На каква възраст децата престават да слагат всичко в устата?

  • 6 747
  • 36
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 4 555
Щерката е вече на годинка, а все още продължава непрекъснато да дъвче нещо. Ближе пода, стените, подметките на обувките си, стълбичката на пързалката... Направо вече ми се струва, че няма да ми издържат нервите още дълго  Tired  Бяха ми казали, че към годинка спират да си слагат в устата всяко нещо, което им попадне в ръцете, но тя като че ли сега започна още по-ентусиазирано да го прави. Кога да очаквам да мине на друг етап и да загуби интерес към това?
Дали е свързано с растежа на зъбите? Тя има 8 до момента.

# 1
  • Мнения: 9 814
Дъщеря ми досега слага почти всичко, с което си играе /стига да позволява размерът му/ в устата си.
Много се дразня и постоянно обяснявам, че е вредно, но никой не ме слуша.

# 2
  • Мнения: 257
Малкият ми син постоянно лапа нещо всичко което намери пъха в устата си опитвам се да го спирам но нищо не се получава знае че е мръсно но продължава да лапа
Това е период през които минават почти всички деца не се притисняваи ще отмине

# 3
  • Мнения: 4 784
Определено здраво са те преметнали, че към годинката ще престане да прави така. Синът ми е осем месеца по - голям и все още не виждам изгледи скоро да се откаже да си пъха най-различни щуротии в устата непрекъснато. И на него му растат зъбки сега, може наистина това да е причината, но изгледи за отказване не виждам скоро.

# 4
  • Мнения: 2 448
Ха, на годинка не съм чула дори едно да е спряло да лапа всичко.  Laughing Моето към 3 години чак спря, до тогава все забележки, но без особен успех. На годинка и нещо в градинките всички фасове от земята бяха наши.  ooooh!

# 5
  • Мнения: 9 973
поне още още 1г. Wink Sick

# 6
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
Голямата щерка някъде към 1,8 г престана да лапа нещата дето са и пред погледа но например има едно 3г. детенце от градината,което непрекъснато дъвче нещо-копче,топчета и прочие ... учителките само го дебнат но и то вече се изхитря и им се крие  ooooh!

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Moже би след годинката.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Скоро пуснах подобна тема  Laughing . Ето линк  Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Моята дъщеря още слага всичко в устата...

# 10
  • Мнения: 1 447
Дъщеря ми беше от децата които не лапат нищо,с нея съм нямала проблеми,но сега синът ми каквото види и първо го слага в устата.
До кога ще е така и аз не знам.

# 11
  • Мнения: 506
Ние сме на периоди.По едно време беше престанал,после пак почна.Непрекъснато му разказвам за микробите,даже му показвах микроб под микроскоп на снимка.Много се впечатли и понякога като му го припомня,престава да лапа неща.

# 12
  • Мнения: 8 249
Престана някъде на около 1.5г. Сега го прави много много рядко.

# 13
  • Мнения: 137
Моя син е на 4г. и все още слага някои неща в устата.
 

# 14
  • София
  • Мнения: 7 102
Няма определена възраст, просто си зависи от детето.

# 15
  • Мнения: 2 197
Няма определена възраст, просто си зависи от детето.
Да, плюс това не всяко дете слага всичко в устата си. Дъщеря ми чак сега започна да си играе на хранене на куклите - обикновено избира странни прибори, които дава на куклата и ...на себе си. Използва каквото и попадне независимо къде е било преди това.
Когато беше бебе, докато пълзеше и дълго след това никога и нищо не е сложила в устата си.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 590
И моето дете е така и май няма изгледи скоро да спре.
Абсолютно всичко, до което се докопа, се опитва. Tired

# 17
  • Мнения: 540
моя син е на 1.2г и слага абсолютно всичко в устата си и аз нямам търпение да се отучи от този гаден навик

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Нашият още не е спрял, е не всичко, но от време на време пробва на вкус разни работи... Sick

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На около година и половина престана да лапа всичко. Но малко преди да направи 4г. отново се появи този проблем  ooooh! Хем е голяма и разбира уж...

# 20
  • Мнения: 2 110
Май когато им пораснат всички зъбки !

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 194
Явно наистина е до дете- дъщеря ми, въпреки, че навърши три години и до сега слага някои неща в устата си. Е, не толкова често колкото преди, но се случва.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 246
Към двегодишен му мина този мерак....

# 23
  • Мнения: 643
Синът ми никога не е слагал играчки и части от коли в устата си, но малката най-редовно до към 10-11 месец , сега вече не.

# 24
  • Мнения: 9 488
Въпреки че нон стоп се карам и махам ръката или предмета който е лапнал,... е продължава вече 2г и 10мес Tired В началото мислех че е заради зъбите, но отдавна вече има пълен набор.. ooooh!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
На 2г. е продължава устата му да е ОТК  Twisted Evil Всичко минава през нея. Карам се...правя забележки но резултата е почти плачевен. Казвам почти защото като го видя и му кажа НЕ оставя го...но ако пропусна...ей го на налапал го е.

# 26
  • Мнения: 4 447
Ооооооо, ще има да почакаш още.
Моят син е на почти 2г. и все още
си слага разни неща в устата.

 ooooh!

# 27
  • Мнения: 4 555
Вие ме отчаяхте направо  Confused
Преди малко едва и извадих едно камъче от устата, не искаше да го изплюе и се наложи да и стискам носа, за да си отвори устата  Close

Връзката с кърменето ми се струва интересна, може наистина да има такова нещо  Thinking

# 28
  • Мнения: 4 447
Не се отчайвай, ами просто се примирявай.
Това е положението. И аз съм вадила камъни
от устата. Явно са много вкусни и питателни.

Умира да си гризе и обувките. От към подметката.
Това е положението. Гладн ги държим ...  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 131
Вероятно е индивидуално и си зависи от детето. Доскоро и Алекс беше така - обожаваше като намери някъде по земята мой косъм /аз съм със сравнително дълга коса/ да си го тика в устата  Sick. Имало е случаи да му вадя косъм от дупето. Скубеше от губера /махнах го, естествено/, както и ситни косъмчета от килима. Естествено - в устата. И всевъзможни дребни боклучета, които намери. И каквото още се сетиш.
Сега започна по малко да лапа. Като намери някое малко боклуче, идва и ми го носи.
Просто внимавам да не му попадат дребни неща, с които може да се задави или да погълне. Това е.

# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Малко преди да навърши 2 престана, но след един инцидент. Глътна камък, задави се с него, уплаши се и явно нещо от всички приказки, които съм изприказвала по повода и влезе в главата след това. За щастие здравословни последици нямаше.

# 31
  • Мнения: 9 488
Вие ме отчаяхте направо  Confused
Преди малко едва и извадих едно камъче от устата, не искаше да го изплюе и се наложи да и стискам носа, за да си отвори устата  Close

Връзката с кърменето ми се струва интересна, може наистина да има такова нещо  Thinking

Какво имаш прдвид във връзка с кърменето и лапането на предмети?

# 32
  • Мнения: 4 555
Някой по-горе беше написал, че кърмените деца по-рядко лапали предметите, по-често ги изучавали с ръце, понеже им бил задоволен сукателния рефлекс.

# 33
  • Мнения: 9 488
Значи нашия е изключение Mr. Green кърмен е  2години 8месеца и половина Peace

# 34
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
Значи нашия е изключение Mr. Green кърмен е  2години 8месеца и половина Peace
Всичко е да дете Laughing Моят беше на АМ ама на и то все в устата пъха Twisted Evil
А това със задоволяване на сукателния рефлекс май си е поредната измислица. Не кърмените бебета намират други начини да задоволяват този си рефлекс / биберон например/

# 35
  • София
  • Мнения: 44 246
Някой по-горе беше написал, че кърмените деца по-рядко лапали предметите, по-често ги изучавали с ръце, понеже им бил задоволен сукателния рефлекс.

надали...моя е кърмен на поискване до година и два месеца....лапането започна преди отбиването и продължи до 2 - 2 и малко години.....и не подбираше - де що хване и хоп  в устата....направо не ми се ще да си спомням какво се е опитвал да налапа....

# 36
  • Мнения: 502
когато ще никне зъб дъщеря ми постоянно гризе нещо в устата, после има затишие и след това отново. мисля че докато не изникнат всички зъби няма да има край на слагането на разни предмети в устата.

Общи условия

Активация на акаунт