Не ми пипайте детето!

  • 15 634
  • 289
  •   1
Отговори
# 255
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
....Вчера влязох в кварталната бакалия да напазарувам, а количката с бебо оставих отпред....

Бебето само ли го остави? Shocked

А ти как мислиш? Там има място едва да се промушиш през рафтовете до касата, а с бебе в ръце трудно ще напазарувам. От вратата до касата са точно три крачки. Няма начин да го взема вътре.

# 256
  • София
  • Мнения: 2 227
С кенгуру няма ли да ти е по-лесно, хем няма да ти "хранят" детето? Не го приемай като порицание, просто съвет.

# 257
  • Мнения: 294
Никога не трябва да се притеснявате да казвате на "леличките и чичковците" да си мият ръцете преди да пипат толкова малко бебе.
Чужди хора за пипането....по някой път не може да се избегне...да кажем в градския. Все ще се намери някоя досадна лелка, която да хване бебока за ръчичката и да я раздруса. С тази цел се носят едни мокри кърпички и веднага се 'обезпаразитява'. Ако пък не ви е приятно да го пипат, то си казвайте. Е така от единия страх да не го рекнете на чужд човек в името на детето си, има теми като тази. Смело напред и не забравяйте, че го правите в интерес на детето, а не с цел да обидите човека срещу вас.

# 258
  • Мнения: 2 131
Dama del castello, само не трябва да се прекалява. И двете крайности не са полезни.
Аз наскоро сдъвках един дядо, който беше пред мен на опашката в аптеката. Тръгна да пипа Алекс по лицето... и отнесе един зъб от мен. Човекът му се радваше, ясно, ама да го пипа по лицето...  #2gunfire

# 259
  • Мнения: 62
....Вчера влязох в кварталната бакалия да напазарувам, а количката с бебо оставих отпред....

Бебето само ли го остави? Shocked

А ти как мислиш? Там има място едва да се промушиш през рафтовете до касата, а с бебе в ръце трудно ще напазарувам. От вратата до касата са точно три крачки. Няма начин да го взема вътре.

Да не живееш в  нашия квартал? Същото магазинче, не пазарувам от там когато съм с детето, всъщност откакто родих спрях да пазарувам от там. На вратата има табела "Моля не влизайте с колички и кучета!!!" Само табелата ме изкарва извън нерви ... не че можеш да влезеш, но с повече старание, другия клиент, за който има място, ще изчака. В пощата също ми направиха забелажка, индиректна, че съм влязла с количката. Беше под формата на въпрос към коежка "Е, тая не можа ли да остави количката отпред?!?" Аз само я погледах ... доста дълго ... , но не пожела мен да ме попита ... Жената очевидно нямаше деца, иначе за мен няма обяснение подобен коментар. А и с дядко имах случай, но беше голям сладур. Човека ми предложи бисквита за детето, ПОПИТА МЕ дали може да му даде и аз му казах, че е малък за сладко, а и малкия ръпаше солети, та ... Дядката беше сладурко и имаше нужда да поговори с някого, старците в общия случай са мили тъжни хора. А и ми прави впечатление, че мъжете са много по-тактични, може все на такива със зли жени да съм попадала и да са ги стегнали, знам ли ...

# 260
  • Мнения: 3 066
Като бяха малки се дразнех само като ми надзъртат в количката,камо ли да пипат.В тази връзка една съседка, която иначе понякога се прави,че не ме е забелязала,се надвеси над количката ми и хвана сина ми за ръчичката(нямаше и 2м. тогава),да му се радва!,а в другата ръка си носеше торбата с боклука(отиваше да го хвърли).Онемях-просто не можах да реагирам.
Самата аз без покана от майката не бих посегнала към чуждо бебе.Може би за това очаквам подобно отношение и към моите деца.Чепата съм си и това е Whistling
Направо съм потресена!Боклука държи и пипа бебе-ненормалница !

# 261
  • Мнения: 162
Аз лично нямам против приятели и роднини на гушкат дъщеря ми. Ако забравят да се измият или да свалят връхните си дрехи, подсещам без свян, все пак за здравето на детето става въпрос и никой до сега не се е разсърдил - но съм сигурна, че никой не го прави нарочно, просто се забравя - родителите имат вече навик - миене по 50 пъти на ден, но другите хора...
Аз, обаче, искам да призова към нещо - не забранявайте на бабите и дядовците да се радват на дечицата, ако забравят да се измият или нещо подобно, просто подсетете, ако имате услови как да държат детето или да не го целуват - кажете, но не им отнемайте радостта да си гушкат внуче Wink

# 262
  • Мнения: 559
Напълно съм съгласна с авторката на темата. Дъщеричката ми като беше бебе, направо откачах като вземеха да се надвесват над количката и да я плюят уж против уроки. За гушкане я давах само на най-близките и то за малко. Много се радвам, че и таткото ме подкрепяше в това отношение. Сега малката е на три години вече и той постоянно и повтаря ако вземе някой да те гушка и целува, няма да даваш, ще казваш само мама и тате могат да ме цункат  Laughing

# 263
  • Мнения: 139
И на мен ми беше много неприятно да ми пипат детето като малко.Сега също ми е неприятно да го пипат непознати,разбирам нещо да го закачат,да му кажат,но да го пипат и целуват-абсурд #Cussing out

# 264
  • Мнения: 60
Аз докато беше бебе не давах да го пипат,само най-близките!Не се сърди на мъжа ти,на негому липсва този майчински инстинкт,но с времето той ще стане по ревностен защитник и на теб и на детето,дай му време да свикне!

# 265
  • Мнения: 288
Боже успокоявам се че не съм само аз такава Mr. GreenНе обичам да ми пипат децата и това е,особедно пък чужди хора.Близките ми знаят че съм такава и не злоупотребяват с това.Каката докато не навърши 4 год. не даваше никой да я гушка освен мен и баща и,вече дава но само на най близките

# 266
  • Мнения: 860
Четох...четох... и разбирам че има много толерантни майки АЗ НЕ СЪМ!
И МОЖЕ БИ НИКОГА НЯМА ДА БЪДА НЕГО ДАВАМ И ТОВА Е - НЯМА БАБИ НЯМА ПОЗНАТИ - НЕПОЗНАТИ ПЪК ЗА СВЕКЪРВА /СВЕКЪРА ДА НЕ ГОВОРИМ ДЕТО ИМАТ ХИГИЕНА ПОД НУЛА, ЗА ВЪНШНИ ЛИЦА СЪЩО ВАЖИ ПРАВИЛОТО - НЕ ПИПАЙ МОЖЕ ДА ГЛЕДАТ, НО ДО ТАМ
 СПОДЕЛЯЛА СЪМ ТОВА МНОГО ПЪТИ ПРЕДИ ДА ГО РОДЯ И ПОВЕЧЕТО ГО ЗНАЯТ, И ГО ПРИЕМАТ!А КОИТО НЕ ГО ПРИЕМА ПРАВ МУ ПЪТ - БЕЗКОМПРОМИСНА СЪМ!
СТАВА ЛИ ДУМА ЗА ДЕТЕТО МИ КРАЙ НЕ МЕ ИНТЕРИСУВА ,КОИ КАКВО ЩЕ СИ ПОМИСЛИ, И НИЩО НЕ МЕ СПИРА ДА КАЖА НА ВСЕКИ В ОЧИТЕ, ЧЕ ТАКА НЕМОЖЕ/ТОВА Е МАЛКО БЕБЕ НЕ ГОЛЯМ ЧОВЕК В УМАЛЕН ВИД/- ЗА МЕН ТОИ Е ВСИЧКО ИЗНОСИХ ГО ТРУДНО И ЗА 9 МЕСЕЦА ПРЕЖИВЯХ ДОСТА И СЕГА ГО ПАЗЯ НЕ КАТО ОЧИТЕ СИ, А НЕЗНАМ КАТО КАКВО. ХИГИЕНАТА ЗА МЕН Е СЪЩО МНОГО ВАЖНА И АЗ КАТО ТЕБ СЪМ ИМАЛА ПРЕРЕКАНИЯ СЪС МЪЖА МИ/сега ме разбира вече до някъде/  - от рода защо да не го давам на майка му -Ами тя си пере блузите 1 път в месеца - как да и го дам все са и мръсни ноктите и ръцете като на градинарка -а уж е "гражданка", мойте родители го знаят и винаги идват изкъпани с чисти дрехи а когато са вкъщи останат на гости задължително пак баня и т.н. В къщи винаги всичко е било чисто и за моите родители това не е трудно, но за някои е сложна процедура.
НЕЗНАМ ЗАЩО СТАНАХ ТАКАВА ПРОСТО КАТО ЗАБРЕМЕНЯХ ВСИЧКО В МЕН СЕ ПРОМЕНИ. И ПРЕДИ СЪМ ДЪРЖАЛА НА ХИГИЕНАТА НО СЕГА СПРЯМО НЕГО НАИСТИНА СТАВАМ БЕЗКОМПРОМИСНА И ЛОША В ОЧИТЕ НА МНОГО ХОРА , НО ИЛИ ЩЕ СПАЗВАТ МОИТЕ ПРАВИЛА ИЛИ ДА СИ СТОЯТ У ТЯХ/това и повечето неща са най-вече за свекърва ми и свекър ми/
НА УЛИЦАТА НЕ МИ ПРЕЧИ ДА ГО ГЛЕДАТ ДА МУ СЕ РАДВАТ ТОЙ СЕ УСМИХВА И ТАКА СТАВА, НО ДА ГО ПИПАТ - НЕ!!!!!МОЖЕ ДА Е НА 4 МЕСЕЦА, НО БОЛЕСТИ РАЗЛИЧНИ СВЕТА ВЕЧЕ Е МНОГО МРЪСЕН И ХОРАТА ОСВЕН ХИГИЕНА И ЗДРАВЕТО, НЕ МОГАТ ДА ПОДДЪРЖАТ ВЕЧЕ - БОЛЕСТИ МНОГО.

Така, че разбирам много от вас как са се почувствали и не мисля, че ТРЯБВА ЕДНА МАЙКА да си МЪЛЧИ щом става дума за детето й - БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ КОИ ЗА КАКВА ЩЕ Я МИСЛИ -за възпитана или не.

# 267
  • София
  • Мнения: 7 673
Странна работа.  ooooh!
Аз имам трима сина и досега никога, ама никога непознати или бегли познати не са се и опитвали да ги пипат.
Да им се радват, както са в количката - да, разбира се.
Само приятели, които идват вкъщи са ги гушкали големите и сега гушкат малкото и нямам абсолютно нищо против. Никой обаче не е дошъл мръсен или болен или е гушнал бебе, без да се измие.
Къде ги намирате тези мърлячи, не знам.  #Crazy

# 268
  • Мнения: 860
Странна работа.  ooooh!
Аз имам трима сина и досега никога, ама никога непознати или бегли познати не са се и опитвали да ги пипат.
Да им се радват, както са в количката - да, разбира се.
Само приятели, които идват вкъщи са ги гушкали големите и сега гушкат малкото и нямам абсолютно нищо против. Никой обаче не е дошъл мръсен или болен или е гушнал бебе, без да се измие.
Къде ги намирате тези мърлячи, не знам.  #Crazy
,
Е явно си късметлийка! WinkДобре, че има и такива, ако бяха всички мърляви щяхме да луднем Confused

# 269
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
не го давам малкото на никого, а и той не иска Laughing....големият- сьщо....

Общи условия

Активация на акаунт