"чувствителна матка" по време на бременност

  • 25 383
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 539
  bouquet
Благодаря ви за отговорите.
Не става въпрос за мен, а за сестрами . Тя също пи нош-па първите три месеца, но сега не са и изписали магнезии.

# 16
  • София
  • Мнения: 98
на мен ми слагаха едни инжекции но най важна е почивката никакви прозорци и тн

# 17
  • Мнения: 31 198
Имах точно такава. Бях си в къщи девет месеца, също истоях в болница за задържане.Биха ми инжекции за задържане Скъсах се да пия Магнерот, но-шпа и бусколизин. Мъжа ми ми поставяше инжекции мускулно, а и аз сама също съм си слагала в крака при контракции. Отвратително е. Освен това непрекъснато ме болеше корема и имах контракции. Слава богу всичко премина и родих със секцио, но 21 дни преди термина.

# 18
  • Мнения: 780
От петия месец бях така-"контрактирала матка", след като вдигнах тежко на работа.Взех си болнични и до раждането си седях в къщи.Изисваха ми Но-шпа-за болките, Магнерот и Магнерич.Казаха да лежа на лявата страна, защо-така и не разбрах.

# 19
  • Мнения: 209
аз бях така още от първите дни на бременността си. лекарката ме посъветва следното: никакви ластици в зоната около корема, никакво вдигане на тежко, повече почивка и да не си пипам корема, дори и след като започнах да усещам бебчо да рита, защото това стимулирало контракциите. пиех и нош-па известно време. късмет Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 983
При мен също беше така още от 6ия месец и ми предписаха Магне B6 и Но-шпа! Казаха, че не трябва да вдигам тежко и да почивам! Контракциите обаче не спряха до края, но преносих!

# 21
  • Мнения: 17
От петия месец бях така-"контрактирала матка", след като вдигнах тежко на работа.Взех си болнични и до раждането си седях в къщи.Изисваха ми Но-шпа-за болките, Магнерот и Магнерич.Казаха да лежа на лявата страна, защо-така и не разбрах.
И аз съм така! Имах кървене, заради което лежах в болницата (кошмар) и естествено не можаха да ми излекуват, докато лекарят, който ми води консултациите не настоя да си намеря едни хормонални инжекции (Pregnil 5000 единици) за задържане (той самият ми осигури първите две, но за следващата доза обърнах цяла България, та ми ги намериха чак в Турция) и кървенето спря и дори въпреки забраните да се пътува и препоръките да се лежи ( и то "с ляво прилежание") и почива, аз ходих дори и на море ( заради първото дете!)! А не бях хич добре преди това! Всички лекари, които ми се изредиха в болницата и не ми помогнаха с нищо (само дето ме отровиха от инжекции и хапове!) твърдяха, че този препарат бил "панацеята" на моя доктор, ама само те ме оправиха!
И сега слава Богу съм си у дома и се гледаме с малката и чакаме да дойде януари да си гушнем малкия!
Искам да кажа, че по общи наблюдения последните години това нещо наречено " чувствителна матка" е често срещано явление при бременните, но какво да се прави - при този живот! Просто не се отчайвайте, използвайте максимално всеки възможен момент за почивка, пийте си витамините, не се ядосвайте и всичко трябва да е ОК!
Успешна и лека бременност на всички!

# 22
  • Мнения: 2 960
пиех от началото на 6-ти месец Магнерот и Но-шпа.Почивка и по малко напрягащи коремчето движения.Спокойствие-всичко ще се подреди Praynig Peace

# 23
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Много е неприятно  Confused Бяха ми забранили чак да си пипам корема по едно време Sad Магнерот+ но-шпа + почивка- железен коктейл Wink
Успех  Peace

# 24
  • Мнения: 14 654
И аз бях така по време на цялата бременност, в болница за задържане стоях 2 седмици в началото на 7-ми месец. Женипрал и папаверин ми бяха изписали, преди това магнезий и но-шпа. Повечко си лежи ако можеш.

# 25
  • Мнения: 43
Аз също съм с чувствителна матка(май).Казах на моя лекар че имам болки и единствения му съвет беше да пия нош-па.Преди ме болеше повече нощем,неможех да мръдна от  болка, сега болките са докато се движа.Много е неприятно,надявам се бебо да е добре и да дочака термина.

# 26
  • Мнения: 195
И аз бях с чувствителна матка по време на бременноста. Наложи се да си остана вкъщи и да лежа от 3-ти до 5-ти месец. Предписаха ми Ношпа и Магнерич и си ги пих до края на 7-ми месец. В 8-ми месец се чувствах прекрасно без никакви медикаменти, в 9-ти вече доста ми тежеше корема. Родих нормално седмица преди термин. Нека сестра ти си полежава повече и да не вдига тежко, да избягва физически дейности, които натоварват коремната стена. Когато почувства контракция да легне и ако не минава да смени позата. Може да прави кратки и бавни разходки. Няма страшно само да се пази Hug Пожелавам й здраво бебче!

# 27
  • Мнения: 493
Аз също бях с чувствителна матка.Пиех папаверин,изоптин,гинепрал,магне Б6,магнерич и витамини до 9 месец.След 5-ти месец бях със силни и болезнени контракции.Само лежах и си почивах.Беше ми забранено да си пипам корема,гърдите и най-вече секс ни беше забранен,но все пак изкарах до 9-ти месеци и ми се роди прекрасен син.

# 28
  • Мнения: 177
Аз също бях с чувствителна матка, имах и кървене, лежах 2 пъти в болницата, пих но-шпа, магнерот, гинипрал, и какво ли още не, биха би инжекции но-шпа , папаверин, спазмалгон също мисля че ми биха, но нищо не помогна и моята бременност приключи в 26 г.с. с преджевременно раждане  Cry  Затова всичко е божа работа, както виждаш има майки с постоянни контракции, които успавят да достигнат до 9 месец, има и за съжаление такива като мен! Мога да те посъветвам да си почиваш повече и да не се притесняваш! 
Успех и леко бременеене!

# 29
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Моята матка също се оказа ''чувствителна''.В края на 8-мия месец полежах 3 дни в болница,за да го удържим бебо вътр на топло още малко.Иначе и аз си пиех магнерот.

Общи условия

Активация на акаунт