,Краси,много хубави торти!!!

Да ви кажа за сгъстителя-аз съм ползвала,такъв дето Ванчето е показвала.Малко разбивам сметаната и изипвам прахчето,даже и по две съм слагала и разбивам до гъсто.
Веднъж сложих две пакетчета на един крем,вътре имаше и сметана,но не си спомняк какъв крем беше.Наистина стяга сметаната(е не на камък ,де)
А сетих се-крема за Трюфела не ми сгъсти хубаво и там сложих двете пакетчета.

# 83
  • София
  • Мнения: 2 118
Албена, Пепи - пак сте зарадвали някого много Simple Smile))

Ilistavreva - за София оцветители могат да се купят поне на 3 места (може да има и други - не знам) 1/магазина на "Кадемлия"6, 2/ на ул "3 уши" и 3/на Женския пазар, павилионче за подправки.... Непременно покажи какво си сътворила, ако и други основни въпроси възникнат - гледай на 1-ва страница на всяка от темите досега, има почти всичко необходимо за начало:) Успех!

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Диме, одеве забравих да отговоря на въпросът ти от вчера.
Измерих височината и обиколката на тортата и си изрязах от пекарска хартия дълга лента, но с 2см. по-висока. Имах идея да я накъдря горе, ама не стана Sad Разтопих 125гр. кувертюр като накрая му сложих малко масло и олио. Веднага го разнесох по хартията и след 30 сек. някъде го пренесох на тортата  Simple Smile Много бързо взе да застива  Sad

# 85
  • София
  • Мнения: 2 118
Благодаря ти Пепи за отговора! Бях чела някъде относно шоколадовите бордове, че не се чака да застива, мажеш на лентата и веднага лепваш...Чакай да го открия това из файловете си и ще ти го пратя Simple Smile

# 86
  • Мнения: 4 358
Първо да поздравя рожденничката ни - Краси да си жива и здрава и много обичана.Усмивката никога да не слиза от лицето ти  bouquetТортата ти е прекрасна.
Ванче страхотна както винаги Peace.И неуморна в експериментите.
Страхотна кутийка си направила. И добре че имаш читава съседка дето ти е съзаклятник.И аз имах такива идей, но поради 1000 причине не се осъществиха тайно.Купената ми торта - няма да казвам от коя сладкарница на вкус Sick.
Пепи - повече от прекрасно.Не знам какви точно са ти цветовете, но така показани тортите са изумителни.Браво
Албенка - като ги видя твоите сметанови торти....веднага ми се дояжда едно парченце Embarassed Heart Eyes
Напоследък правя само Есенни сладкиши момичета и торта скоро не се очертава при мен.Само ви се наслаждавам блаженно Hug

# 87
  • Карнобат
  • Мнения: 177
Краси,със закъснение честит ти празник.Тортата ти е страхотна, как направи тези релефни формички.
Ванчето,чудна кутийка чакам да видя и тортата.ПепиТози медовик  ми е на сърце, а пък за шоколада не смея и да си мисля ,че бих могла толкова тънко да го направя.
Албена,страхотни са. Мислим еднакво с теб и аз съм на тема хризантеми. В предната тема видях торта с тях и много ми хареса и Пепи беше пуснала линк стъпка по стъпка за което и благодаря.Реших да се пробвам да ги направя .Тортата беше изненада за приятелка рожденничка.

Още снимки:http://www.snimka.bg/album.php?album_id=227399&pid=8190581

# 88
  • София
  • Мнения: 2 658
Албена, много хубави торти
Пепи, тортата ти е както винаги на ниво
Elena, чудесни хризантеми, браво на теб

# 89
  • Мнения: 215
Пепи направо ме срази-тортата ти е страхотна   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт