въпросче за кашите

  • 1 570
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 062
Безмлечните каши приготвях с АМ. Давах каша всеки ден, докато не въведох и други следобедни закуски.
Бих те посъветвала да не захранваш с двукомпонентни храни, когато и двата компонента са непознати за бебето ти. Ако прояви реакция няма да можеш да разбереш от какво е точно. В случая захранваш с ориз и царевица, давай само оризова, после, когато всичко е наред можеш да дадеш комбинираната.

# 16
  • Мнения: 502
аз дадох каша в края на 5 месец. взех оризова и захраних с нея. така постепенно за около 10 -ина дена отпадна едно нейно хранене с АМ- закуската в 9 сутринта. след оризовата почнах да вземам и бананова, царевична и т.н., но все без глутен. много ги хареса кашите дъщеря ми и даже в момента пак съм взела една плодова и разнообразявам закуската.

# 17
  • Мнения: 1 447
Аз давах през ден така ме посъветва педито защото кашите надували и децата пълнеели повече.

# 18
  • Мнения: 493
а как приготвяте безмлечните каши  Thinking
Безмлечната каша винаги я приготвям с АМ. Peace

# 19
  • Мнения: 257
Каши давах всеки ден моят син много ги харесваше мисля че можеш да заместиш хранене с каша  не сте толкова малки

# 20
  • Мнения: 228
а по колко АМ слагате в безмлечните каши

# 21
  • Мнения: 3 034
А за това след хранене с каша или зел.пюре да се дава мляко за мен не е правилно!

нали увеличаваш постепенно количеството каша/пюре, при всички случаи докато не стане равно на количеството изпивано преди това мляко, пак се допива млякото. иначе как? а за моето конкретно решение, аз съм се консултирала с педиатър и няма проблем синът ми да си пие мляко на всяко хранене, като паралелно с това се учи да си пие от чашката, така че доста преди годинка ще се отучи от шишето. аз държа да пие течности на абсолютно всяко хранене, докато е малък това ще е мляко.

# 22
  • Мнения: 702


нали увеличаваш постепенно количеството каша/пюре, при всички случаи докато не стане равно на количеството изпивано преди това мляко, пак се допива млякото. иначе как? а за моето конкретно решение, аз съм се консултирала с педиатър и няма проблем синът ми да си пие мляко на всяко хранене, като паралелно с това се учи да си пие от чашката, така че доста преди годинка ще се отучи от шишето. аз държа да пие течности на абсолютно всяко хранене, докато е малък това ще е мляко.
[/quote]
Да разбира се това си е твое решение всеки сам решава как да храни детето си!
За даването на мляко след хранене имах предвит,че когато се замести вече цяло хранене никога не съм давала след това мляко Hug

# 23
  • Мнения: 702
а по колко АМ слагате в безмлечните каши
На кутиите си пише,аз взимах безмлечна на Хумана Ябълка и Ивайла много я харесваше,може и ти да опиташ с нея!

# 24
  • Мнения: 4 020
Каша давам само два пъти в седмицата на следобедно хранене. Не знам дали се пълнее или не, но редувам с грис, плодове с извара, йогурт и т.н.

# 25
  • Мнения: 14 490
а по колко АМ слагате в безмлечните каши

аз слагам малко повече от указаното на кутията, но дъщеря ми все още свиква с кашата и предпочита да е по-рядка

# 26
  • BG
  • Мнения: 1 900
Поне през ден давай каша.

# 27
  • Мнения: 3 993
За да не пускам нова тема ще си задам въпроса за кашата тук, че и без това има много теми за кашите вече.
Като приготвите кашата, тя става ли пухкава както е на картинките на кутиите с каша? При мен не се получава точно такава и се чудя дали е само рекламен трик или аз не я приготвям правилно... Thinking
Моля споделете как е при вас!

# 28
  • Мнения: 1 062
Не, не става така пухкава, но пак е хубава.

# 29
  • Мнения: 4 434
Ама хич не е като на картинката Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт