Не ми пипайте детето!

  • 15 665
  • 289
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 130
Аууу, и аз мн се дразнех като беше бебе и все искаха да я пипат разни непознати- ужас! И баба ми все искаше да я целува, но аз се измъквах ловко/ Ама тези хора не се ли сещат, те деца нямат ли...

# 76
  • Мнения: 3 268
Бебетата не са толкова крехки,колкото изглеждат.Не се притеснявайте толкова от това,че някой ги е пипнал.Хората обичат бебета,радват им се,такъв е живота.Всъщност бебето е олицитворение на самия живот,затова привлича като магнит.Радвайте се,не се шашкайте! Simple Smile

# 77
  • Мнения: 2 960
бебето е олицитворение на самия живот,затова привлича като магнит.
! Simple Smile
ей това много ми хареса Peace

# 78
  • Мнения: 1 049
Според мен прекаляваш. Както казват и прекаленото хубаво не е хубаво.  Wink Не може да го дьржиш като в клетка, нека да му се радват и другите хора. Можеш най-мило да им кажеш да си измият рьцете ( и аз сьм го правила) или ако са непознати хора навьн така или иначе после ще измиеш рьчичките на бебчето като го прибереш. Като започне после да пьлзи и да пипа всичко да не мислиш, че ще можеш да го опазиш стерилно. А и го погледни от хубавата страна, така ще свикне от малко да е по-устойчиво, ще си изгради добьр имунитет и няма да хваща всеки вирус само като кихне някой около него.  Wink

# 79
  • Мнения: 1 488
........
Моля ви кажета ми ако прекалявам.....

О, да, мисля че прекаляваш

Аз си давам бебето на приятелки да го гушкат, а пък на баба и дядо никога няма да откажа 

# 80
  • София
  • Мнения: 17 597
Никога не ми е представлявало проблем да кажа на някого да си измие ръцете, когато влезе в къщи. (ама повечето хора го правиха без да ги подсещам). Непознати не са ми предлагали да го вдигат - странно ми звучи идеята. Иначе баба, дядо, приятелки и приятели са го гушкали от самото начало.

# 81
  • Мнения: 130
Аз пък не смятам, че прекаляваш. Щом не ти е приятно и вътрешното ти усещане е такова. Следвай инстинкта си на майка! Ти си знаеш най- добре! Мен никой не може да ме убеди да дам на баба ми примерно да ми целува детето, то аз не искам мене да ме целува пък...

# 82
  • Мнения: 3 268
Защо,Мария,баба ти не е ли човек?

# 83
  • Мнения: 130
Защо,Мария,баба ти не е ли човек?
Абе, мн ясно, че е човек, ама не си падам по целувките с роднини и изобщо/ само детето си целувам а  преди и съпругът ми!

# 84
  • Мнения: 4 559
то аз не искам мене да ме целува пък...
Целувките и милувките са част от общуването с децата. Според някои изследвания гушканите и целуваните деца са по-интелигентни, по-общителни, по-бързо се адаптират към нова обстановка и са по-здрави.  Peace

# 85
  • Мнения: 130
то аз не искам мене да ме целува пък...
Целувките и милувките са част от общуването с децата. Според някои изследвания гушканите и целуваните деца са по-интелигентни, по-общителни, по-бързо се адаптират към нова обстановка и са по-здрави.  Peace
Еми мама и тати достатъчно я целуват и гушкат, че и други хора да си оставят лигите по лицето и..бъррр

# 86
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
че и други хора да си оставят лигите по лицето и..бъррр
Shocked newsm78
То и аз съм гнуслива и не много общителна, ама това пък ме разби.
Не мисля, че някой ще изяви желание да ближе детето ти без изрично разрешение Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 3 268
Уверила съм се,че колкото по-малко проблеми имат хората,толкова обичат да си ги създават. Rolling Eyes

# 88
  • Мнения: 1 479
"Не ми пипайте детето!" Може и да сьм прекалявала,но и аз така правех.Не ми беше приятно да ги пипат,когато бяха бебета.Сега не ми пука Wink

# 89
  • Мнения: 748
Не мисля, че някой ще изяви желание да ближе детето ти без изрично разрешение Rolling Eyes
и аз не съм си мислела така, но веднъж Мила като беше на 3 месеца, леля й ни дойде на гости, разказа ми подробно как всички в работата й били болни, как и тя май се разболявала и за това нямало да целува бебето и в следващия момент й налапа ръчичката, щото пръстчетата й били много сладки! няма да го коментирам. само ще ти кажа, че не ми е искала изрично разрешение. Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт