Втория триместър мина, ЯНУАРСКА мама яде за двамина

  • 15 953
  • 298
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 3 249
Добрютрууу!!!
Айде и от мен честит петък на работещите.
Мим, ние си имаме списък на първа страничка - последния линк Wink Радвам се, че се чувстваш по-добре с това лекарство. Иначе и мен ме млатят в буквалния смисъл и отвън(бате) и от вътре. Хриси не ме е ритал толкова, а това чудо малко ми разказва играта. Отсега ми се мести корема-не знам в последните месеци как ще е-сигурно то ще определя посоката на движение hahaha
Ставам, че чувам странни шумове и звуци от детската стая Crazy

# 61
  • Мнения: 429
Здравейте момичета,

нали уж реших да ражам в Шейново и вчера ходих там, за да задам някои въпроси на координаторката на ЗОИ (здарвноосигурителния институт, към който съм осигурена от работата). Жената беше супер любезна, записах се на Ж.К и там (за да мога да се запозная с лекарите и живот и здраве следващия месец да си избера лекар и екип). След ехографа лекарят започна да цъка...как трябвало по последно МЦ да съм в 29 г.с., а бебето отговаряло на 26 г.с и 4 дни...това било огромна разлика. Аз съответно се притесних, въпреки че от самото начало бебка си върви с 2 седмици назад...Много ми стана мъчно...Все се успокоявам, че аз съм се родила 2100 ( и паднала до 1900 гр. след раждането) и пак...ехе какъв човек съм станала. Толкова ме е яд, че д-р Папукчиев (при който ходя по НЗОК) не води раждания...този човек така ме успокоява, винаги толкова внимателно оглежда бебка, пуска ми и доплер (за което не заплащам и стотинка) и винаги твърди, че всяко бебе е различно и не трябва толкова буквално да приемаме всички дати, мерки и теглилки...
 Embarassed Самоуспокоявам се....и все пак винаги когато ми кажат, че бебка е по-малка така се притеснявам и започвам да измислям причини (а човек като се замисли винаги може да намери нещо...).
Спирам да мисля (и пиша), дано не съм ви дотегнала рано сутрин, с моитъе тревоги... Прекрасен ден ви желая!

# 62
  • Мнения: 656
Добро утро!!!

Момичета, аз да се отчета, че днес не ме болят бъбреците!  Crazy  Много странно, но пък страхотно  Mr. Green Дано се задържи така  Praynig (а нищо не съм пила  newsm78)  За сметка на това ми излезе херпес и си мисля, че всички неразположения от последните дни се дължат на някакви настинки, опитващи се да ме повалят.. ама няма да им се давам!  Twisted Evil

Честит рожден ден на
sneji_to83!!!! Да си жива и здрава, мила, здрави бебоци през януари и много щастие и усмивки!!!  Hug

Мим, радвам се, че вече е по-добре положението с контракциите!!! Браво  Hug  bouquet

# 63
  • Мнения: 917
Хайде да се закача и аз в новата тема, пък макар и на н-та страница.
Доника  bouquet
Мим и мен много ме е страх да не тръгне раждането по празниците. Мисля си уговорка с доки да си правя, ама то като е празник мога ли да разчитам на 100% newsm78
Сиси, не е шега работа това с бъбреците. Веднага отивай на доки да не се окаже нещо сериозно. Няма да ти разправям сега страховити истории, но нищо не предприемай без да те е видял доктор.
Ох, иска ми се да не съм права, но май че имам конюктивит и ще трябва и аз да се мъкна по доктори днес. Събудих се с ужасно влажни и гурлясали очи и сега усещам някакво боцкане в очите.
Весел петък ви желая!

sneji_to83 Честит рожден ден! Бъди здрава и усмихната!

# 64
  • София
  • Мнения: 3 249
Честита ни рожденичка   bouquet
Бърборанче, не се притеснявай, че бебето върви с 2 седмици назад - моето е с 2 напред пък. Аз лично си го обяснявам с кратката овулация при мен и 24-26-я цикъл...Може пък ти да не си забременяла точно на дата, която казват книгите. То да се роди живо и здраво пък...

# 65
  • София
  • Мнения: 276
Smiling_Sisi, пробвай и с ЦИСТОН. То е билково, мисля, че беше на Хималая, но не съм много сигурна. Преди година струваше около 3 лв.

С чиста съвест и аз мога да препоръчам ЦИСТОН- даже профилактично го пиех миналата зима, че все нещо настивам.  И другото което е: Мого течности и чай...Sisi, опитай поне 2-3 л. течности на ден да поемаш- те ще изчистят и бъбреците и уретера, ако има нещо останало.

Барборан4е, имай вяра на Папукчиев, Peace щом е казал че всичко е о.к, значи е.  Все пак всички сме различни и  овулацията ти си знаеш, че ти е била  със закъснение. Не се натоварвай излишно.

Zozima-много са интересни сайтовете, които си пуснала....В интерес на истината много бих искала да пробвам ЕБХ Peace и този вид пелени, но не знам дали ще имам сили( поне в началото). Като Ral4e-to засега с мъжът ми събираме информация в тази насока.....Та нали и той освен мен ще сменя пелени нощем Mr. Green.......милия, изявява желание той да става за нощното хранене, при все, че знае колко е тежко и как самият той заспиваше докато държеше бебчо да се оригне.
МИМ.....и аз за това си мисля- че точно по празниците ще се падне newsm78 да раждам

# 66
  • Мнения: 30
Добро утро и от мен!
И честит ви петък на всички работещи и не само  newsm44!

Честит рожден ден на sneji_to83

barboran4e наистина е много неприятно така като те уплашат докторите. Ама те не се притеснявай излишно, че то и без това доколкото разбрах, това дето мерят с УЗ бебето си е малко субективно. То май зависело от ехографа, от доктора (все пак го измерва ръчно), пък и наистина всяко бебе си е различно. Накрая ще си покаже кое бебе колко голямо ще се роди.
То и аз се притеснявам непрекъснато дали всичко ще е наред с бебето, ама то май да се моя на Господ по-добре, пък ще видим. А пък като гледам нон-стоп по новините и предаванията по телевизията, все говорят за деца с увреждания, за бавно развиващи се, абе умирам от страх, ама все се успокоявам, че то си е Божа работа и дано да не се случи на никоя от нас.

Мим радвам се, че си по-добре. И моят бебок е много палав отсега. Той като започне да рита чак в ребрата ме удря понякога. Незнам накрая какво ще е. От друга страна, така разбирам, че е жив и мърда в корема ми.
Аз отдавна съм се хвърлила в размисъл за раждането, че ми се пада на 1 януари да раждам, а тогава всички ще са пияни или махмурлии. Майка ми ме също ме уплаши - тя е раждала сестра ми на 24 декември и са я оставили 18 часа да се мъчи, че нямало един читав дежурен доктор, който да я изроди (всички били заспали или пияни). Та мен много ми е е страх. То от 23 декември, та до Иванов ден, общо взето, всички ще са някъде да празнуват, та си е доста... Ох, има време, ще го мислим по-натам.

Много прекрасен ден ви желая и само положителни емоции!

# 67
  • Мнения: 641
Здравейте момичета!
Прекрасен ден се очертава днес – слънчев и пълен с настроение.
sneji_to83 – Честит Рожден ДЕН! Да си жива и здрава, много радост и късмет
Благодаря на всички мами за отговорита за многократните пелени!
Patilina, ако не те затруднявам можеш ли да ми кажеш каква марка са тези пелени които твоята приятелка ползва? И мен ме притеснява този допълнителна подложка и че ще се мести, обаче за сега в България май само от този вид продават, но ще гледам да поръчам от някъде други, ако се престраша да ползвам.
Съжалявам за кървенето ти, знам как си се уплашила и аз имах такова преди 2 месеца. Прегледаха ли ти шииката на матката? При мен доки беше казал също, че вероятно е от спукани капилярчета, но за всеки случай да почивам много и никакви пътувания на дълги разстояния, особенно с кола.
zozima, някой ме каза, че такива пелени на Mothercare, може би се продават в магазина им в мола на Стамболииски. Все се каня да проверя. Надявам се да може да се поръчат от там, даже да няма налиност в момента
Smiling_Sisi, не пии нищо без доки да ти каже. Надявам се бързо да ти минат тези неприятни усещания в бъбреците
Мим, прекрасно е че се чувстваш добре!
pepi_slanchogledche, непременно да покажеш снимки
Доника, леле че съм застреляна  ooooh!, изобщо не съм видяла линка със списъка и пиша ли бриша списъци. Сего тивам да сравня да видя какво съм изпуснала в моя
barboran4e, не се тревожи толкова за това че бебка върви назад. Мойта върви с 1 седмица назад и знам, че е заради късна овулация. Изобщо не се притеснявам – всяко бебе е различно. И не се знае може да навакса в последните месеци, пък и да не навакса просто ще е по финничко. Аз съм в Шейново също и лекаря който ми води ЖК също работи там - за сега съм много доволна. Ти събирай впечатления и кажи ащо някой ти допада много, да обменим впечатления

Лелеее колко се разписах
Прекрасен ден от мен
Изчезвам   bouquet

# 68
  • Варна
  • Мнения: 389
barboran4e не се притеснявай и моята бебка върви 2 седмици назад - обаче това не трогна много докторката. А трябва да ти кажа, че аз съм почти сигурна за датата на зачеване, така че не мога да съм имала късна овулация. Аз също съм се родила 1800 грамаSimple Smile, ама ей ме на!

# 69
  • Мнения: 2 902
Добро утро!

sneji_to83, честит рожден ден! Да си жива, здрава и много щастлива!


barboran4e, Espa, и аз съм се насочила да раждам в Шейново. Така че заедно ще обменяме впечатления и мнения.
За активността на бебето - при нас всеки ден е различно. Някой път рита толкова много, че се чудя какво става. Но в повечето случай е по-нежна - само побутва от тук - от там.

Приятен и спокоен ден!  Hug



# 70
  • Мнения: 429
Еспа, а кой е лекарят, при който ще раждаш? Аз не знам как за месец ще успея да си избера лекар (главно ще разчитам на форума...вече си набелязах няколко имена)! Но както каза координаторката, трябва да видим кой лекар какви планове ще има по празниците!
Green_eyes  а ти?

# 71
  • Мнения: 7
Здравейте мили мами.
Съжалявам, че съм толкова нередовна в писането напоследък, но използвах хубавото време за разходки, а като се прибера гледам да свърша нещичко по вкъщи.Е все пак не съм ви зарязала напълно, защото редовно изчитам всичко, което сте написали.
Сега пиша най-вече за да потвърдя, че ще дойда на срещата утре, но нека някоя пловдивчанка да ми обясни къде точно е "Сентрал парк".Имам предположение, но не съм сигурна, та затова PraynigОще един два въпроса за срещичката: Отвън ли ще се събираме или как? Може ли едно телефонче за връзка, че всичко става?На всички въпроси може да ми отговорите с ЛС.
Сега вече и аз да кажа Честит Рожден Ден на на Sneji_to83  bigdance2 newsm59  ura
          Аз също съм от тези мами, които се притесняват какво ще стане ако вземем да раждаме по празниците.Даже го обръщам на шега с таткото.Казвам му, че ще си имаме Христо или Стоянчо, а може да е Васко или Иванчо или пък Йорданчо (зависи на кой празник се роди Grinning) Все пак се надявам дори и по това време на годината да случим на съвестни лекари и акушерки и всичко да мине без проблем.
         Засега толкова от мен. Ще чакам отговор на въпросите ми за срещата.

# 72
  • Варна
  • Мнения: 932
Sneji_to83 Честит рожден ден ! Много ведри дни и две щастливи малки слънца през януари!
barboran4e я не ги слушай много докторите . Първият ми син беше назад , като дойде време да раждам гинекологът ми вика - има още време , викам му аз - как ще има , че аз го знам кога сме го правили. И той се роди 3.100 , сух и преносен колкото си искаш. Ама бързо навакса на мама голямото момче. Ехографът е хубав апарат , но преценката е абсолютно субективна.
Сегашното диване пък казват ,че е голямо. И аз вече отказвам да го гледат на ехо. Само кусури търсят , като дойде време да раждам , тогава ще го видим как е. Нали си рита , аз дебелея , какво толкова да му се гледа. Като казват , че е с 10тина дни поне по-голямо , аз викам да не вземе да се засили да излиза по Нова година я!

# 73
  • Мнения: 7
Благодаря на Kali-m-q и murvet за бързите отговори.Така и предполагах за заведението, но не бях сигурна.До среща утре.

# 74
  • Мнения: 375
здравейте,нe знам дали ме помните...бях в болница дълго време,но вече съм в къщи,обещавам да Съм по активна.страхотна темичка-само хубави новини да има Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт