На каква възраст децата престават да слагат всичко в устата?

  • 6 727
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Няма определена възраст, просто си зависи от детето.
Да, плюс това не всяко дете слага всичко в устата си. Дъщеря ми чак сега започна да си играе на хранене на куклите - обикновено избира странни прибори, които дава на куклата и ...на себе си. Използва каквото и попадне независимо къде е било преди това.
Когато беше бебе, докато пълзеше и дълго след това никога и нищо не е сложила в устата си.

# 16
  • София
  • Мнения: 4 589
И моето дете е така и май няма изгледи скоро да спре.
Абсолютно всичко, до което се докопа, се опитва. Tired

# 17
  • Мнения: 540
моя син е на 1.2г и слага абсолютно всичко в устата си и аз нямам търпение да се отучи от този гаден навик

# 18
  • София
  • Мнения: 5 079
Нашият още не е спрял, е не всичко, но от време на време пробва на вкус разни работи... Sick

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На около година и половина престана да лапа всичко. Но малко преди да направи 4г. отново се появи този проблем  ooooh! Хем е голяма и разбира уж...

# 20
  • Мнения: 2 110
Май когато им пораснат всички зъбки !

# 21
  • Sofia
  • Мнения: 194
Явно наистина е до дете- дъщеря ми, въпреки, че навърши три години и до сега слага някои неща в устата си. Е, не толкова често колкото преди, но се случва.

# 22
  • София
  • Мнения: 44 129
Към двегодишен му мина този мерак....

# 23
  • Мнения: 643
Синът ми никога не е слагал играчки и части от коли в устата си, но малката най-редовно до към 10-11 месец , сега вече не.

# 24
  • Мнения: 9 486
Въпреки че нон стоп се карам и махам ръката или предмета който е лапнал,... е продължава вече 2г и 10мес Tired В началото мислех че е заради зъбите, но отдавна вече има пълен набор.. ooooh!

# 25
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 359
На 2г. е продължава устата му да е ОТК  Twisted Evil Всичко минава през нея. Карам се...правя забележки но резултата е почти плачевен. Казвам почти защото като го видя и му кажа НЕ оставя го...но ако пропусна...ей го на налапал го е.

# 26
  • Мнения: 4 447
Ооооооо, ще има да почакаш още.
Моят син е на почти 2г. и все още
си слага разни неща в устата.

 ooooh!

# 27
  • Мнения: 4 555
Вие ме отчаяхте направо  Confused
Преди малко едва и извадих едно камъче от устата, не искаше да го изплюе и се наложи да и стискам носа, за да си отвори устата  Close

Връзката с кърменето ми се струва интересна, може наистина да има такова нещо  Thinking

# 28
  • Мнения: 4 447
Не се отчайвай, ами просто се примирявай.
Това е положението. И аз съм вадила камъни
от устата. Явно са много вкусни и питателни.

Умира да си гризе и обувките. От към подметката.
Това е положението. Гладн ги държим ...  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 2 131
Вероятно е индивидуално и си зависи от детето. Доскоро и Алекс беше така - обожаваше като намери някъде по земята мой косъм /аз съм със сравнително дълга коса/ да си го тика в устата  Sick. Имало е случаи да му вадя косъм от дупето. Скубеше от губера /махнах го, естествено/, както и ситни косъмчета от килима. Естествено - в устата. И всевъзможни дребни боклучета, които намери. И каквото още се сетиш.
Сега започна по малко да лапа. Като намери някое малко боклуче, идва и ми го носи.
Просто внимавам да не му попадат дребни неща, с които може да се задави или да погълне. Това е.

Общи условия

Активация на акаунт