Секцио при второ раждане

  • 2 739
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 20
Изобщо не разбирам защо се колебаеш! Усложненията от заклещване на бебето могат да бъдат много неприятни. Първия път се е разминало, но защо трябва да рискуваш?
Какви са ти притесненията относно секциото?
Ами честно казано, зашото е вид операция иначе аз изобщо не се притеснявам за себе си. Ами понеже съм чела, че уж за бебето било по-добре да се роди нормално и всякакви такива. Не знам може и да греша.

# 16
  • Мнения: 683
Изобщо не разбирам защо се колебаеш! Усложненията от заклещване на бебето могат да бъдат много неприятни. Първия път се е разминало, но защо трябва да рискуваш?
Какви са ти притесненията относно секциото?
Ами честно казано, зашото е вид операция иначе аз изобщо не се притеснявам за себе си. Ами понеже съм чела, че уж за бебето било по-добре да се роди нормално и всякакви такива. Не знам може и да греша.

Това е пълна заблуда, че е по-добре да се роди нормално, нали не вярваш на бабини суеверия? Най-добре е да се роди безпроблемно и да не го натъпчат с антибиотици от първия ден, всичко останало е без значение. Peace
Относно секциото - операция е да, но аз избрах епидуралната анестезия и си бях в съзнание през цялото време, много съм доволна, обезболяването беше перфектно, станах сама след 12 часа и бебето си беше при мен, нямах проблеми с кърменето, освен многото кърма.
При мен операцията дори беше доста по-сложна, защото след секциото ми махаха и 7,5 см. субсерозен миомен възел и въпреки това нищо не разбрах, не се страхувай.

# 17
  • Мнения: 20
Изобщо не разбирам защо се колебаеш! Усложненията от заклещване на бебето могат да бъдат много неприятни. Първия път се е разминало, но защо трябва да рискуваш?
Какви са ти притесненията относно секциото?
Ами честно казано, зашото е вид операция иначе аз изобщо не се притеснявам за себе си. Ами понеже съм чела, че уж за бебето било по-добре да се роди нормално и всякакви такива. Не знам може и да греша.



Това е пълна заблуда, че е по-добре да се роди нормално, нали не вярваш на бабини суеверия? Най-добре е да се роди безпроблемно и да не го натъпчат с антибиотици от първия ден, всичко останало е без значение. Peace
Относно секциото - операция е да, но аз избрах епидуралната анестезия и си бях в съзнание през цялото време, много съм доволна, обезболяването беше перфектно, станах сама след 12 часа и бебето си беше при мен, нямах проблеми с кърменето, освен многото кърма.
При мен операцията дори беше доста по-сложна, защото след секциото ми махаха и 7,5 см. субсерозен миомен възел и въпреки това нищо не разбрах, не се страхувай.

Права си абсолютно!!! на мен също ми откриха сега като ме преглеждаха на 3Д-то и ми намериха една миома /1 см/ и един миомен възел /4 см./Но  най-вероятно няма да могат сега да ги махнат, понеже са малки - поне така ми казаха.

Безкрайно много благодаря за отговорите на всички. Много ми помогнахте и наистина май ще се ориентирам към секцио Simple Smile

# 18
  • Мнения: 683
Изобщо не разбирам защо се колебаеш! Усложненията от заклещване на бебето могат да бъдат много неприятни. Първия път се е разминало, но защо трябва да рискуваш?
Какви са ти притесненията относно секциото?
Ами честно казано, зашото е вид операция иначе аз изобщо не се притеснявам за себе си. Ами понеже съм чела, че уж за бебето било по-добре да се роди нормално и всякакви такива. Не знам може и да греша.



Това е пълна заблуда, че е по-добре да се роди нормално, нали не вярваш на бабини суеверия? Най-добре е да се роди безпроблемно и да не го натъпчат с антибиотици от първия ден, всичко останало е без значение. Peace
Относно секциото - операция е да, но аз избрах епидуралната анестезия и си бях в съзнание през цялото време, много съм доволна, обезболяването беше перфектно, станах сама след 12 часа и бебето си беше при мен, нямах проблеми с кърменето, освен многото кърма.
При мен операцията дори беше доста по-сложна, защото след секциото ми махаха и 7,5 см. субсерозен миомен възел и въпреки това нищо не разбрах, не се страхувай.

Права си абсолютно!!! на мен също ми откриха сега като ме преглеждаха на 3Д-то и ми намериха една миома /1 см/ и един миомен възел /4 см./Но  най-вероятно няма да могат сега да ги махнат, понеже са малки - поне така ми казаха.

Безкрайно много благодаря за отговорите на всички. Много ми помогнахте и наистина май ще се ориентирам към секцио Simple Smile

Щом са малки, по-добре да не те режат допълнително, аз имах и още 1 по-малък възел - 4 см., него ми го оставиха и 6 месеца след секциото ми изчезна, сви се, нямах цикъл докато кърмих и явно това помогна. А големият, който докторът ми махна и без това се падаше на мястото, където правят разреза, но докторът не ми беше обещал предварително, че ще го махне, каза, че ако може, защото не винаги е удачно. Стискам ти палци всичко да е успешно, важно е да не се шашкаш!  Peace

Последна редакция: чт, 09 окт 2008, 16:02 от mama_na_vale

# 19
  • Мнения: 367
Относно размера на таза - задължително в края на бременноста лекаря трябва да измери таза и да прецени съобразно размерите на бебето дали е възможно нормално раждане. Всичко останало са само предположения и много неизвестни. Аз съм за нормалното раждане и смятам, че така трябва да се ражда, ако няма обективни причини за секцио. Аз също съм с тесен таз, но родих нормално, без никакви проблеми, просто защото бебето си беше "за моите размери", както се казва. Имай предвид че второто раждане минава доста по-лесно, защото родовите пътища вече са "използвани" веднъж. Според мен лекаря лично трябва да прецени как е най-добре да родиш.

# 20
  • Мнения: 20
Относно размера на таза - задължително в края на бременноста лекаря трябва да измери таза и да прецени съобразно размерите на бебето дали е възможно нормално раждане. Всичко останало са само предположения и много неизвестни. Аз съм за нормалното раждане и смятам, че така трябва да се ражда, ако няма обективни причини за секцио. Аз също съм с тесен таз, но родих нормално, без никакви проблеми, просто защото бебето си беше "за моите размери", както се казва. Имай предвид че второто раждане минава доста по-лесно, защото родовите пътища вече са "използвани" веднъж. Според мен лекаря лично трябва да прецени как е най-добре да родиш.

На мен ми бяха измерили таза външно още в началото на бремеността и после накрая и казаха, че няма проблеми за нормално раждане. И аз си бях спокойна и не исках и да чуя за секцио при първото. Е да но се оказа, че не е точно така. Няма значение, че външно размерите са ОК, след като вътри тазовите кости са свити и бебето няма как да излезе. Аз го родих 3350 кг., 51 см. и повярвай ми слава на бога, че изобщо успя да излезе Simple Smile

# 21
  • Мнения: 78
za da si po spokoina,po-dobre da e s sekciio.nqma stra6no,i parvoto dete go rodih taka i sega i vtoroto 6te bade sas sekcio.uspeh i kura6.jelaq ti edno krasivo i usmihnato beb4e. Hug

# 22
  • Мнения: 3 034
освен едните голи размери на таза, за добре протичащо раждане има значение и еластичността на тъканите, отвора, който може да се получи при максимално напрежение. това при теб явно е недостатъчно. при положение, че веднъж се е случило така, аз не бих рискувала и изобщо, дори за миг, не бих се замислила.
раждала съм секцио - минава и заминава, на третия ден ще се чувстваш в доста добра кондиция. не ти пиша, че ще подскачаш из коридора, защото за мен това не беше вярно. операцията боли, но обезболяването може да бъде много на ниво. в този смисъл единствено те съветвам да избереш (ако трябва и да платиш) изключително опитен именно в секцио анестезиолог. тук във форума съм се начела на неща, които са недопустими. разбери се с него да си подходящо обезболена 24 часа след операцията, това ще ти помогне неимоверно много при първите ставания, когато е най-важно да се изправиш. ако ще кърмиш, може би има също варианти или поне за първото ставане, което тук е само 6-8 часа след операцията.
не се страхувай, това е може би най-важното  Peace

# 23
  • Мнения: 702
Секцио!Ще си много по спокойна!
Аз първогто си дете родих нормално с Форцепс,беше изключително тежко раждане,едро бебе 4.200 ,също нагълтано с околоплодни води,и втория път се доверих на лекаря ми за секцио,бебчо отново се роди голям 4.160, и за да не се притесняваш за собственото си здраве и за това на не роденото ти бебе секциото е по добрият избор!

# 24
  • Мнения: 20
Безкрайно много благодаря на всички за подкрепата и куражлийските думи Laughing

# 25
  • София
  • Мнения: 18 679
Епидуралната няма да ти разшири таза. Ако имаш физиологичен проблем, секциото е правилното решение. Но не можеш да го вземеш сега. Тазът се разширява до края на девети месец, освен това при второ раждане обикновено вече е по-широк от първия път. Така че няма за лъде да бързаш. Нека лекарят ти те прегледа в края на бременността и ако се установи, че тазът е ок - раждай вагинално, ако не - секцио. Няма от какво да се притесняваш толкова Peace

# 26
  • Мнения: 2 960
Сама си отговори на въпроса -дали трябва да послушаш доктора си :Ето в твоите думи и преживявяние се крие отговора:
и

се оказа,че вътре тазовите ми кости са много свити и бебето се заклещи и едвам успя да излезе - заседна и когато излезе /с триста зора / беше нагълтало с околоплодни води. Беше истински кошмар! Детето ми беше  3 дена в в кувйоз в интензивното. Слава богу успяха да го стабилизират. :


Какво повече трябва да те убеди ,че да послушаш доктора си.Секциото не е стРашна операция.Ако беше така нямаше да има стотици случаи на така нареченото"секцио по желание". Mr. GreenНе се тревожи и послушай съветите на специалистите.



# 27
  • Мнения: 3 506
Епидуралната няма да ти разшири таза. Ако имаш физиологичен проблем, секциото е правилното решение. Но не можеш да го вземеш сега. Тазът се разширява до края на девети месец, освен това при второ раждане обикновено вече е по-широк от първия път. Така че няма за лъде да бързаш. Нека лекарят ти те прегледа в края на бременността и ако се установи, че тазът е ок - раждай вагинално, ако не - секцио. Няма от какво да се притесняваш толкова Peace

Много добре казано Peace

Няма смисъл отсега да планираш секцио, винаги може да се направи секцио, и дори това да е изборът ти - много по-добре е да стане при вече започнал родов процес, за да е сигурно, че бебето е готово за излизане.

Някой по-горе беше писал, че било "суеверие", че е по-добре да се роди нормално - не мога да се съглася. По цял свят се приема, че активното естествено раждане е по-добрият начин да се роди, ако няма изрични показания за секцио. А дали има такива показания можете да решите заедно с лекаря си, когато наближи термина.

# 28
  • Мнения: 379
Първят път родих нормално, но се измъчих 10 часа, накрая ми сложиха спинална упойка. Второто родих със секцио заради висок диоптър. Е, и двете си бяха мъчни, след секциото три, четири часа много боли. Но предимството на секциото е, че си спокойна и знаеш кога точно ще се роди бебето. Не чакаш днес ли, утре ли??? После се забравя лесно като гушнеш малкия човек!

Общи условия

Активация на акаунт