Лакирано месце

  • 2 088
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Berlin
  • Мнения: 11 262
а като е във фолио, пак ли се залива от време на време?

# 16
  • Мнения: 27 524
Албена, радвам се  Hug

abs, да. Отвиваш фолиото, поливаш малко и пак го слагаш. Не се притеснявай - фолио и оризова хартия не парят, внимаваш само тавата да не пипнеш  Peace

# 17
  • Мнения: 1 951
Блонди, а какво се има пред вид с доматена салца?

# 18
  • Мнения: 27 524
Ами салца, така се казва  Thinking Доматено пюре, ама не от консервирани смлени или не домати, а салца - едно такова гъсто и концентрирано, в малки кутийки  Simple Smile



# 19
  • Мнения: 6 461
Ами салца, така се казва  Thinking Доматено пюре, ама не от консервирани смлени или не домати, а салца - едно такова гъсто и концентрирано, в малки кутийки  Simple Smile


Блонди ,не съм пробвала още рецептата ти ,но предполагам,че соса е ще стане сладко -кисел ,нали?
Опитвала съм РЕБЪРЦА ,но не знам дълги бяха приготвени по този начин Thinking
Ще я пробвам задължително.
  bouquet

# 20
  • Мнения: 1 951
Блонди специално попитах, zащото при нас се каzва доматена паста и се чудех дали става въпрос zа същото  Peace

# 21
  • Мнения: 27 524
Да, явно е същото. Паста знам, че италианците казват на самите макарони. В България му викат салца, тук се води двойно концентрирано пюре  Crazy

# 22
  • Мнения: 1 951
Направих го  Grinning обаче.... соса който остана на дъното на тавичката zагоря  Sad и не иzглеждаше лакирано като твоето  Sad Въпреки всичко беше мнооого вкусно  Laughing но се питам къде сбърках? Единственото което пропуснах беше меда, дали е от това  newsm78 ?

Общи условия

Активация на акаунт