Спокоен ли е сънят на децата ви?

  • 2 388
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Дъщеря ми никога не се е будила нощем за каквото и да било. И никога не е спала спокойно. От съвсем малка си се върти в леглото по цяла нощ. Просто си е такава. Варианта с топлото при нея не е валиден, защото тя така или иначе спи без завивка независимо каква е температурата. Като се завърти два пъти и завивката я няма. Понеже аз спя по-леко от време на време през есента и пролетта я завивам (защото тогава са студените нощи - докато няма парно). Баща и изобщо не я усеща. Така че за мен това си е до темперамент - аз също се въртя много, а баща и както легне така се събужда на сутринта. Явно поредното лошо нещо, което е взела от мен.

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Ха-ха, не знам дали, кога и колко си е махал ръчичките или главичката. Нито на 3 месеца,нито пък сега. На 3 месеца не плачеше през нощта, не се будеше. А от махане на ръчички бебефонът не се включва...

# 17
  • Мнения: 4 784
... От съвсем малка си се върти в леглото по цяла нощ. Просто си е такава. Варианта с топлото при нея не е валиден...

Същото се отнася и за Каолян, но това с въртенето не го приемам като неспокоен сън, а просто, че е "шило като майка си". Спи непробудно минимум по 10 часа.

# 18
  • Мнения: 1 447
И двете ми деца спят много неспокойно.Даже понякога говорят и на сън.

# 19
  • Мнения: 229
Когато синът ми беше на 3 месеца аз имах същите притеснения и въпроси. Не се притеснявай , за някой по емоционални деца това си е нормално.Моя син е по същия начин и до ден днешен - вече на 9 месеца. По някога имам чуството, че не дете , а козле спи в кошарата.Страшно ритане и въртене.Когато беше на 3 месеца , си въртеше главичката и люлееше кошарата.Сега има дни , вкоито е по спокоен, но в повечето време си остана такъв -шавлив, емоционални деца са тези като нашите

# 20
  • Мнения: 3 069
Най-вероятно детето е гладно.
Хранила съм Вики до началото на 5-я месец и през ноща.
Спал е спокойно.

# 21
  • Мнения: 1 477
Щом не плаче не мисля, че е гладна.По-скоро и е топло или просто сънува.Може и да е период.Съдя по сина си.Той гладен не би заспал изобщо.Върти се единствено ако му е запушено нослето или го мъчат зъби.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не е много спокоен съня на дъщеря ми. Всяка нощ ставам по няколко пъти да я успокоявам. Давам й вода или биберон и заспива отново.
Много се върти в леглото и съм я намирала в най-различни пози и на различни места в кошарката.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Последния месец изобщо не спи спокойно, отдавам го на никненето на зъбките.

# 24
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 868
И моята прави същото нещо с главичката. Не е гладна, защото тогава директно си се събужда и си иска. Не го прави докато заспива, а само когато спи дълбоко. Успокоява се или като я погаля по главичката, или самичка. Не мога да си обясня и аз от какво е, а ме притеснява.
Не съм сигурна, че е криза на растежа, прави го от около месец може би.  newsm78

# 25
  • Мнения: 382
Ох, не знам вече. Едва ли ще й е горещо. В летните месеци, като й беше горещо, изритваше завивките. Когато беше гладна, плачеше. А сега само върти много силно главата си.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 259
Моето момиченце е на 2  месеца и го прави същото нещо с главата докато спи мята я ту на ляво ту на дясно  #Crazyи не само нощем а и през деня  Thinking

# 27
  • Мнения: 58
Моя син спи сравнително спокойно...Размърдва се понякога,за да се отвие и след като успее да го стори се успокоява. Размърдва се и когато иска да суче през нощта....

# 28
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Поякога е много нервна и не може да спи , в съня си рита , маха си залагалката и се буди . Според мен всичко с времето си и това ще мине

# 29
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моите от новородени си спинкат спокойно,освен когато са болни

Общи условия

Активация на акаунт