Контрацептив ли е кърменето?

  • 1 422
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 122
Както е обяснено в първия отговор всичко зависи от нивата на хормоните, които при всяка жена са различни
няма еднозначен отговор обаче на този въпрос
принципната несигурност идва от там, че никога не може да си сигурен кога ще е първата овулация, като виждаме случаи на спонтанно забременяване още преди да настъпи първи менструален цикъл
с твърдението, че може да има овулация, но не и менструация аз лично не съм съгласна
при мен- кърмене до 12,5 месеца, първи цикъл няколко дни преди да навърши 11 месеца
факт е, че въпреки проблемното забременяване със Стефания, реално настъпи отново спонтанно забременяване 3,5 месеца след възстановяването на цикъла, и месец и половина след спиране на кърменето /имам реални 4 цикъла за това време/. Факт е, че от раждането на Стефания никога не сме се предпазвали по какъвто и да е начин.

# 16
  • Разград
  • Мнения: 2 102
По време на кърмене може да се забременее, но може и да липсва цикъл без да има бременност. При всеки е индивидуално.

# 17
  • Мнения: 4 555
Използвам темата да попитам,кога получихте първата менструация  след раждането?   Rolling Eyes
Един месец, след като спрях да кърмя. Бебето беше на 11 месеца.
Това обаче не е правило. Има много майки, които са имали цикъл по време на кърменето. Нищо необичайно не се е случило при теб, не се тревожи.

Общи условия

Активация на акаунт